google photo

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
OP sprašuje za Google Photos in ne za Gdrive.
Vse (Google Drive, Google Mail, Google Photos, Google Docs,...) gre v isto kvoto ;) In tako kot sem napisal, imam unlimited primarno zaradi google drivea, ampak koristim ta neomejen prostor tudi za Google Photos, kamor syncam polno kvaliteto posnetkov. Torej ja, za Google Photos imam trenutno zaklupljen neomejen prostor, če bi pa ta prostor dejansko rabil samo za Google Photos, bi se verjetno zadovoljnil s kakšnim manjšim planom (trenutno mi Google Photos zaseda 240GB, vse ostalo pa 10+TB).
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
ja sej to vem... sam za arhiv mi je bz da mi zmanjšuje slike. A pol bom čez 5 let gledal slike na 4k tv in bojo kakšne?

no, jest mam zakupljeno, in uploadam original kvaliteto, sam je že polno počas... bo treba še dokupit...
prepustim googlu, da jih po svoje "stisne"... kolker se spomnem ko sem gledal review-e na začetku folk ni ravno opazil razlike med original in stisnjeno.
Pa na ženin račun nalož par fotk, potem jih pa dol potegni in zoomiraj na 100% pa povej, če vidiš razliko
pa tudi 4K TV boš verjetno gledal s 3+m razdalje.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
moja saga se nadaljujeo_O

vmes sem zgleda malo pozabil kako sem delal prejšnjič in slepo zaupal googlu...

vse slike sem skopiral na pc v mapo "slike", notri je sedaj 140 map in 10.000 slik. Kolikor sem preverjal je vse šlo v oblak. AMPAK samo slike:oops1:o_O Torej je sedaj vse pomešano...

sedaj v gfoto ustvarim nov album (enako ime kot na disku), dodaj fotografije, prenesi z računalnika, označim vse slike v željeni mapi in jih "še enkrat uploadam" - Glede na hitrost jih ne uploada še enkrat. Tudi v gphoto pod imenom najde samo eno sliko.

Gre pa poooočasi.

najbolj me pa jezi, ker to ni nikjer omenjeno pa še plačal sem, ker sem presegel zastonjskih 19GB za 300MB...