Garmin Nuvi 760 kratek pregled

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

senator

Pripravnik
15. apr 2008
75
0
6
slo
Ker ga še nimam (760)
eno 'provokativno' razmišljanje in predvsem posledično vprašanje za profije in gps navigatorje ( ste briljantni - veliko sem se naučil od vas - le še ALTe moram naštudirat, čeprav jih imam le za tringelte):
Kot uporabniku N 660 se mi poraja vprašanje: Kaj oz. koliko je N 760 hardverski up-grejd oz. softverski up-grejd. Nedvomno je večina pridobitev na strani softvera (uporabniškega menija, ki ga uporabniki vidite, jaz pa berem od vas) seveda lahko tudi pogojena z HW. Ali se kaj dogaja na tem področju. Jasno mi je, da mi ni nič jasno o OS na Garminih - pa vseeno, trenutno ne morem vreči 660 enostavo v kišto(za posebne odpadke - pa še baterija je čist OK.), šenkal ga pa tud ne bi.
PS.
Pa brez zamere, če sem zgrešil z postavljenim vprašanjem-dilemo-temo. Danes nas pač 'nategujejo' na različne tehnične finte ne sam po misionarsko tko 'iz oči v oči'.
LP
 

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
Snecer, mene pa zanima, koliko cca časa ti vzame, da pripraviš en tak "spominček" v Mapsourcu in v Google Earth-u (shraniti kot gpx format), ki si ga opisal.

Mislim namreč, da je, kot spomin osebno to zelo dragocena zadeva, sploh pa nimam občutka, koliko časa gre za tovrstno igračkanje.

Drugače pa Snecer
zmaga.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Misliš za sled? Sled se avtomatsko shranjuje v napravi in ko jo priklopiš na pc jo samo z enim klikom uvoziš v Mapsource in daš ukaz shrani kot gpx...

To je vse
smile-1.gif


V google earthu pa odpreš ta gpx file in program sam ve da gre za sled (track) in ne npr. za samo eno točko.

Torej par sekund "dela".

Pri Garminu bo sedaj začel delovati nov portal, kjer so bodo lahko te informacije izmenjevale (za motoriste to že deluje), izmenjaval pa boš lahko tudi fotografije z integrirano gps koordinato (o tem sem že drugje pisal).

Garmin photo connect ... upam da bodo to funkcijo dodali tudi seriji 7xx, 3xx in 2xx.

Bo pa to podpiral novi vstopni model 205 (cena okoli 140 eur) in boljši...
 

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
a tako preprosto je to - si bo treba vzeti čas, pa probat. Kje pa se nahaja ta datoteka, ki jo uvoziš iz Garmina in kako se imenuje, če ni skrivnost ?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Datoteka se avtomatsko uvozi, ko klikneš v Mapsourcu na ikono za nalaganje podatkov iz naprave. Tam potem izbereš kaj hočeš uvoziti, sled, waypointe, rute itd...

Tako da niti ne rabiš vedeti, kje se "skrivajo" ti podatki v napravi.

Ti pravim da vse narediš v par klikih.
 

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Datoteka se avtomatsko uvozi, ko klikneš v Mapsourcu na ikono za nalaganje podatkov iz naprave. Tam potem izbereš kaj hočeš uvoziti, sled, waypointe, rute itd...

Tako da niti ne rabiš vedeti, kje se "skrivajo" ti podatki v napravi.

Ti pravim da vse narediš v par klikih.

Bomba, tole je pa res bomba, človek kar ne more verjeti, koliko enih podatkov maš kar naenkrat pred nosom
zmaga.gif

Pa ata GoogleEarth je tudi zakon, tako, kot si rekel, v sekundi postaneš bogatejši za morje podatkov.
Ej, res ste profesorji vsi, ki se trudite deliti svoje znanje z nami, ki smo na začetku navigacijskega življenja
priden.gif
 

placki

Pripravnik
10. apr 2008
49
3
8
Ali lahko določiš kako na pogosto ti shranjuje točke? Če greš npr. po evropi za 2 tedna in prevoziš veliko km ali ti bo shranilo vse točke, ki si jih prevozil.

Zanima me tudi:
ikone za razne znamenitosti in POI mi pokaže šele, ko približam na zemljevidu na 80m. Kako bi nastavil, da bi mi kazalo že npr. na skali 1000m.

Hvala
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ni mozno nastavati da jih vidiš na 1000m.

model 760 shrani 10.000 točk tako da bo 2 tedenski izlet cel pokrit.
 

placki

Pripravnik
10. apr 2008
49
3
8
Jaz bi samo rad, da mi pokaže npr.radar s skale 500m, kot je to videno na sliki na 12.strani . Meni ga prikaže na 80m. Kaj ni prav nastavljeno

Hvala
 
Nazadnje urejeno:

ROZKO

Zelenc'
30. apr 2008
2
0
1
Zdravo fantje!

Tudi jaz sem "frišen" na področju navigacijskih naprav.Ravno sem kupil garmin 760 (mimogrede,super cena v slo 280 EUR) .Vse mi deluje v redu,nekaj pa ne morem pogruntat: V navodilih (slovenska!) piše,da če želiš bateriji dolgo življenjsko dobo,nikar ne izklapljaj garmina iz vira napetosti dokler ni do konca napolnjen.
Kako za vraga veš,kdaj je napolnjen? Včeraj ko sem ga prvič polnil na 220V ,simbol za baterijo preprosto izgine?
Ali je pri polnjenju na 12V isto sr....?
Se pravi,moraš puščat garmina v avtu da se polni v nedogled vsem na očeh?

Lep pozdrav,

Borut
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
V avtu se polnijo baterije od trenutka ko daš kontakt - brez skrbi (priporočljivo) se ga vzame iz avta in nič ne škodi ne napravi, ne baterijam.
Polnilne baterije pa pri vseh napravah potrebujejo od 12 - 16 ur polnjenja, da dosežejo večjo življensko dobo.

LP
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.205
26
48
Tudi jaz sem novi lastnik Garmina 760, me pa zanima glede SD kartic, ki jih je možno vstaviti v napravo. Ali bo 760-tka prepoznala 4GB SD kartico in če jo ali je vseeno ali je ta kartica navadna ali mora biti "HC".

lp