Fotografiranje za potni list

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.955
38
48
Kje v LJ bi se dalo narediti fotografijo za potni list (v elektronski obliki oz. e-fotograf) po kakšni normalni ceni? Kar sem na hitro pogledal, sem našel samo take, ki računajo od 12 EUR naprej.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Za kaj bi rabil v e-obliki? Kakor sem govoril s fotografi in upravno enoto, še vedno nihče ne mara prav tega.

Če rabiš nerediti passport ti je logistično najlažje, da greš na UE tržaška, imajo v hiši fotografa. Greš po listek da si v vrsti, se greš slikat, ta čas si na vrsti, greš tja, daš fotko in imaš opravljeno
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Za kaj bi rabil v e-obliki? Kakor sem govoril s fotografi in upravno enoto, še vedno nihče ne mara prav tega.

Če rabiš nerediti passport ti je logistično najlažje, da greš na UE tržaška, imajo v hiši fotografa. Greš po listek da si v vrsti, se greš slikat, ta čas si na vrsti, greš tja, daš fotko in imaš opravljeno
smile-1.gif

Saj to cisto lepo funkcionira ... Vsaj pred nekaj leti, ko sem nazadnje dal delat nek dokument je bilo tako... V Medvodah na upravni enoti sem dobil informacijo, da grem lahko do obeh fotografov v Medvodah (Dubokovic in Bobnar), se tam slikam, placam, dobim listek in s tem listkom na upravno enoto urejati zadevo dalje ... Je pa res, da je cenovno ni nevem kako velika razlika... ker storitev fotografiranja je najvecji delez celotne cene
smile-1.gif
... Sedaj ne vem tocno... se mi pa zdi, da so slike preko storitve e-fotograf, kjer ne dobis fotk okoli 10€, navadna expresna izdelava fotk pa okoli 14€ ... Ponekod je pa celo ista cena ...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Moja se je šla slikat nekam na Rudnik in je bila presenečena, ko je fotograf brez problema naredil več slik, pa so potem skupaj izbrali tapravo, zravn ji je dal še gratis 4 "ne-resne" male slike, pa se eno fotkanje v rangu "profesionalne fotografije" ti naredi in tudi razvije sliko( velikost za okvir). Vse to za 10€ .
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.129
63
48
123
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Moja se je šla slikat nekam na Rudnik in je bila presenečena, ko je fotograf brez problema naredil več slik, pa so potem skupaj izbrali tapravo, zravn ji je dal še gratis 4 "ne-resne" male slike, pa se eno fotkanje v rangu "profesionalne fotografije" ti naredi in tudi razvije sliko( velikost za okvir). Vse to za 10€ .

Verjetno Kozama na Jurčkovi pri avtopralnici.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Za kaj bi rabil v e-obliki? Kakor sem govoril s fotografi in upravno enoto, še vedno nihče ne mara prav tega.

Če rabiš nerediti passport ti je logistično najlažje, da greš na UE tržaška, imajo v hiši fotografa. Greš po listek da si v vrsti, se greš slikat, ta čas si na vrsti, greš tja, daš fotko in imaš opravljeno
smile-1.gif

Vsak fotograf ti poleg fizičnih slik da tudi link do slik v oblaku. Tega potem pokažeš na UE in to imajo raje kot fizične slike, vsaj na ljubljanski UE.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.955
38
48
Jaz sem bil potem tudi točno tam.
Glede tega, zakaj za tovrstno fotko nisem pripravljen prav veliko plačati - ker je grda/arestantska. Drugo je bilo, ko sem se slikal pri Potrču in so se res potrudili, da je fotka izpadla fenomenalno (tudi za nefotogenične). Ampak žal take niso dovoljene pri biometriji. Pravzaprav mi ni jasno, zakaj ne namontirajo na UE kabine, kjer bi te rutinsko slikali za ta namen brez dodatnega plačila - kot se "rutinsko" podpišeš na touch tablico etc. Verjetno kakšni lobiji...