Garmin Fenix 3

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Moja F3 je postala pravi buksl. Ni enkrat mi ne rata spelat ruto, ki jo nastavim. Se pravi, da imam navigacijo. Vedno se obesi in potem sam poslušam piskanje a ekranček zamrzjen. Nazadnje sem jo mogel še resetirat. Slabe volje sem zelo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Ne vem kako majo "urni" garmini...

Pri cestnih ko ti zabaše GPX mapo prav tako serje....ročno popucaš in je...

Ko priklopis na Windowse kake mape vidiš? Kakšna je zasedenost oz koliko fraj placa imaš na, sami uri?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Evo prov zdele sem šel sprobat...

Začetno stanje 58%, po 54 minutah s full GPS settingsi in BT pasom je bilo baterije 53%, Torej nekje 5% na uro s full settingsi. Suunto S9B.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Placa res ni veliko sam ruta je kratka. Nazadnje sem imel res cestno, cca 30 km. Bom preveril kaj se da videt.
Briši kake current.gpi (al je *.gpx nisem šur)....potem maš pa še celo solato lahko teh *.gpi datotek...

To so log datoteke tvojih podvigov...

Predvidevam da ma ura podobno shranjevanje kot cestni modeli...v mapi GPX

A) pobriši to solato...

B) shrani si tiste ki ti pomenijo....ali uvozi vse v garmin connect (oz kamor že shranjuješ)....na uri pa pobriši da bo plac..

.pravtako lahko pobrises tud jezike RAZEN ANGLEŠČINE in tistih jezikov ki jih želiš met v menuju

Naredi backup vseh datotek prej preden brišeš da če kaj začne..... da daš nazaj...!
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Placa res ni veliko sam ruta je kratka. Nazadnje sem imel res cestno, cca 30 km. Bom preveril kaj se da videt.
Tudi na Nuvijih kaže še veliko prostega prostora, a ko imaš shranjenih preveč točk, se začne dogajati, kar si opisal. Kot je že napisal Kamele0N, poskusi zmanjšati število shranjenih lokacij, pa boš videl kaj bo.

Na F3, v imeniku \GARMIN\LOCATION je datoteka LCTNS.FIT, shrani jo na PC, na F3 pa jo izbriši, pa boš videl kaj bo. Če ne bo nič bolje, jo še vedno lahko vrneš na F3 in poskušaš najti drug vzrok.

In ja, izbriši vse jezike, ki jih ne potrebuješ (so na imeniku \GARMIN\Text), predvsem pa tudi zmanjšaj količino datotek (vadb) v imeniku \GARMIN\ACTIVITY\.

In, kot pravi Kamele0N, Naredi backup vseh datotek prej preden brišeš da če kaj začne..... da daš nazaj...!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
228
1
18
Zdravo, kupujem športno uro za občasne teke in pohode. Cenovni rang do cca. 250 EUR.

Še najbolj se nagibam k Suuntu 9. Si jo kdo lasti, kakšne so uporaniške izkušnje. MEnda je Suunto ukinil Movescount in je sedaj neka nova aplikacija in da so bile težave s sinhronizacijo. A je to sedaj porihtano?
Kaj drugega v tem rangu? Želja je, da iam ura možnost vnosa poti in navigiranje. Ne rabim karte, samo da te opozori, če skreneš iz poti.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Zdravo, kupujem športno uro za občasne teke in pohode. Cenovni rang do cca. 250 EUR.

Še najbolj se nagibam k Suuntu 9. Si jo kdo lasti, kakšne so uporaniške izkušnje. MEnda je Suunto ukinil Movescount in je sedaj neka nova aplikacija in da so bile težave s sinhronizacijo. A je to sedaj porihtano?
Kaj drugega v tem rangu? Želja je, da iam ura možnost vnosa poti in navigiranje. Ne rabim karte, samo da te opozori, če skreneš iz poti.

Movescount zaenkrat še dela, siljo pa na uporabo Appa. Sinhronizacija dela, nisem nikoli imel težav.

Pa dobiš za 250 suunto 9?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.218
4.700
113
Sedaj aplikacija dela solidno, jaz na movescount ne pogledam več.
Ko so najavili, da se movescount ukinja, je bila aplikacija še precej v povojih. In vsake toliko se je zgodilo, da pri kaki nadgradnji pri nekem športu podatka ne kaže več (denimo povprečni tempo), potem pa se spet vrne. Nekajkrat sem moral uro in telefon ponovno upariti. Zadnjega pol leta se ne spomnim, da bi še bile take težave.
 

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
228
1
18
Movescount zaenkrat še dela, siljo pa na uporabo Appa. Sinhronizacija dela, nisem nikoli imel težav.

Pa dobiš za 250 suunto 9?
Včeraj je še bila črna, katero sem gledal. Danes je samo še bela...
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Kako je lahko ura za 800 eur namenjena najbolj vzdrzljivim sportnikom za hude razmere, BREZ SAFIRNEGA STEKLA? :bonk:

garmin febixa brez safirnega ne bi nikoli kupil. Hribi, bajk, mimo hrede jo bitnes slej ko prej. Moja hiawei gt2 je cisto spraskana, pa jo uporabljam pol manj za sport kot sem svojo fenix 3 s safirnim, ki ke se zmeraj brez praske.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Jest vas ne štekam, laufate uro in več, pa jamrate zaradi nekaj dodatnih gramov??? :eek: Softiči... :evil: Tudi meni ni jasno zakaj taka ura brez safirnega stekla... :bonk: