gibanje cen stanovanj v prihodnosti

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
tisto kar ni njegovo
wink-1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik gs1422 pravi:
Eto, to je to. Dokler bomo lastniki razmišljali tako, da ne gremo dol s ceno in dokler nas država ne bo pretirano davčila na te "športe" bodo tudi cene stagnirale. Do sedaj je Zoki edini, ki vpije, da bo prodajal pod ceno.
grin1.gif

Torej so nekateri ljubljančana volili tistega, ki juim bo znižal vrednost nepremičnin. I'll drink to that.
bonk.gif
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.255
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Stanovanja v centru Lj bodo vedno imela ceno, že zaradi lokacije. Recimo sam imam enosobno nekje bruto 40kv mansardno stanovanje v strogem centru lj (dostop z avtom), pa se mi recimo niti ne sanja, kaka bi bila vrednost, vem sam, da ni mala
smile-1.gif


Pa če bi prodaju, ga pod ceno definitivno nebi dal, sploh ker je komplet renoviran.

Itak ti bojo center za dostop z avtom zaprl pa boš pol joku
grin1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.401
968
113
Obišči stran
> Itak ti bojo center za dostop z avtom zaprl pa boš pol joku

Kolikor je meni znano, promet okoli kongresca ne bojo zaprl iz dveh razlogov: nova garažna bajta, ki se bo začela graditi v kratkem (izvoz in uvoz bo skupni z šumiojevo bajto na kongrescu) ter turistični avtobusi, ki imajo le tu dostop do "centra" lj, da odvržejo turiste. Denar pa ne smrdi županom.

Bo pa zaprta slovenska ja, kar pa pravzaprav ni logično, glede na to, da so naredili južno vpadnico v mesto. Kaj bo potem s prometom pa noben ne pomisli
bonk.gif


Aja, verjetno bo cena pol še narasla
grin1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Seveda saj boste imeli ljubi mir pred "tranzitom"
wink-1.gif
med severom in jugom

Zapiranje slovenske se mi zdi res "bolano" lahko jo zaprejo kvečjemu za "tranzit" pa še to...?

Sicer pa pustimo se presenetit glede cene. Sam osebno pred dvemi leti nisem kupi samo zaradi dobička, ampak tudi zaradi tega da kje živim. Če jo čez tir leta prodam magar z minimalno zgubo, je še vedno bolje kot pa da sem 5 let najemnik....?(kredita ni bilo veliko in je že odplačan)
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.401
968
113
Obišči stran
Ne gre se, da bi koval dobičke. Pač stanovanje je bilo pred leti najslabša lukna v Lj, sedaj pa je kao na elitni lokaciji, ko se ves folk zgrinja trumoma v center (verjetno je vsem znan problem dobit frej mizo v lokalu zunaj od četrtka do sobote zvečer...). Tudi sam zaenkrat tukaj živim, bo pa v prihodnjih letih verjetno potreba po čem večjem
smile-1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Citat:
Uporabnik gs1422 pravi:
Eto, to je to. Dokler bomo lastniki razmišljali tako, da ne gremo dol s ceno in dokler nas država ne bo pretirano davčila na te "športe" bodo tudi cene stagnirale. Do sedaj je Zoki edini, ki vpije, da bo prodajal pod ceno.
grin1.gif

Torej so nekateri ljubljančana volili tistega, ki juim bo znižal vrednost nepremičnin. I'll drink to that.
bonk.gif
točno tako. meni ni pomembno, koliko je vredno to stanovanje, v katerem živim zdaj, ampak bolj to, kolikšna bo cenovna razlika med tem in naslednjim, večjim. torej če karikiram, trenutno je vredno 100 000€, za naslednje bom moral dati 200 000€.. če bi zokiju uspelo znižati cene nepremičnin, bi sicer cena mojega stanovanja padla na 50 000€, ampak tudi večje stanovanje bi potem stalo samo 100 000€. in kar je najpomembnejše: čez 20 let, ko bo za mojo rit poskrbljeno in bodo moji otroci kupovali stanovanje, ga bodo zaradi tega lahko kupili ceneje.
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
blagor vam vsem .. jaz sem podnajemnik v ljubljani že .. 12 let!!!
frown-1.gif


Seveda bi bilo lažje najeti kredit in ga odplačevati, AMPAK...! Kot študent, ga nisem mogel vzeti, zdaj so pa cene tako visoke, da ga pa tudi ne morem vzeti. Solidno stanovanje me potem pride s stroški okoli 500€ na mesec za naslednjih 30 let
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Ti verjames v svoje prihodke in partnerja za naslednjih 30 let?

Jaz bom pocakal, da kaj podedujem, hehe (not).

Posvetiti zivljenje odplacevanju pufa za flat nekako ni prioriteta (tukaj pustimo iste, ki so pac dedovali, dobili v dar ali uporabo).

LP,
PIC
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Zdaj imas 300 najemnine plus stroski, ce prav razumem? Na drugi strani govoris, da solidno stanovanje s stroski bi te prislo 500? In kje je tu razlika? Razen, da bo flat cez 30 let tvoj, tako pa nikoli?
smile-1.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Hja.

Placujem ze, placujem. Ne vem, jaz raje gotovino vlagam drugam, pa upam, da se mi bo to nekoc obrestovalo
smile-1.gif
.

Sicer pa ni nujno, da ostanemo celo zivljenje v Sloveniji.

Drugace pa mi ostane se pravica zivljenja v trisobnem flatu po neprofitni najemnini v Zalcu
smile-1.gif
)))).

LP,
PIC
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Ne, 300 s stroši. Obroki bi bili pa "od oka" okoli 500. Saj za par mesecev 200€ ni veliko. V naslendjih 30 letih se pa nabere ta mala razlika in ni več mala.

Še vseeno si želim privoščiti dopust. Še vseeno se želim voziti naokoli z avtom, ki ni star 20 let. Še vseeno želim iti kdaj ven na večerjo in ne gledati za vsak evro.

Ne želim se zapufati in potem vsako stvar, ki bi si jo privoščil gledati skozi "tole je pa pol obroka" .. Naj se zgodi, da izgubiš službo. 20 let vsak mesec šparam, da ja poplačam dolg, pol mi pa zmanjka in gre vse v maloro. Mi življenje izgubi čar. In kot je nekdo rekel, kdo pa pravi, da bomo čez 30 let še vedno v SLO. Mene prav nič ne mika, da bi tle ostal.

Saj bi imel neko nepremičnino, ampak .. why? SLovenci imamo tisto željo po posedovati . Saj lahko najamemo tudi
tongue-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik kripo pravi:Naj se zgodi, da izgubiš službo. 20 let vsak mesec šparam, da ja poplačam dolg, pol mi pa zmanjka in gre vse v maloro.
Kakšno maloro?
confused-1.gif

Ne moreš več odplačevati? Enostavno prodaš nepremičnino, poravnaš kredo in s preostankom verjetno precej lagodno preživiš kar nekaj let v najemnini. Kaj pa pri najemu? Izgubiš službo in ..... greš na cesto, ker ne moreš več plačevati najemnine?
Jaz bolj tukaj vidim maloro.
grin1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.580
2.427
113
danes v financah...

Citat:
Nepremičninski trg se je letos umiril, med poletjem spi, nepremičninski akterji pa do konca leta 2008 ne pričakujejo velikih sprememb.

Kljub zaostrenim razmeram na trgu, visoki inflaciji in vse višjim obrestim meram nepremicninske agencije v Sloveniji ne bijejo plati zvona. Opozarjajo, da se je trg, predvsem stanovanj, res ohladil, vendar še zdalec ne moremo govoriti o krizi.

V nekaterih nepremičninskih družbah poudarjajo, da je prvotna panika že minila, in jeseni spet pričakujejo normalizacijo trga. Vendar pa takšnih rasti cen, ko smo jim bili priče v minulih letih, ne bo. Predvsem v večjih mestih, zlasti Ljubljani, se bo trg segmentiral.

Že zdaj opažajo, da stara stanovanja na slabših lokacijah izgubljajo vrednost, čas prodaje pa se daljša. Agencije opažajo tudi, da imajo nekateri lastniki nerealne želje, saj cene postavljajo previsoko. Teh stanovanj ni mogoče prodati, zato so prodajalci primorani cene znižati. Do konca leta v agencijah ne predvidevajo velikih sprememb. Trg se je nekako umiril, nekateri pa pričakujejo tudi spremembe, ce se bo zamenjala vlada.

Zgleda, da nekaj se bo zgodilo... v 2-3 letih.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Glede na to kok se je zgradilo in kok se še gradi je bilo normalno pričakovat umiritev rasti saj se je povečala ponudba. Če se bo še velik stanovanj gradil, pol bo počas tud začel padat, ker če ne boš spustil cene ne boš mogu prodat. Tiste nepremičnine na najboljših lokacijah bodo pa seveda obdržale ceno, ker so najboljše lokacije večinoma že pozidane in tam ne bo prišlo do povečanja ponudbe.

Pomoje je trenutno mal tvegano vzet kredit, ker je krivulja ravno na vrhu (rast se počas umirja in zna v naslednjih nekaj letih pridit do padca).
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Lepo se opali na orto prazna stanovanja in cao. Nikomur se ne bo "jebalo" ali ima koga not ali ne oz. ali ga bo prodal. Stanovanje bo treba prodat ali nafilat sicer se bi mastno placalo. Hitro bi vecina prisla na realna tla.