"Garancija" Se zgodi

alcyx

Fizikalc
19. jul 2007
2.091
0
36
Bizeljsko
Pozdravljeni,

dne 5.7.2013, sem uveljavljal zavarovanje Se zgodi pri Bigbangu. Iz servisa so na Bigbang sporočili, da popravilo ni smiselno in da dobim novo napravo, ob plačilu lastnega deleža, ki je 1/3 nabavne vrednosti. Problem se je pojavil, ker je od takrat minilo že več kot 60 dni in sem danes prodajalca tudi opozoril. Problem se pojavi, ko mi je prodajalec dejal da se to ne šteje kot navadna garancija in zato ne velja zakon o varstvu potrošnikov( člen 21.b), ki pravi, da mora izdelek bit popravljen in vrnjen lastniku v 45 dneh.

Zanima me, kaj lahko sploh sedaj še storim. Naj plačam lastni delež in požrem nesposobnost Bigbanga, ker niso v 60 dneh sposobni naročit novega izdelka?

Hvala za Vaša mnenja,
Lep pozdrav!
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
vprašaj prodajalca v koliko časa morajo urediti zadevo.
Če ne bo vedel pa se reči da se boš obrnil na pristojne organe.
 

tofsy

Pripravnik
16. feb 2009
87
11
8
Nisi edini. Zgleda da je to stalna praksa pri "Se zgodi". Tudi sam čakam že skoraj 3 mesece na rešitev mojega primera. Sem si prišel gor, da Big Bang hvala nikoli več.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Meni je big bang zamenjal plato v prenosniku. Šalabajzeri so jo tako priključili da so skurili baterijo (katere potem niso več priznali pod garancijo, ker je potrošni material) in pa lučke za disk, baterijo in wifi so utripale nenormalno.
Raje mam 1 leto normalne garancije kot 3 leta se zgodi.
 

alcyx

Fizikalc
19. jul 2007
2.091
0
36
Bizeljsko
Ne sej pri meni ni v tem problem. Meni je blo vse vredu, plačal bi svoj delež in bi mi dal novo napravo. Problem je ker se zadeva vleče že več kot 2 mesca in iz tega naslova me zanima, koliko lahko storim...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
v drobnem tisku res nisem zasledil, da bi kaj omenjal čas v katerem ti morjo uredit.

Lahko pa se pritožiš, da niso uspel uredit v "normalnem roku". Nekje okol stvarnih napak sem to prebral. Samo dvomim, da boš brez kake grožnje ali pomoči inšpektorjev ali zps kaj dosegel.
 

milkoman

Zelenc'
27. sep 2013
14
0
1
Dolenjska
Mislim da nikjer nimajo napisano okoli časa. Edino kar lahko storiš, da res kličeš vsak dan dopoldan in popoldan v BB in težiš. Tako te bodo imeli čez glavo in se bodo še bolj potrudili, da te "skinejo sa k****"
wink-1.gif