Garmin Nuvi 760 kratek pregled

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

Tudi moj avto so želeli "dopremiti" le s cd wekslerom za dobrih 500 eur pa smo se hitro poslovili.
Avtoaradio dobiš danes že za male pare, ki povsem solidno dela
smile-1.gif
kakih 60 eur +

ajvanho: vidim da si zelo zahteven uporabnik
smile-1.gif
 

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
ampak veš, da sem res
smirk-1.gif
Še dobro, da je toliko dobrih ljudi na tem forumu, ki znajo svetovati.

Take stvari glih ne kupujem vsak dan, pa se ne bi rad nategnil.

Ampak, da se baterija ne da menjati, tole mi pa ne gre iz glave
jezen.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zakaj pa bi na napravi, ki je namenjena prvenstveno avtonavigaciji menjal baterijo?
smile-1.gif

V avtu imaš polnjenje, če pa napravo uporabiš kot pešec pa drži več ur nepretrgane uporabe. Sicer pa med hojo napravo vklopiš le občasno ali ne.
 

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
Ker včasih gre človek tudi v hribe, pa na kolo, in to za več, kot 3-4 ure, da bi pa nabavil več vrst GPS-ov, je pa treba imet dobro službo
grims-1.gif


Ravno zato sem nekaj postov nazaj omenil NUVIFON , ki naj bi bil "vse v enem", a na ceno niti ne upam pomisliti, kakšna bo.

Pa itak ste me prepričali in 760 upam, da bo danes spala pri meni.

pozdrav.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Ne vem, koliko bo držala trditev, a pred časom se je dalo dobiti napravo, ki je s navadnimi baterijami ali prelila svojo moč kot polnjenje v napravo ali je pa za delo ponudila ta vir napajanja. Pa na USB se jo je priklopilo.

Mogoče malce raziskovanja v to smer.
 

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
To bi bilo pa zanimivo

Še bolje bi bilo, da bi nafilal 4 GB SD z energijo in iz nje downloadal v akumulator v Garminu
evil.gif
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Kar je cifra napisal še kako obstaja in je še kako uporabno, namreč dve bateriji AA velikosti in večkrat napolne telefon, namreč brat ima podbne želje in mu je bila original baterija premalo, pa si je kupil ta polnilec na usb in sedaj je rešen
 

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
Potem pa ti lepo bratca vprašaj, kaj ima to za eno zadevo in nam jo zaupaj...

Prosim

pozdrav.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik ajvanho pravi:
To bi bilo pa zanimivo

Še bolje bi bilo, da bi nafilal 4 GB SD z energijo in iz nje downloadal v akumulator v Garminu
evil.gif

Ne, še boljše bolj huda bi bila tale .... da ko greš na pot kjer ni elektrike, da si jo zraven neseš od doma kar v vrečki.

Praviš USB polnilec ?
Hja jaz imam enega od MP4 predvajalnika, ampak nebi si upal kar tako zadevo vtaknit v Nuvija, potem pa še v 220V ... vprašanje, kaj bi se zgodilo !? Raje ne ...
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Zakaj pa ne ??? USB je standard in če je priklop USB potem ima enako napetost kot vsi ostali USB priključki, ti garantiram da nima kaj biti, pravzaprav sem sam že filal nuvije z čungalunga USB polnilcem brez težav tudi za svojega qteka imam čungalunga avto polnilec za USB in z njim polnim pra vse kar ima USB priklop.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.803
438
83
Pozdravljeni...

Mene pa še zanima, glede na to, da bo v SLO v bližnji prihodnosti odprtih veliko novih odsekov avtocest in podobno, ali se ta karta na Nuvi 760 (Europe 2008) tudi sproti posodablja? Kako je z posodobitvami kart na AdriaRoute?
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.603
707
113
City Navigator EU se ne posodablja.

Nova (plačljiva verzija) je izdana enkrat letno in tedaj so zajete vse spremembe + plus trend širjenosti pokritosti na vzhod.

AdriaRoute ima par mesečne brezplačne popravke.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Mi lahko poveš kako ta napravca ve kaj je gor priklopljeno??? NE VE.
Torej ona da ven 5.1V se mi zdi, ne me za besedo držat, in bo napajala vse kar rabi usb napajanje, moj brat napaja ETENa pa tudi ne piše da ga napaja, če ga ne prepozna iz prve se morda samo ugasne in prižge pa bi moralo delati.
 

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
joj joj joj, ne se razburjat, saj sem samo vprašal. Veš kaj me še zanima, vprašaj brata, koliko časa cca traja eno tako polnjenje.

thx

PS: Cifra, ti boš pa tudi sporočil, kako se naprava obnese, verjamem, da boš.

pozdrav.gif
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Ti me pa spljoh ne poznaš, sploh se nisem razburjal, kako pa to sklepaš? A sem preveč vprašajev zastavil
wink-1.gif
se opravičujem, ne sploh se nisem razburjal samo povedal sem.
Prai da tako nekako kot avtomobilski polnilec, časa pač ne ve, ampak po občutku pravi da je tam tam.
 

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
Zdaj je pa vrag odnesel šalo, 760-ka je doma, predvsem po zaslugi pohval, katere sem prebral prav na tem forumu, za kar se vsem prisotnim še enkrat zahvaljujem.

Zadeva je res prava igračka in počutim se, kot otrok, ki pa se bo moral še kar nekaj naučiti, sploh če gledam, kaj vse sta skozi dala predvsem Snecer in Cifra (Cifra, sorry, ker te tako kličem, ampak tistih tvojih številk si res ne morem zapomniti
smirk-1.gif
)

Ne me napadat, če bom prijavil kaj smešnega, pa vendar bi rad kakšen vaš nasvet.

Torej, ne vem, če sem storil pravilno, ampak najprej sem vse datoteke, katere je moj PC zagledal ob stiku z Garminom, prekopiral na varno na PC. Zato že kar takoj vprašanje:

1. Ob primeru kakršnegakoli izbrisa datotek iz Garmina - je sploh možno, da Garmina formatiram in nato samo iz PC-ja prekopiram vse datoteke nazaj na Garmina ? A to sploh bi delalo ?

Ne vem, če bo koga to ploh zanimalo, pa vendar. PRIPENJAM eno .jpg slikco, na kateri so vidne vse datoteke, katere so bile na Garminu, ko sem ga spoznal s PC-jem.
Gre za 3 direktorije (AUDIBLE, GARMIN in JPEG) in datoteko autorun.inf.
Zanalašč sem prikazal še velikost teh direktorijev in vseh datotek v njih, ker je tu že moje drugo vprašanje:

2. Glede na to, da je prostora na Garminu nekaj malega čez 2 GB in je skoraj polno zaseden, se ga seveda splača nekaj pridobiti. Kaj vse je "pametno" izbrisati, pa da bo naprava še vedno uporabna
bonk.gif
? Sam sem imel nekako v mislih pobrisati vse, kar se tiče vsebine v direktorijih HELP, TEXT in VOICE, razen seveda agleščine, slovenščine in za tiste, ki so vezani še na kak drug jezik. Je moje razmišljanje pravilno ?

3. Je še kaj, kar je nekako neuporabnega ? Z brisanjem 9 image file-ov v direktoriju JPEG ravno ne vem koliko ne bi pridobili, bolj pa me zanima, kaj se zgodi, če bi brisal .aa file v AUDIBLE direktoriju. (so to elektronske knjige ?). Če jih poslušam v Predvajalniku v Garminu, bi jih z veseljem pobrisal, vendar sem v dilemi, da ne bi bilo kaj narobe. Kje se da dobiti .aa datoteke s slovensko vsebino ?

4. V direktoriju Garmin je še kar nekaj poddirektorijev in če komu da opisati, kaj predstavlja določena mapa in file-i v njej, bo mogoče za kakšnega novopečenega lastnika, kot sem sam, to zelo dobrodošlo.

5. Glede na to, da je na Garminu naložen zgolj CityNavigator EU, me zanima, v kateri direktorij na garminu se prenese AR2 (direktno v direktorij Garmin ali v kak njegov poddirektorij)

Pa ne me preveč grajat, če sem kaj neumnega vprašal.

pozdrav.gif