Google Earth 5.2

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ja pa je isto. Dejansko se nismo najbolje zastopili. Pa tudi primer ni dober. Track z logerja dela tocko vsake par sekund, ampak ko sled uvozim v GE precej teh tock pobrise in pol zgleda sled precej cudno...

Sled odprta v mapsource:


Ce to isto sled uvozim v GE jo prikaze tako:


Sem pa sedaj ugotovil, da ce sled prej kovertiram v guglovo KML datoteko pa mi odpre tako kot zelim:


Kot kaze bo treba se en korak vec preden bom uvazal sledi v GE. Kovertiranje v GPSBABEL.

LP
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Ne vem, sam teh problemov pri prikazu trenutno nimam, vseeno pa hvala za rešitev le teh, če bo prišlo do njih.

LP
971886-Google1.jpg
 

Priponke

  • 971886-Google1.jpg
    971886-Google1.jpg
    64,5 KB · Ogledi: 274

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
@ tusi
A bo kaka fotoreportaza o poti ki si jo pokazal v tej temi?
Me zelo zanimajo fotke s vasega potovanja.

P.S.
Se opravicujem za offtopic.

LP
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.595
705
113
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
A se da ta filter kak osklopit oz. nastavit po zelji?

LP

Kolikor pišejo drugi uporabniki se je to pojavilo z verzijo 5.2.
Žal se ne da nič nastavit. In tudi online pomoč je dokaj skromna
frown-1.gif



Še ena ugotovitev.
Če se v GE v5.2 uvozi .gdb ali .gpx iz Mapsourca, oz..plt datoteka iz Oziexplorerja, bo GE na višinskem profilu prikazal tudi profil hitrosti.
Kadar pa v Oziexplorerju izvozi kml, profila hitrosti NI.
frown-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Jaz sem se vrnil na 5.1 verzijo. Ta vsaj dela kot mora. 5.2 verzija je vsa polna hroščov. Panoramio fotke rabijo celo vecnost da se odprejo. Kot kaze ga tudi nekaj serje povezava s serveji, saj po kakim 5 minutah brskanja po GE po Tusijevi poti, GE preneha osvezevat slike.

LP
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Jaz sem se vrnil na 5.1 verzijo. Ta vsaj dela kot mora. 5.2 verzija je vsa polna hroščov (vsaj ta PRO verzija ki sem jo pobral z neta). Panoramio fotke rabijo celo vecnost da se odprejo. Kot kaze ga tudi nekaj serje povezava s serveji, saj po kakim 5 minutah brskanja po GE po Tusijevi poti, GE preneha osvezevat slike.

LP
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik virtuoz pravi:
Potem ko sem nadgradil na to beta verzijo, se mi je zelo upočasnilo odpiranje slik Panoramio.
Sedaj sem šel nazaj na prejšnjo verzijo in je spet normalno.

Slucajno sem na spletu nasel resitev za pocasno odpiranje panoramiop slik v GE:
start->nadzorna plosc->Internet options->jezicek Connections oz. Povezave->gumb LAN Settings->odkljukati nastavitev "Automaticly detect settings"

Pri meni je po tem odpiranje panoramio fotk precej hitrejse.

LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Nekaj sem delal danes z google earth pa vidim, da so na enem območju pri nas ujeli letalo
smile-1.gif


 

Fly

Guru
21. jul 2007
2.624
504
113
počakaj da mariborčani vidijo tole, oni so itak čisto navdušeni nad tem (gogle chemtrails napisi)
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Sem iz metropole pa sem šele pred kratkim izvedel kaj pomenijo tisti grafiti, s katerimi so psihopati popackali Maribor.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.595
705
113
Citat:
Kaj je novega v različici 6

Z Google Zemljo 6 lahko raziščete ulice v 3D kot še nikoli prej. Poletite iz vesolja na ulice z novim Pogledom ulic in preprosto krmarite naokrog. Preklopite na pogled s tal in si oglejte isto lokacijo v 3D.

Zdaj lahko vidite drevesa 3D v krajih po vsem svetu. V novi različici je tudi lažje ugotoviti, kdaj so za kraj, ki si ga ogledujete, na voljo zgodovinski posnetki. Prenesite najnovejšo različico, začnite raziskovati nove funkcije in si oglejte videoposnetke spodaj, če želite izvedeti več.
http://www.google.com/earth/explore/showcase/newin6.html


še en opis
http://google-latlong.blogspot.com/2010/11/introducing-google-earth-6the-next.html



The direct download link for the Windows version is: http://dl.google.com/earth/client/advanced/current/GoogleEarthWin.exe
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Dejansko ni nic novega...razen drevesa u Tokiju in se parih mestih. Kar se EU tice pa je enako kot v v5.2

LP