Google Pay

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Ne, NLB Pay ne dela. Ob odprtju se takoj crasha. Tako kot vsako leto enaka zgodba.

Če imate aplikacije slovenskih bank je bolj počakati mesec ali dva. Se ne bi nič čudil če pri kateri banki dlje. Sicer boste ostali brez možnosti upravljanje svojega bančnega računa oziroma transakcij.

Fintech aplikacije delajo že od maja (Revolut, N26, Monese, Vivid, Wise, ...).
 

IMark

Zelenc'
29. nov 2019
24
2
3
Meni dela gpay že par let. Letos mi je revolut kartica potekla, sem generiral novo, z spremembo naslova v D in nazaj, pa dela BP.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
To je neka polovičarska rešitev. Še vedno moraš vnašat PIN za večje zneske. Pri plačilu preko Google Pay tega ni treba, saj opraviš avtentikacijo že s tem, ko odkleneš telefon oz "zbudiš" uro
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
To je neka polovičarska rešitev. Še vedno moraš vnašat PIN za večje zneske. Pri plačilu preko Google Pay tega ni treba, saj opraviš avtentikacijo že s tem, ko odkleneš telefon oz "zbudiš" uro
Jaz morem zelo velikokrat 2x prislonit telefon, ker prvic zajamra, da zeli moj prstni odtis...
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Zame popolna in ker želim vnesti pin. Ne želim pa da google vidi moje transakcije. Kakor vem se na revolutu da izklopiti pin?
Če je ta "rešitev" popolna zate, potem naj bo, ampak ne vem kaj delaš v temi o Google Pay, kjer očitno s kartico v ovitku nismo zadovoljni (ovitka itak ne uporabljam). Tudi na revolutu se ne da izklopiti pina (eu zakonodaja), lahko pa v appu prej resetiraš kdaj ti javi za pin.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Jaz morem zelo velikokrat 2x prislonit telefon, ker prvic zajamra, da zeli moj prstni odtis...
Prstni odtis = PIN.
Sem pa opazil, da je pomembno kako se z mobitelom približam POS terminalu. Če se približujem z mobitelom direktno nad NFC poljem, potem zadeva dela 100%. Težava zna biti, če se NFC polju približam vzporedno na kratki razdalji (težava v Hoferju, kjer je v napoto korona pleksi steklo). Takrat vsake toliko zajamra POS, da ni uspel prebrati podatkov in moram ponovno približati mobitel. Pri brezstični kartici se ne spomnim, da bi imel takšno težavo.
 
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Ne, NLB Pay ne dela. Ob odprtju se takoj crasha. Tako kot vsako leto enaka zgodba.

Če imate aplikacije slovenskih bank je bolj počakati mesec ali dva. Se ne bi nič čudil če pri kateri banki dlje. Sicer boste ostali brez možnosti upravljanje svojega bančnega računa oziroma transakcij.

Fintech aplikacije delajo že od maja (Revolut, N26, Monese, Vivid, Wise, ...).
Takšen sem dobil odgovor iz NLB-ja na vprašanje okoli delovanja apk. na 12-tki.

"Menimo, da so pri nadgradnji na Android 12 lahko težave pri uporabi mikrofona in kamere, ker se spreminjajo sistemske nastavitve na nivoju OS-a. Lahko torej pride do težav ali slabše uporabniške izkušnje pri uporabi funkcionalnosti:
- Video klic
- Photo Pay
Če se uporabnik odloči za nadgradnjo je rešitev, da ročno preveri in potrdi, da ima vklopljeno dovoljenje za kamero in mikrofon za vse aplikacije v nastavitvah novega Androida 12. Potem teh težav nebi smelo biti. Ker pa Androida 12 še nismo v celoti testirali obstaja možnost, da se pojavijo še kakšne drugačne težave. Ekipa se že ukvarja s testiranji in v kolikor bodo potrebne prilagoditve aplikacije bomo za te poskrbeli v najkrajše možnem času."
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Takšen sem dobil odgovor iz NLB-ja na vprašanje okoli delovanja apk. na 12-tki.

"Menimo, da so pri nadgradnji na Android 12 lahko težave pri uporabi mikrofona in kamere, ker se spreminjajo sistemske nastavitve na nivoju OS-a. Lahko torej pride do težav ali slabše uporabniške izkušnje pri uporabi funkcionalnosti:
- Video klic
- Photo Pay
Če se uporabnik odloči za nadgradnjo je rešitev, da ročno preveri in potrdi, da ima vklopljeno dovoljenje za kamero in mikrofon za vse aplikacije v nastavitvah novega Androida 12. Potem teh težav nebi smelo biti. Ker pa Androida 12 še nismo v celoti testirali obstaja možnost, da se pojavijo še kakšne drugačne težave. Ekipa se že ukvarja s testiranji in v kolikor bodo potrebne prilagoditve aplikacije bomo za te poskrbeli v najkrajše možnem času."

Torej od februarja niso imeli časa preizkusiti nekaj, kar se je vedlo da bo prišlo ven jeseni? Totalni amaterji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Ne, NLB Pay ne dela. Ob odprtju se takoj crasha. Tako kot vsako leto enaka zgodba.

Če imate aplikacije slovenskih bank je bolj počakati mesec ali dva. Se ne bi nič čudil če pri kateri banki dlje. Sicer boste ostali brez možnosti upravljanje svojega bančnega računa oziroma transakcij.

Fintech aplikacije delajo že od maja (Revolut, N26, Monese, Vivid, Wise, ...).
Ali si že naložil uradno 12 različico in kako je z NLB?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
DH Denarnik tudi force close na Android 12. Plačat še sicer nisem probal, ampak verjetno ne bo nič.

They had one job.
 

Podobne teme