Filipini

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Februarja se z ženo odpravljava na FIlipine. Letalsko karto imava do Manile od tam pa bova šla verjetno z AirAsio. Prosil bi za kakšen nasvet, glede končne destinacije. Idealno je, da ima kraj lepo plažo ter da se da v okolici še tudi kaj videti. Na Filipinih ostaneva samo 9 dni, tako da pride v poštev samo notranji let Manila-eden od otokov-Manila. Več letov ne bi kombiniral. Bi pa bilo dobro, da bi letel na otok, kjer bi lahko tudi menjal destinacijo, da ne bi bil ravno 9 dni na več ali manj istem mestu.
Hvala za nasvete.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Ena varijanta bi lahko bila let na Palawan, pa nato tam malo okoli, druga pa let na Cebu, pa od tam malo na Bohol in malo na Malapascuo. Žal je Boracay, kot najbolj znan otok, nekje vmes.

Sicer pa: Filipini in le 9 dni? Manj kot 7 dni neto!?
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Hja, na žalost - zimske počitnice in nič več
frown-1.gif
Sicer pa je 9 dni neto. Pa tudi karta je bila relativno poceni, tako da... Za prvič bo moralo biti zadosti.
Kako pa je tam s prenočišči? Na Boracayu je izgleda kar razvejano in se da dobiti za cca 50 EUR zelo solidna prenočišča. Sem pa opazil, da povečini ni vključena hrana. Kakšne so cene v restavracijah?
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
To je zelo relativno: Kjerkoli lahko najdeš prenočišče za 5, 50 ali 500 EUR in prav tako lahko najdeš obrok za 1, 10 ali 100 EUR. Midva spiva ponavadi za par EUR, jeva pa za 1-2 EUR po osebi. Je pa res, da so znani turistični kraji dražji, kot manj znani.

V vsakem primeru pa je meni najboljša hrana tam, kjer jedo domačini - torej dobra in zelo poceni. Če imajo v kuhinji hladilnik, me ne vidijo za mizo. Kjer kuhajo za domačine je hrana vedno sveže pripravljena in to iz svežih sestavin (turistom pa za precej višje cene ponujajo vsakršne packarije). Na mizah (ponavadi na prostem in seveda brez AC) ni prtov in tudi kakšna muha se najde.
 

Stipe

Pripravnik
4. sep 2007
366
0
16
Relax je Malapascua zakon, mali otok pa malih hotelov in restavracij in to je to. Če se potapljata ful lepo. Bohol je tudi zakon, 2h z speedboatom in Cebuja.

Boracay je turbo turističen in nič posebnega, kot vsak drug otok z miljon hoteli in resorti.

Palawan nisem bil, pravijo da je tudi zelo lepo.

Vse 3 destinacije so manj kot 2h leta iz Manile, okoli Manile mislim, da ni nič pametnga za zležavat.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
a na vseh otokih se plača taksa za vstop? Sem zasledil da se plača za Boracay.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Bil na Malapascui, zelo lep otok, miren (če odštejem peteline ki so na vsakem vogalu in se skos derejo), hrana je fantastična, tja te pripeljejo z luškanim katamaranom, skratka fenomenalno...je pa res da boš moral iz Manile najprej na Cebu in od tam nekaj ur vožnje na sever otoka od koder potem greš na otok s katamaranom. Ampak je res fajn, velik lepih stvari....jst bi se kar oženu tam :D

Če pa imata raje hribe, potem pa kar severno od Manile proti Bontoca (Banaue rice terrace). Back to nature, taka narava in mir, samo čebljanje otrok ki se mirno igrajo, nobenega hightech-a...skratka res relaxirajoče.
 

Poti

VIP titula
21. avg 2007
5.060
0
36
40
Lahko letiš do Puerto princese (palawan), tam imaš podzemno reko, tam sicer nisem bil, samo je baje zelo lepo za pogledat. V Puerto princesi sicer nisem bil dolgo, vendar me ni preveč navdušila. Od tam imaš cca 6 ur vožnje do El nido, mesta na severu Palawana. Je pa 6 ur s privat kombijem, tako da kakšen bus ali kaj podobnega je verjetno nekaj dodatnih ur. Do tja je (po spominu) cca 200 km, od tega skoraj polovica makedama, ki je obupen. Gas, bremza, gas, bremza. Ne priporočam. Pred 2 leti ko sem bil tam, je ena letalska družba letela iz Manile do El nida, vendar nimam pojma katera.

El Nido je manjše mestece (cca 30.000 prebivalcev, če se prav spomnim), ki je idealno za ogledovanje oz. "skakanje" iz otoka na otok (Google - Island hopping). Tam si lahko brez problema teh 9 dni in malo raziskuješ otoke v okolici (snorkljanje), najameš motor in malo raziščeš okolico El nida. Jaz sem bil v neki vasi severno od El nida, ribiška vasica, do tja obupna pot z motorjem, tam pa rajska plaža, lep morje, zanimivi ljudje, še posebej otrokom si kot neko čudo. Ena nevmesna zgodba: Smo se peljali z motorjem in nekje na skrajnem severu Palawana, otroci tam (verjetno) redko vidijo belca. Se peljemo po slabi makedamski potki, ob cesti otroci z mačetami. Ko nas zagledajo vsi navdušeni proti cesti nas pozdravljati, v eni roki mačeto, drugo roko iztegnjeno nekaj v smislu "give me five". No, roki imam še obe
smile-1.gif


Sicer pa malo razišči, če pa ne boš imel dovolj, greš pa lahko še severno proti otoku Coron, o katerem ti ne morem veliko povadati, je pa baje super.

Jaz osebno bi šel za 9 dni najprej let do El nida (če je še povezava - preveri, vendar ne pri letalskih družbah, ker v tistem času je letela ena no-name družba - preveri mogoče na kakšnem Lonely planet forumu), potem pa še do otoka Coron in od tam let proti Manili (nimam pojma ali je sploh letališče - nisem bil tam).

Sicer pa cene so za naše razmere smešne, mi smo imeli najeti dve koči s klimo, mislim da je bila cena 6 eur/noč/kočo. Koča je bila v drugi vrsti, torej med nami in plažo je bila ena manjša cesta in resort (oz nekaj hišk) - cca 100m (za ceno me ne prijeti za besedo, sigurno pa ni bila več kot 10 eur). Cene hrane so bistveno cenejše kot pri nas, tako da se ti ne bo treba kaj preveč nazaj držat - recimo glavna jed v restavraciji cca 2-3 eur - seveda odvisno od želja. Super so sveži sokovi, če pa pieš pivo, pa ko prideš v gostilno naroči bucket (tam ene 6 pirov 0,33 za ene 3 eur) - dobiš v vedru polnem ledu.

Je pa v v prvi vrsti Rosannas cottage, kjer je baje super - jaz sem videl samo iz plaže, pa mi je bilo kar zelo lepo. preveri na Tripadvisor za boljši opis. Samo mislim da boš tam moral rezervirat, Jaz sicer nikoli ne rezerviram, in se vedno kaj lepega najde na licu mesta.

Da pa ne boš presenečen, El nido ima elektriko samo od cca 18:00 do 3:00. Klimo imaš 24/7 - samo elektrike pa ne
smile-1.gif


Če boš na licu mesta iskal prenočišče bi mogoče bilo dobro preveriti še ali ima pod oknom kakšne peteline, ker znajo biti nadležni če te zbudijo ob 5 - 6 ure zjutraj, zajtrka pa ne dobiš pred 8.

Pa še ena pomembna informacija - v El nidu in blizu ni bankomatov (vsaj ni bilo nov. 2011) - tako da najbolje da imaš pesote.

Če te pa še kaj zanima pa vprašaj, je bilo bolj na hitro po spominu.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Citat:
Uporabnik Poti pravi:
Pa še ena pomembna informacija - v El nidu in blizu ni bankomatov (vsaj ni bilo nov. 2011) - tako da najbolje da imaš pesote.

ufff, točno, odlična informacija. Jaz sem imel na Filipinih grozne težave z iskanjem bankomata, ki podpira MasterCard. Dejansko ga nisem našel, na srečo sta imela sopotnika Viso in sem se šlepal na njun račun dokler nismo prišli v Vietnam.

Pa še en nasvet...prooooosim, privoščita si na dnevni ravni vsaj eno masažo za tiste 2-3 evre, četudi včasih ni odlična, je pa dobra, za ta denar se vsaj mal sprostiš. Joj kako to pogrešam iz tistih krajev....masaže all the way. Se mi kar oči orosijo ko pomislim na vsakodnevno masažo trupa, glave, nog, zraven pa srkaš sveže narejen leden smoothie iz manga in pasionke...
cry12bpy.gif
 

Poti

VIP titula
21. avg 2007
5.060
0
36
40
Spirit pa ne da dviguješ z Mastercardom? Tudi Maestro bi moral delati na istih bankomatih kot MC. Res pa da ne na vseh (kljub nalepki Maestro in Mastercard).

Preverjeno pa delujejo na Filipinih bankomati naslednjih bank:

-METROPOLITAN BK, MANILA
-BPI (Bank of Philippine islands)
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
vidim, da je vsepovsod še kar nekaj vožnje, preden se pride do plaž. Da bi pa bil 9 dni na Boracayu pa je verjetno tečno, ali? Je mogoče kaj v bližini? Letel bi do Kaliba.
 

Poti

VIP titula
21. avg 2007
5.060
0
36
40
Jaz na Boracayu sploh nisem bil, tako da nimam pojma. Bil sem na Boholu, na Cebuju sem samo letel naprej proti Palawanu. Potem pa še severno od Manile - samo to verjetno ne pride v poštev.

Sicer pa v februarju lahko pride v poštev še Donsol - Whale shark mislim da so v februarju kar pogosti in pa v bližini je še vulkan Mayon. Ne vem kakšne so sicer kaj plaže v okolici, samo verjetno se da kaj najti.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
zaenkrat izgleda da se bova z letalom odpravila do mesta Cebu, nato pa na Bohol in Bantayan. Kolikor sem bral, je Boracay zelo turističen. Saj je lepo, če je okolica urejena, ipd., vendar sem bil na Tajskem (Ao nang, Phi phi) in je bilo že kar malo prehudo. Predvidevam, da je Boracay podoben.
Še kakšen nasvet?
Aja, letalske karte nameravam rezervirati že sedaj. Air Asia ima do nedelje akcijo in so karte do 10 EUR v eno smer (Manila-Cebu, ali Manila-Bohol). Se verjetno splača vzet sedaj, saj tako poceni več ne bodo, ali? Redna cena je med 35-50 EUR.

Sem še enkrat prebral vse poste. Vidim, da bo obvezno treba dodati še Malapascuo
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
potnik, lahko poskusim dobit kontakt od enega upokojenca švicarja ki živi na Malapascui svoje upokojensko življenje. Nam je rental apartmaje, jih ima ene par, dobra lokacija, dobra cena.
 
Nazadnje urejeno:

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
tvo tole je to, Matterhorn GuestHouse, vsi trije linki so do njega. Kot sem reku, to je en upokojen švicar, poročen s filipinko, ki si je naredil apartmaje in jih oddaja ter uživa relaxed lifestyle.

https://www.facebook.com/MgMatterhornGuesthouse
http://www.tripadvisor.com/Hot...bu_Visayas.html
https://sites.google.com/site/abougibi/


Nam je bil kul, lokacija uredu, cena tudi, itak greš pa tja dopustovat in ne iskat kapric in bit tečen. To je drugi svet, pozabi na tega razvitega ko boš na Filipinih. 100m naprej od tega apartmaja je še tak mini barček ki tudi kuhajo hrano, skratka sprobaj različno hrano, všeč ti bo...
Aja pa pri Matterhornu ne dajat prat cunj, ker so jih nam oprali na roke in potem tri dni sušili na vrveh za sušenje (a vsak dan se vsaj 2x usuje ploha in namoči cunje). Na koncu smo mel štose ko smo hiteli sušit perilo, drugače bi morali dat mokre cunje v prtljago
hysterical-1.gif

Aja, pa v Cebu City se ne zadržuj predolgo ker je brezveze, na tvojem mestu bi takoj z letališča pičil dalje.

ti pošljem še kakšen posnetek z yutuba na PM, ki sem jih naredil tam.