Fantje, pomagajte mi pri nakupu navigacije, prosim

Selena

Zelenc'
10. jan 2010
10
0
1
MarkB, hvala!
To mi je bilo nekako logično, ja, da navigacija ne dela. Ker ena SD ali druga.
Kako pa si zadovoljen z NavOn-om v tujini?
Ne vem, zakaj imam po branju izkušenj občutek, da je NavOn bolj zanesljiv v Sloveniji, Navigon pa v tujini.

Še nekaj - ko je naprava v avtu, je kabel za napajanje dovolj dolg, da seže do mesta na steklu? Zanima me pa za obe napravi, Navigon in Navon.

Moder, se vsekakor strinjam s tabo glede ogleda. To bom naredila kasneje, ko si malo razjasnim pojme. Pred nekaj dnevi nisem v bistvu niti vedela, s katerimi izrazi lahko operiram kar praktično pomeni, da mi lahko prodajalec proda karkoli. Torej preden grem, moram vedeti, kaj bi sploh rada. Ker sem 100%, da bi mi prodajalec v roke porinil Garmina.
Na vmesnik pa se bom verjetno navadila na katerikoli glede na to, da nisem na nobenega navezana.
 
Nazadnje urejeno:

MarkB

Pripravnik
3. jan 2008
108
1
18
Obišči stran
Mislim, da bi bila primerna vprašanja za trgovca (preden začne riniti samo eno znamko):
-katere karte vsebuje naprava v osnovi
-ali je potrebno dokupiti (in koliko to stane) še kakšne dodatne karte za npr. dobro pokritost Slovenije (oz. ostalih držav)
-ali so nadgradnje brezplačne (in koliko časa so)
-koliko stanejo karte po izteku te brezplačne dobe

Glede zanesljivosti samih naprav je pa tako, da bo navigacija toliko zanesljiva koliko ima dobre karte
 

Titan1

Pripravnik
30. dec 2009
94
3
6
No mene tut zanima katero navicacijo naj kupim navigon 7310,6350 ali mio moov s555.Zanima me še kateri je novejši model
navigon 7310 ali navigon 6350.
 

MoDeR

Pripravnik
9. jun 2009
50
0
6
Ljubljana
Če kupiš cestno navigacijsko napravo je zraven dovolj dolg kabel, vsaj pri omenjenih firmah. Zase vem, da imam kabel še zvit ker je predolg za moj avto. So pa razlike pri nosilcih, eni imajo vakumske za nalimat na vetrobransko steklo, eni imajo obtežene nedrsljive vrečke za položit na armaturno ploščo, pa tudi nosilce, ki se vpnejo v prezračevalne rešetke na sredinski konzoli armaturne plošče (ti so ponavadi za dokupit). Sprva sem razmišljal ali naj dodatno dokupim te, ki se vpnejo v rešetke, saj pri kakšni vožnji po luknjah nikoli ne padejo dol, a kot sem že napisal me je nosilec pri navigonu prijetno presenetil. V enem letu mi še pri nobeni temperaturi (vozil sem vse od -20 do +40 stopinj in imel avto parkiran direkt na soncu) niti pri nobeni makadamski cesti do zdaj ni dol padel.

MarkB, povečini se strinjam s teboj, le stavek
Citat:
Glede zanesljivosti samih naprav je pa tako, da bo navigacija toliko zanesljiva koliko ima dobre karte.
me je malce zmotil. Strinjam se, da navigiranje je bolj zanesljivo kolikor boljša je karta in kolikor boljše algoritme za preračun poti ima naprava, samo ni pa nujno da je sama naprava tudi zanesljiva.

Kar hočem povedat je, da sem imel priložnost vidt že nekaj naprav kjer je navigiranje potekalo odlično, dokler naprava ni zamrznla in si jo moral sredi najhujše prometne zmede sredi mesta resetirat. Potem so tu primeri, ko se voziš po ozkih ulicah Marseilla in hopla hopla kar na enkrat zgubiš vse satelite in se ti ena naprava izgubi, medtem ko na drugi napravi tega problema ni. Da ne omenim, da moraš včasih izklopit napajanje navigacije ker bi rad napolnil še baterije od fotoaparata, pa ti naprava, ki ima samo 3 mesece staro baterijo ostane brez štroma po 15 minutah.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.068
3.952
113
Imam Navigona 4310 in z karto Q4 2009 je pokritost Slovenije odlična pa tudi Hrvaška zaenkrat testirano Zagreb in Obala je OK. Vrisane so tudi nove ulice v Zadru ,ki jih ni na zadnji AR na Garminu.

No edino Bosna in Srbija je pa tema, samo glavne ceste Ampak zato ima kolega Garmina 200 serijo ki je za tam čist OK.
Prej IMEL Nuvija 760 in krš se je vedno nekaj zatikal zmrzoval , se prižigal po 5 min in tudi AR te po podeželju hoče vozit po kolovozih namesto po cestah.

No za zahono Evropo pa je itaq Zmaga
 

Selena

Zelenc'
10. jan 2010
10
0
1
Takole, pravkar sem dva dni preizkušala NavOna 560. Aparat je totalno neuporaben.
Od Kopra me je do Ankarana hotel peljati preko Škofij. Iz enega mesta me je do drugega hotel peljati po peš poti, to se je zgodilo s tremi vnešenimi potmi (makadamske ceste izključene). Avtoceste od Škofij dalje ne pozna. V Trstu me je od ene točke do druge namesto po cesti, ki gre naravnost, hotel voditi tako da je hotel zaviti desno, naprej in levo nazaj na tisto prejšnjo cesto. Z dodatkom, da je tazadnja cesta enosmerna. To, da me je hotel voditi v enosmerno, se je zgodilo še dvakrat. Pa ne v Trstu, kjer je itak pol cest enosmernih.
V krožišču te vodi takole: "V krožišču zavijte na dva".
V pol ure je dvakrat zamrznil, enkrat mi je uspelo, ko sem ga vzela v roke, izštekat SIM kartico z lahnim dotikom.
V menujih z dodatki (planiranje poti, poslušanje glasbe, ogled divx,... piše, da se moraš registrirat na stran in kupit kodo za aktivacijo storitve).
Skratka, podn od podna.

Trenutno po nasvetu prodajalca preizkušam Garmin 1390 (brez AR). Preizkusila sem, kako bi me peljal po nekaterih poteh, ki sem jih preizkusila z NavonOm in načrtovanje je bistveno boljše. S tem, da se tudi ta vztrajno izogiba hitrih in avtocest in te pelje raje vse naokoli. Razen, če vključiš ekonomično vožnjo.
Kar je velika slabost je, da v hiši sploh ne lovi satelitov (NavOn jih je brez problemov), touch screen skorajda ne reagira na dotike oz. je premikanje zemljevida ena sama muka in preklapljanje preko različnih načinov poti (hitra, kratka, ekonomična) poteka preko posebnega menuja, v katerega se moraš vračat, in ne na enem ekranu kjer si lahko predloge ogledaš drugega za drugim in opazuješ, kako se linija poti spreminja.

Zdaj pa še eno vprašanje za poznavalce: Obstaja naprava, kjer lahko vnaprej planiraš pot ampak ne preko vmesnih točk. Nekaj takega kot da s prstom potegneš po ekranu po poti, ki bi jo rad prevozil, naprava to memorira in te potem vodi po poti.
Ali da pot načrtuješ preko zemljevida na računalniku in jo označiš, preneseš v navigacijo in ona te potem vodi po njej?
Hvala!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

cool-1.gif

Predlagam ti, da pri Garminu nastaviš opcijo "najhitrejša" pot, pogledaš pa še izogibanja, če je tam vse v "redu". Da ni vklopljeno npr. kakšno izogibanje avtocest.
Nato se več ne igraš s temi nastavitvami, sploh pa ne uporabljaš neumne opcije ecoroute. Sicer pa se mi zdi, da ima serija 1xxx možnost nastavitve profila kar na glavnem ekranu (avto, pešec)...

Pot je seveda možno načrtovati na PCju (ruta) in jo prenesti na Garmina, vendar to model 1350 ne podpira. Serija 1xxx je osnovna serija.
Program s katerim to delaš se imenuje Garmin Mapsource in se inštalira na PC ob inštalaciji kart. V tem programu lahko pogledaš tudi prevoženo, dodajaš točke, nalagaš karte itd...

Da bi NavOn lovil v hiši je pa malo za lase privlečena
smile-1.gif
Tile gpsi ne lovijo skozi stene, ampak potrebujejo vsaj neke odprtine (okna), da se pojavi satelit.
 
Nazadnje uredil moderator: