GARMIN KARTICA

mobilni

Pripravnik
14. jan 2009
367
0
16
Ribnica
Pozdravljeni

Zanima me ali na garmin nuvi 255 wt deluje 4 GB SD HC KARTICA?

Kupil sem jo že, vendar če garmin ne podpira kartice jo lahko originalno zapakirano vrnem ( APACER 4GB SDHC)

Na geosetu pravijo da deluje samo 2gb navadna, vendar nekaterim pa delujejo tudi 4gb sdhc.

Tako me zanima ali jo garmin podpira?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Mislim, da sem ti že povedal, da meni normalno deluje 4gb sdhc (sandisk) na modelu 205.

Morda boš pa ti imel srečo in ti ne bo delala
smile-1.gif
tako da za apacer ne morem potrditi.

Apacer sem samo 1x kupil za fotoaparat in je bila defektna, k sreči sem rešil slike, nakar odšla svojo pot.
 

mobilni

Pripravnik
14. jan 2009
367
0
16
Ribnica
Evo, zdajle sem dal kartico v garmina, garmin jo ne zazna.

Potem sem jo dal v svoj tiskalnik ki jo ima čitalec kartic, mi javi napako, nato pa dam kartico pa v fotoparat, mi pa fotoparat normalno slika.

Tiskalnik je hp c3180

Kaj potem je tudi čitalec na tiskalniku samo 2 gb? Nič mi ni jasno
 

mobilni

Pripravnik
14. jan 2009
367
0
16
Ribnica
Sem posodobil in sprobal tudi 2 gb sd kartico - tavelko

Ampak tudi te mi garmin ne zazna, - kaj naredit??????????
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Ne zazna kartice (skriti menu, podatki o kartici), ali ne zazna kartografije, ki si jo posnel nanjo? Če imaš težave s skritim menujem, vtakni kartico v nuvija in ga priključi na PC in če se ti nuvi zmapira 2x (na dve črki), potem kartico prepozna, le vsebine ne!

255W ima režo za normalne SD kartice in spozna tud 8GB SDHC kartice, a le do 4GB veliko datoteko gmapsupp.img v imeniku garmin. Če si nanjo posnel karografije kakorkoli drugače, ti jih Nuvi ne bo prepoznal!
 

mobilni

Pripravnik
14. jan 2009
367
0
16
Ribnica
Ko pa smo že ravno tu, pa me zanima če obstaja še kaki drugi način pridobiti serijsko številko kartice (preko čitalca?)?
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Kartico je treba prej pravilno formatirat preden jo zadegaš v napravo. Pogledaš v kakšnem formatu je naprava in tako formatiraš tudi kartico.
 

GarmAyo

Zelenc'
26. mar 2009
8
0
1
Meni jo je trgovec odpakiral, naložil nanjo nekaj slik in Garmin jo je prebral. Pa je na Nüviju 550 in 130 pisalo, da delajo kartice velikosti do 2GB.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.321
300
83
39
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Teddy pravi:
Kartico je treba prej pravilno formatirat preden jo zadegaš v napravo. Pogledaš v kakšnem formatu je naprava in tako formatiraš tudi kartico.

Jz je nism nč formatiru pa mi AR dela.

Kva je razlika?
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Tole ni nujno. Običajno so že tovarniško formatirane v FAT32 in jih nuvi z lahkoto prebere. Če je pa na kartici kak proizvajalčev spam, pa quick format in to je to
grin1.gif
 

ExB

Long John
11. dec 2007
26
0
1
Meni na 255w dela tud 8GB SDHC (Sandisk). Medtem ko mi kartice, ki sem jo kupil posebej v ta namen (za kartografijo na nuviju), Adata 4GB SDHC Turbo ne prebere.. Nima veze kako sformatirana al pa karkoli naredis z njo, povsod dela, samo v Nuviju ne.. Sandiskova pa brez problemov..
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Jst pač povem iz lastnih izkušenj. Sej ne rečem, de je treba lih vse formatirat, sam je pa dobr preverit, v kerem formatu je formatirana kartica in naprava. Sm mel že dva primera, k so kupl kartico v trgovini (ne bom delu antireklamo), pani delala na Nuviju, v fotoaparatu pa je. Sej je loh lih mrfi bil na delu, pa so obakrat napačno kupl. Če bi drugo bi pa mogoč delal? Pa tud to je treba računat, da je na starejših napravah format FAT in ne FAT 32, pa smo spet pri formatiranju kartice. Sm že večkrat napisu, de osebno mam 16G kartico na nuvi 765T in dela brez problema. Za info in ne za reklamo; kartica je Kingston SDHC class 4. Kupljeno skupaj z nuvi-jem tu:
http://194.177.130.254/webshopsi/shop/redirect.aspx?iNr=112778&engine=CENEJE.SI
Vidm de ne pokaže kartice. Greš na foto&video/pomnilniške kartice/SD kartice. Ostale so še predrage. Vidm de je gor tud 32G kartica, mogoč bi pa tud ta delala.
sprasujem se.gif
Bo treba ob priliki probat.
 
Nazadnje urejeno: