Garmin zaostaja?

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Kaj pa kak reset še pred ponovnim nalaganjem?
 

Njupalo

Pripravnik
13. okt 2009
129
0
16
Kar se tiče signalov moram reči, da navadno pridobi dovolj signalov in je natačnost 4-6m. Gre za to, da med vožnjo prikaz na karti rahlo zaostaja za trenutno lokacijo. V glavnem to ni problem. Težava pa nastane ko moraš zaviti in sta dve cesti v razmaku cca 20m. Takrat te glasovna navigacija navadno napoti na napačno cesto. V tem primeru je treba pogledati na navigacijo, ker puščica kaže na pravilen zavoj.
Sem ravno danes testiral enakega nuvija, ki ima star firmware in AR 1.51 pa je ista štala, kar pomeni, da je procesor malo prepočasen za prikaz v realnem času.
Prav tako pri višji hitrosti odpelješ mimo odcepa za cca 30-50m ko ti nuvi šele pokaže, da si pri odcepu ali križišču.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
Frekvenca zajema je okoli 1 sec, kar pomen da ti tvoj prikaz na karti osveži na 1 sec. Če greš 80km/h to pomeni da v eni sec narediš 30 metrov. Jasno da potem ne bo točno.

Ker HW zajema na toliko kot zajema se SW temu prilagaja, glasovno vodenje je torej ustrezno. Sicer pa preden mici reče "zavite desno" ti prevoziš že 2 sec. Če misliš, da se da navigacijo uporabljati samo z glasom se motiš, križišča ki so tesno skupaj (skoraj 90% križišč v mestih) ne moreš drugače zvoziti kot s pogledamo na zaslon in karto (zato je tudi tam).
 

Njupalo

Pripravnik
13. okt 2009
129
0
16
Hvala za konkreten odgovor!

Kar se pa tiče izklopa glasovne navigacije pa je tako: imam ročni gps brez glasovne navigacije in je v avtu skoraj neuporaben (nevaren) zato sem kupil nuvija.
 

TeMpL

2000. registrirani uporabnik
9. dec 2007
40
0
6
smile-1.gif

Čisto odvisno kolko časa porenbuješ da iz zaslona razbereš kam in kdaj je treba zavit.. eni so za to res bolj trdi, za te je še glasovno navigiranje nevarno, kerj lih lahko zmede, ker lahko zamenjajo levo in desno
smile-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Matejdro, še 1x ponavljam, TomTom dela realtime, popolnoma brez zaostankov, tako da če bi bil gps reciver kriv bi tudi Tomek štekal!
Lp

v bistvu ej možno da je gps.
meni recimo (sicer symbian) dela garmin xt čisto vredu brez zaostajanja. Mcguider pa tak svinjsko zaostaja da si 3 križišča pre njim....
 

Njupalo

Pripravnik
13. okt 2009
129
0
16
Citat:
Uporabnik TeMpL pravi:
smile-1.gif

Čisto odvisno kolko časa porenbuješ da iz zaslona razbereš kam in kdaj je treba zavit.. eni so za to res bolj trdi, za te je še glasovno navigiranje nevarno, kerj lih lahko zmede, ker lahko zamenjajo levo in desno
smile-1.gif

No poskusi potovati v neznanem mestu z GPSMAP76cs. Me zanima ali boš uspel pravočasno razbrati iz ekrana kam je treba zaviti.
Zraven pa upoštevaj, da vsi ne vidimo več najbolje na blizu in za branje potrebujemo ortopedski pripomoček
smile-1.gif


No zase lahko rečem, da nisem preveč trd!
 

dads88

Zelenc'
14. nov 2009
15
0
1
problem je v verjetnosti zaradi tega da je v pomnilniku preveč zapolnjeno in zato zaostaja, namreč meni je delal prej točno ne glede na hitrost, zdaj pa zaostaja za 20 m, sem nekaj glasov izbrisal pa tisto nepotrebno, tiste simbole za spreminjanje avtov sem imel dosti tega nabasano not, tisto nepotrebno šaro sem izbrisal, kaj je nujno pa jutri testiram če kaj točno vodi pa vam sporočim. Jaz mislim da je problem v tem da je preveč zapolnjen pomnilnik pa deluje počasi.
 

TeMpL

2000. registrirani uporabnik
9. dec 2007
40
0
6
Citat:
Uporabnik Njupalo pravi:
Citat:
Uporabnik TeMpL pravi:
smile-1.gif

Čisto odvisno kolko časa porenbuješ da iz zaslona razbereš kam in kdaj je treba zavit.. eni so za to res bolj trdi, za te je še glasovno navigiranje nevarno, kerj lih lahko zmede, ker lahko zamenjajo levo in desno
smile-1.gif

No poskusi potovati v neznanem mestu z GPSMAP76cs. Me zanima ali boš uspel pravočasno razbrati iz ekrana kam je treba zaviti.
Zraven pa upoštevaj, da vsi ne vidimo več najbolje na blizu in za branje potrebujemo ortopedski pripomoček
smile-1.gif


No zase lahko rečem, da nisem preveč trd!



Če se ne motim je grafika in velikost zaslona dokaj podoban če ne enaka kot na visti HCx.. in s kvaliteto prikazanega nimam problemo, Zanima te samo kje in kam zaviti, vmes piše celo razdaljo v mestih do križišča, tako da .. je supor, na srečo ne gobezda zraven cel čas, kot "cestne navigacij", ker tisto je fajn samo 3 dni potem ti začne presedat... in je beep ob zavoju ou pred njim često dovolj.

če je problem z vidom.. potem je to druga pesem..
smile-1.gif
 

Njupalo

Pripravnik
13. okt 2009
129
0
16
Citat:
Uporabnik TeMpL pravi:

No poskusi potovati v neznanem mestu z GPSMAP76cs. Me zanima ali boš uspel pravočasno razbrati iz ekrana kam je treba zaviti.
Zraven pa upoštevaj, da vsi ne vidimo več najbolje na blizu in za branje potrebujemo ortopedski pripomoček
smile-1.gif




Če se ne motim je grafika in velikost zaslona dokaj podoban če ne enaka kot na visti HCx.. in s kvaliteto prikazanega nimam problemo, Zanima te samo kje in kam zaviti, vmes piše celo razdaljo v mestih do križišča, tako da .. je supor, na srečo ne gobezda zraven cel čas, kot "cestne navigacij", ker tisto je fajn samo 3 dni potem ti začne presedat... in je beep ob zavoju ou pred njim često dovolj.

če je problem z vidom.. potem je to druga pesem..
smile-1.gif

Torej prvi problem je vid, ki ne dela na blizu dovolj dobro več ;-(
Drugi problem pa je v popolnoma neznanem kraju ob veliki gneči na cesti. Potem ti zmanjka časa za pogledovanje na ekran in kaj hitro zgrešiš odcep. Recimo Dunaj je tak lep primer. In že se voziš naslednji krog
smile-1.gif


lp
 

Njupalo

Pripravnik
13. okt 2009
129
0
16
Citat:
Uporabnik dads88 pravi:
problem je v verjetnosti zaradi tega da je v pomnilniku preveč zapolnjeno in zato zaostaja, namreč meni je delal prej točno ne glede na hitrost, zdaj pa zaostaja za 20 m, sem nekaj glasov izbrisal pa tisto nepotrebno, tiste simbole za spreminjanje avtov sem imel dosti tega nabasano not, tisto nepotrebno šaro sem izbrisal, kaj je nujno pa jutri testiram če kaj točno vodi pa vam sporočim. Jaz mislim da je problem v tem da je preveč zapolnjen pomnilnik pa deluje počasi.

Mene bi ZELO zanimalo ali brisanje določenih datotek pomaga. In, če pomaga, potem točno kaj vse se lahko pobriše. Simbol za avto uporabljam samo en in to privzetega, glasovno vodenje potrebujem samo slovensko in morda bi pustil še angleško verzijo. Med vožnjo imam vključen samo en zemljevid. Doma samo AR 2.30.

lp
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Malo bom obnovil temo o Garminu.
Imam Garmin Drive 5 LMT. Zaostajanja ni videti na tem modelu. Opazna je druga "težava" in to je počasnost izračuna razdalje do odcepa v metrih. Torej, razdaljo izračuna popolnoma točno, vendar jaz hitreje peljem (khm.. upokojenec), kot Garmin utegne izračunati. Po avtocesti je dobro, ker ni več odcepov na kupu, bolj je moteče na vaških cestah z več odcepi na eno stran. Do odcepa kaže razdaljo z "majhno" zamudo. V križišču moram popolnoma ustaviti avto za sekundo, da preračuna in takrat res točno pokaže razdaljo v metrih.
Hecno je pri semaforiziranih križiščih. Parkrat sem peljal skozi, ker je kazal še petdeset metrov. Ko se ustavim zaradi rdeče luči (vsaj za sekundo), pokaže da čez par metrov moram zaviti levo, vendar zaviti ne morem, ker sem na napačnem pasu za naravnost:valjamse:
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Imam vse nastavljeno tovarniško, tako kot iz škatle vzeto. Samo za glasovno vodenje sem dal deklino v slovenščini.
To je tisti Garmin kupljen pred leti v Lidlu. Nekaj jih je bilo ostalo, pa so dali ceneje za 30%, ker kaže tudi vse Lidlove trgovine v bližini. Pa še bon sem imel za 10% popusta, tako da sem dobil navigacijo za osemdeset Eur. Posodobitev map vsako leto (life time) zastonj.
Ker ni bila draga, se nimam kaj pritoževati :evil:
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Zdaj ti bom dal info, narediš pa na svojo odgovornost, jaz sem to delal davnega leta nazaj pri nuvi 3790 in ne vem, če to novi garmini tudi imajo, se kasneje nisem ukvarjal s tem.
Napravo priklopi na računalnik in poišči fajl z imenom scb, ponavadi je v tisti mapi, kot je zemljevid. Naredi backup na računalnik, iz naprave jo pa izbriši. Potem pa napravo ponovno zaženi iz nule, ne iz spanja. Tako bo kreiralo novo datoteko, ki si jo izbrisal. Ta fajl se zabaše z raznimi podatki, zato naprava dela počasneje.
Kot sem rekel, to sem delal na nuvi 3790, nekje 10 let nazaj, pa je pomagalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Al pa zbriši vse v mapi /GPX...

Tam so shranjene vse poti/logi....

Koliko free prostora ti kaže na napravi?

Če pod par 100Mb....potem je krivo premalo prostora (rabi za preračunavanje)
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Moram pogledat koliko je še prostora v napravi. Temu nisem obračal pozornosti.
Na hrbtni strani je slot za SD kartico. Se da to pametno ponucat?