[Formula 1] VN Brazilije

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ne...nižja inlet temperatura in s tem več zraka za isto količino, vendar dojemte že enkrat....ZANEMARLJIVO! Odstopanje 20°C bi šele prineslo konkurenčno prednost.

Drugače pa prav...sej bo v nekaj dneh definirano, verjetno spremenjena pravila, moštva pa dvomim da bodo kaznovana, ker se lahko pritožijo na xyz število načinov, ker so meritve bedarija iz že 100x napisanih razlogov.

PS. Da še enkrat napišem...DEJANSKA prednost NI obstajala, ker se gorivo v vsakem primeru SEGREJE na cca. 60°C v avtu.
 

JPM

æale
23. jul 2007
983
0
16
44
BEŽIGRAD,IZA SEDAM GORA I SEDAM MORA...
nisem videl slike z bernijem
crazy1.gif
te slike skoz zico so res neprecenljive.prodas?
jaz sem ti ze rekel da nimam nic saj f1 ne spremljam dolgo zadnjih nekaj mesecev.
je to zeltweg?
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik JPM pravi:

nisem videl slike z bernijem
crazy1.gif
te slike skoz zico so res neprecenljive.prodas?

jaz sem ti ze rekel da nimam nic saj f1 ne spremljam dolgo zadnjih nekaj mesecev.

je to zeltweg?




Jebiga, lahko vsaj pokazem slike od prave F1 in ne od Burago igrače, kot si ti obtožo mene. Eccelstona ne bom lepo gor, ker nebom lepo slik od mene na internet.



Glede na to, pa da poznaš Zeltweg, vidim da spremljaš F1 res več kot en teden
zmaga.gif
Res je , to je Zeltweg 1997, moja najboljša dirka kar sem jih gledal, ker je bil skoraj popolen rezultat na koncu - zmaga Jacquesa Villeneuva, Schumacher pa je bil 6. - zal je v zadnjem krogu točno na tej ravnini prehitel Hilla v Arrowsu, če ga nebi, bi bil popolen rezultat - JV 10 tock, Schumacher 0.



Spremljaš kaj konjske dirke ? Kak gre debelemu (Montoyi) ?
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Ne...nižja inlet temperatura in s tem več zraka za isto količino, vendar dojemte že enkrat....ZANEMARLJIVO! Odstopanje 20°C bi šele prineslo konkurenčno prednost.

Drugače pa prav...sej bo v nekaj dneh definirano, verjetno spremenjena pravila, moštva pa dvomim da bodo kaznovana, ker se lahko pritožijo na xyz število načinov, ker so meritve bedarija iz že 100x napisanih razlogov.

PS. Da še enkrat napišem...DEJANSKA prednost NI obstajala, ker se gorivo v vsakem primeru SEGREJE na cca. 60°C v avtu.

Tudi recimo 1mm preveliko zadnje krilce (primer pač) dejansko ne pripomore k veliki prednosti, pa je vseeno prepovedano. Nekje so meje, katere je potrebno spoštovati... v bistvu raje vidim, da dirkači ostanejo pri točkah, ker so se dobro borili, ampak pravila so pravila. Tukaj se ne gre za to ali je dejanska prednost ali je ni....

Če dokažejo neko krivdo, naj dajo denarno kazen moštvom in je to, to. Preurejat prvenstvo teden po zadnji dirki je bebasto in si noben, vključno s Hamiltonom, tega ne želi.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Saj ne bodo preurejali prvenstva 100% ne.

Fora je, da je pravilo zanič, tvoj primer krila se ne spreminja...ga zmeriš, je 1mm širši in tak tudi ostane. Ni vezan na temperaturo okolice oz. nima spremenljivk in tudi izmeriš ga lahko tako kot piše pravilo...FIA tega za bencin ne more izvajat, ker nimajo meritve benza v tanku.

Kako boš dokazal da je krilce 1mm preširoko, če maš pa pravilo pisano, da meriš širino zadnjega krilca na sprednjem. Absurd... Uglavnem prvenstvo ne bo spremenjeno, razlike so pa zanemarljive, tko da se nima noben kaj s tem ukvarjat, mene osebno BK a BMW dobi konstruktorske al ne, mesto bosta pa dirkača 100% obdržala, ker ga ponavadi še ob večjih kršitvah kot je tale. Če bi kaznovali voznika zarad te tehnikalije in napake ekipe, pol bi moral Mclaren 100% fasat izključitev voznikov iz prvenstva (to bi v vsakem primeru moral oz. bi v normalnem sodišču, pike sta obdržala samo zaradi zanimivega prvenstva).
 

JPM

æale
23. jul 2007
983
0
16
44
BEŽIGRAD,IZA SEDAM GORA I SEDAM MORA...
ce se spomnis so spreminjali pravila zaradi jokanja ferrarija ko so se michelinke razsirile po dirki,ceprav tega ni bilo v pravilih.mi je pa smesno da je mostvo ki je bilo udlezeno v taki aferi sploh pomisli na neke pritozbe,aja sej res le alonso je kriv v celi zgodbi.lewis,ron... popolnoma clean
bonk.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik JPM pravi:
Jv a to je un gospod ki je blestece dirkal z bar hondo?
smirk-1.gif

Preden je dirkal pa je vedno tudi drkal
hysterical-1.gif


Ampak vseeno je bil prvak
wink-1.gif


Sem prebral vse v tejle temi, pa samo povem, zadovoljstva da je Kimi prvak ne morem opisat, mogoče tako, da sem po pol leta spet spil en whiskey na ta račun
smile-1.gif
 

Narkotik

Pripravnik
17. sep 2007
507
0
16
Citat:
Uporabnik Mis pravi:
Citat:
Uporabnik JPM pravi:
Jv a to je un gospod ki je blestece dirkal z bar hondo?
smirk-1.gif

Preden je dirkal pa je vedno tudi drkal
hysterical-1.gif


Ampak vseeno je bil prvak
wink-1.gif


Sem prebral vse v tejle temi, pa samo povem, zadovoljstva da je Kimi prvak ne morem opisat, mogoče tako, da sem po pol leta spet spil en whiskey na ta račun
smile-1.gif

Podpis.

Hamilton je bil dirkač ki je bil "spoon feed all the way". Ne rečem da je počasen, vendar sem po eni strani prav vesel da so se mu vsa ta "pota slave" obrnila v zadnji dirki. Verjamem da je Alonso McLarnu prispeval levji delež znanja in izpilil dirkalnik da je bil tak kot je, oni pa so vse ta znanje preusmerili na Hamiltona in ga favorizirali. Upam na odhod Alonsa k drugemu moštvu, in z veselem pričakujem usodo McLarna in "wonder boya" potem...
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Afera s temperaturo je oziroma bo kmalu zaključena. Temperatura lahko odstopa za -10°C od okoliške, ampak to velja za temperaturo bencina v bolidu. Če pa so oni merili temperaturo izven bolida, je pa skoraj vseeno, če bi jo kar na rafineriji...
Konec. Kimi prvak.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik Narkotik pravi:

Citat:
Uporabnik Mis pravi:

Citat:
Uporabnik JPM pravi:

Jv a to je un gospod ki je blestece dirkal z bar hondo?
smirk-1.gif




Preden je dirkal pa je vedno tudi drkal
hysterical-1.gif




Ampak vseeno je bil prvak
wink-1.gif




Sem prebral vse v tejle temi, pa samo povem, zadovoljstva da je Kimi prvak ne morem opisat, mogoče tako, da sem po pol leta spet spil en whiskey na ta račun
smile-1.gif




Podpis.



Hamilton je bil dirkač ki je bil "spoon feed all the way". Ne rečem da je počasen, vendar sem po eni strani prav vesel da so se mu vsa ta "pota slave" obrnila v zadnji dirki. Verjamem da je Alonso McLarnu prispeval levji delež znanja in izpilil dirkalnik da je bil tak kot je, oni pa so vse ta znanje preusmerili na Hamiltona in ga favorizirali. Upam na odhod Alonsa k drugemu moštvu, in z veselem pričakujem usodo McLarna in "wonder boya" potem...




Še zmer ni noben od vas, ki trdite, da je bil Hamilton favoriziran podal nobenga pametnga argumenta... kje, kdaj in kako je bil favoriziran?



Verjamem pa da je bil bolj priljubljen... no ampak to bi bil vsak, ki vozi poleg une dolge face, ki poskuša svoje moštvo zajebat ob prvi prilki ki se mu ponudi.
 
Nazadnje urejeno:

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
pa ka je z tabo, lejga pa ti moreš navijat za zmagovalca...še pred sezono pa prve par dirk si bil za alonza, kak je un car pa kak se fajn pele, pa da je frajer...je začel zgublat in se vozit za Hamiltonom si pa že presedlal...kak je hamilton fajn pa da alonzo je ful gnoj...poglej se ka govoriš...vsak mesec nekaj drugega. Ti si zihr navijal leta `97 za Villeneuv-a
tongue-1.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik Swich pravi:

pa ka je z tabo, lejga pa ti moreš navijat za zmagovalca...še pred sezono pa prve par dirk si bil za alonza, kak je un car pa kak se fajn pele, pa da je frajer...je začel zgublat in se vozit za Hamiltonom si pa že presedlal...kak je hamilton fajn pa da alonzo je ful gnoj...poglej se ka govoriš...vsak mesec nekaj drugega. Ti si zihr navijal leta `97 za Villeneuv-a
tongue-1.gif




97 leta sem res navijal za Villeneuv-a... pa ne s kakšnih drugih razlogov ampak zato, ker se mi je Schumacher graužal. Potem drugo leto sem začel bolj redno spremljat F1 in sem za McLaren od takrat do danes... in bom še naprej. Nikoli pa nisem imel proti nobenemu moštvu ali dirkaču prav veliko, razen proti Ferrariju in Schumacherju, ker so mi pač totalno antipatični.



Alonso mi je od začetka res deloval ql ampak se mi je skozi sezono zagraužal zaradi njegovega jokcanja glede favoriziranja Hamiltona, do konca se mi je zagabil pa ko je v boksih zadrževal Lewisa... za češnjo na vrhu torte je hotel pa še Rona izsiljevat zaradi afere... gnoj od gnoja pač. Ne zanikam njegovih dirkaških sposobnosti ampak glede vsega ostalega je približno tak kot je bil Schumacher.



Ti mi pa še zmer nisi napisal kje pa kdaj so Hamiltona favoriziral v moštvu....



p.s.: A je Hamilton letos mogoče zmagovalec? Ti si verjetno eden unih, ki imajo na zadnji polici avta ferarijevo brisačo in so doživljali orgazme ko je imel ferari pred leti premoč in so bile dirke za večino normalnih navijačev brezvezne...
 
Nazadnje urejeno:

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Ti mi pa še zmer nisi napisal kje pa kdaj so Hamiltona favoriziral v moštvu....

Dej mi prosim linki gdaj, kje in kak sem to rekel.

Mene zanima ka boš naslednje leto naredil...recimo da gre Alonzo iz McLarna in ostane Hamilton in kakšen tripl-X master. Pa hamilton ne začne zmagovat. A boš spet začel šimfat McLarn kaki gnoji so da so Alonzota pustil ker je kao ful dober in obdržal tega "H" da je alonzo znal, hamilton je pa še premlad, da ma preveč pritiska na svojih rameh, da preveč pričakujejo od njega....kaj ? ...al se boš sam z sabo skregu?

Zakaj sploh navijaš še za McLarn in si tak zvesti pristaš tega teama če praviš da je Alonzo gnoj in da je Ron Denis gnoj, Hamilton je komi pršu ti je zaenkrat ql...vsi pr McLarnu so ti gnoji...ja ker ti pa še ostane pol ? Pač navijaš za njih ker so se borili za zmago?

Ej ful dober
zmaga.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik Swich pravi:

Citat:
Uporabnik wacko pravi:

Ti mi pa še zmer nisi napisal kje pa kdaj so Hamiltona favoriziral v moštvu....




Dej mi prosim linki gdaj, kje in kak sem to rekel.



Mene zanima ka boš naslednje leto naredil...recimo da gre Alonzo iz McLarna in ostane Hamilton in kakšen tripl-X master. Pa hamilton ne začne zmagovat. A boš spet začel šimfat McLarn kaki gnoji so da so Alonzota pustil ker je kao ful dober in obdržal tega "H" da je alonzo znal, hamilton je pa še premlad, da ma preveč pritiska na svojih rameh, da preveč pričakujejo od njega....kaj ? ...al se boš sam z sabo skregu?



Zakaj sploh navijaš še za McLarn in si tak zvesti pristaš tega teama če praviš da je Alonzo gnoj in da je Ron Denis gnoj, Hamilton je komi pršu ti je zaenkrat ql...vsi pr McLarnu so ti gnoji...ja ker ti pa še ostane pol ? Pač navijaš za njih ker so se borili za zmago?



Ej ful dober
zmaga.gif




Pri McLarnu je zame gnoj samo Alonso
wink-1.gif




Za drugo leto upam, da Alonso gre iz McLarna, pa da v kakšnem drugem moštvu s svojo dolgo faco serje, pa tudi če Hamilton in X ne zmagata niti ene dirke...
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
Ne vem kaj tu ni jasno? Hamilton je vzgojen iz strani Rona, logično da ga bo že od začetka favoriziral v moštvu, še posebaj če mu je priskrbel (trenutno) najboljšega voznika od katerega lahko črpa dragocene podatke.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Pute ni ni bilo treba pretirano bremzati... razen če ga Ferrari bremza tudi sedaj, vsa ta leta, ko je pri Hondi...
hysterical-1.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.