Google Earth 5.2

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.595
705
113
Super napredek!
zmaga.gif


blog:
http://google-latlong.blogspot.com/2010/06/announcing-google-earth-52.html

download:
http://dl.google.com/earth/client/advanced/current/googleearthwin-peruser.exe
 
I

Izbrisan uporabnik #488



najs
smile-1.gif


Gori se ti naredi opcija za predvajanje in potem se puščica "vozi" po sliki.
Garminov gpx npr. dela brezhibno, zakaj ne bi drugi...
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.595
705
113
KSZ

Žal ne zna narediti višinskega profila iz večih odsekov.
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
874
82
28
Potem ko sem nadgradil na to beta verzijo, se mi je zelo upočasnilo odpiranje slik Panoramio.
Sedaj sem šel nazaj na prejšnjo verzijo in je spet normalno.
 

zval

Pripravnik
19. avg 2007
88
0
6
70
Slovenska Bistrica
Citat:
Uporabnik virtuoz pravi:
Potem ko sem nadgradil na to beta verzijo, se mi je zelo upočasnilo odpiranje slik Panoramio.
Sedaj sem šel nazaj na prejšnjo verzijo in je spet normalno.

Tudi jaz sem to porajtal, pa sem najprej mislil, da je kaj drugega narobe, upam, da bodo to porihtal....
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.595
705
113
Citat:
Uporabnik Frko pravi:
Kaj pa če jih v Mapsourcu združiš?
Potem seveda gre, a ponavadi so ločeni z razlogom.
wink-1.gif



Opazil sem drugo nevšečnost.

GE za privzeto vedno vzame opcijo "clamped to ground".
Kar pomeni, da višinskega profila ne prebere iz uvožene datoteke ampak, ga izračuna iz njegovih podatkih o površju.
Zaradi tega je profil žagast in GE izračuna mnogo preveč višinskih metrov dviga in spusta.

V kolikor ročno (potrebno za vsako sled posebej) prestavimo na "absolute" se prikaže višinski profil iz dejansko shranjenih podatkov, ampak sled na zemljevidu je lahko pod površjem
frown-1.gif

V primeru kratkih predorov je to koristno in uporabno, ampak na splošno je zaradi netočnosti površja v GE,
veliko sledi pod zemljo, tam kjer ne bi smela biti
frown-1.gif


Edine uporabne variante: prikaz sledi "clamped to ground" in profil "absolute" žal ni.


Uradna pomoč:
http://earth.google.com/support/bin/answer.py?hl=en&answer=148078
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Ima kdo kak hint za mojo težavo.
Imam en gpx file, 30 trackov notri. Gpx odprem z GE. Lepo pokaže vse tracke. Vse tracke ugasnem in nazaj prižgem, pa mi sedaj pokaže samo prvi track.
Any hint?

LpT
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik Tusi pravi:
Ima kdo kak hint za mojo težavo.
Imam en gpx file, 30 trackov notri. Gpx odprem z GE. Lepo pokaže vse tracke. Vse tracke ugasnem in nazaj prižgem, pa mi sedaj pokaže samo prvi track.
Any hint?

LpT

Ja zgoraj levo imas drsnik, kjer moras nastavit pricetek in konec prikazane route. Sedaj ti kaze samo en dan, ti pa moras drsnik raztegniti da ti pokaze vse dneve (na sliki glej modro/cyan obarvane krogce)

neimenovana.JPG


@zakon
Glej rdece obarvano krogce
smirk-1.gif


LP
 
Nazadnje urejeno:

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Meni dela, ampak samo v primeru da ali premaknem malo rdeci drsnik v desno, ali pa modrega v levo.
neimenovana2.JPG


LP
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Ja, potem dela isto kot meni.
Ko odprem, jo začne rista, potem izgine, ko pa drsnik premakneš, jo pa spet vidiš.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Zdaj ali je kaj narobe s kako sledjo in pol ko jih zdruzis da te heca...ali pa je enostavno prevelika datoteka (beri predolga sled) da ne izrise cele. Ceprav imam podobno sled in mi narise celo (vendar pa ni v zdruzeni gpx datoteki)

LP
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.595
705
113
GE ima probleme z velikimi datotekami, tudi lastno bazo veča do neuporabnosti.
Tudi, če je prikaz izklopljen, ni nič boljše.

Pri prikazu sledi je pomembno, da je v .kml samo sled in tudi točke sledi, ki vse skupaj zelo upočasnijo.
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Odpri najprej Mapsorce z tracki, nato pa še prazen Mapsource, v katerega boš po sistemu copy-paste združeval te sledi:
Točke poti - Active log 1234...Lastnosti 1.aktivnega tracka in nakoncu seznama po vrstnem redu kopiraš in vse ostale tracke, na koncu pa shrani pod imenom kot želiš.

LP
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Kaj je kdo ugotovil, ali je mozno nastaviti, da bi GE uvozeno gpx datoteko prikazala z vsemi tockami. Ker jih precej odreze in potem slei zgledajo precej linearne? (upam da me razumete kaj hocem povedat)
neimenovana3.JPG


LP
 
Nazadnje urejeno: