F1 SANTANDER ITALIAN GRAND PRIX

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.018
1.120
113
www.adriamedia.si
Na hitro pogledal posnetek. Vettel je 120% upraviceno dobil kazen (pravilo je jasno: tekmeca v nobenem primeru ne smes izrinit s steze), ampak kznovati bi morali (za enak prekrsek) tudi DiResto, Rosberga in Masso. Se enkrat vec se je izkazalo, da zirija nima pojma, tloe z Vettlom se jim se ocitno po nesreci posrecilo - morda zaradi barve avta
wink-1.gif


Sicer pa vrhunska predstava Hamiltona, Pereza in tudi Alonsa.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.923
6.660
113
Pri vettel-alonso incidentu je pomoje veliko pripomogla tudi zelo visoka hitrost ker se je dejansko pospeševalo, tole bi se lahko končalo zelo grdo, če bi recimo alonso poletel, kot se je zgodilo v spaju z enim drugim voznikom.

Di resta senna pa se je dogajalo pred šikano, na zaviranju, hitrosti tam so zelo nižje.

glede rosberga pa ne vem, kateri dogodek imaš v mislih.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Ja, ampak lani je bil VET z dvema gumama na travi, letos pa je bil ALO z vsemi štirimi na travi...to je po mojem najbolj pripomoglo k kazni. Če bi bil z dvema ne bi bilo kazni.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.612
710
113
toti Maribor
Včeraj sem se ob gledanju formule vprašal, ali je to sploh še dirkanje. Ob prehitevanju Alonsa, ko je enostavno hotel preveč, je dobil kazen Vettel, ki po mojem mnenju ni nič kriv. Vozil je svojo linijo, brez spremembe smeri, Alonso, pa kot tele v nova vrata
bonk.gif
. Seveda se vedelo zakaj mora varčevat gume. Po prehitevanju, pa dobi Messi znova ukaz naj pritiska kolko se da. Brez veze že postaja vse skupaj.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.438
1.011
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Potem, pa še ukaz Massiju, naj varčuje z gumami, da je lahko šel Alonso mimo
bonk.gif
. Seveda se vedelo zakaj mora varčevat gume. Po prehitevanju, pa dobi Messi znova ukaz naj pritiska kolko se da. Brez veze že postaja vse skupaj.

In kaj je tu narobe? Voznika vozita za moštvo in moštvo ima vso pravico določit vrstni red znotraj ekipe
wink-1.gif
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Pozdrav !

Ker sem nekoliko starejši lahko rečem, da spremljam F1 že vrsto let. Včeraj pa je bila po moje zadnja dirka, ki sem jo gledal. To enostavno nima več veze s športom. Kot kaškne punčke pri nežni igri. Najbolje, da gredo dirkat komisarji, ker itak odločajo o razpletu dirk na tak ali drugačen način. Pa ne gre samo za dirko včeraj ampak za zadnjih cc 5 let. Malo dežja- jok nekdo nekoga malo bolj grdo pogleda spet jok mah to ni to ! Alonso je je res vrhunski voznik ampak polega tega je tudi vrhunska jokica. O ferrariju in njihovi politiki je pa škoda vsake črke.

LP
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.612
710
113
toti Maribor
Citat:
Uporabnik guardy pravi:


In kaj je tu narobe? Voznika vozita za moštvo in moštvo ima vso pravico določit vrstni red znotraj ekipe
wink-1.gif

In ti temu rečeš dirkanje. Za mene je moštveno tekmovanje nogomet, rokomet, odbojka itd. in ne dirkanje. Po mojem bi vsako dogovarjenje moralo biti prepovedano. Kdor je boljši naj to dokaže na dirki, ne pa v boksih. Da, pa je še vse bolj zmešano, pa roko na srce, tako očitno kot to dela ferrari, ne dela nobeden. Če bi jaz bil Massa, bi jih poslal v tri krasne, saj ni čudno, da je v takem položaju, če pa vedno igra drugo violino. Bi ti gledal nogometno tekmo, če bi že v naprej vedel rezultat?
stupid-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.438
1.011
113
Obišči stran
A to, da dirko odločajo gume pa v končni fazi prehitevanje DRS je pa OK?

F1 že zelo dolgo nima več veze s športom, vse se vrti okoli denarja, na kar vplivajo tudi vse odločitve. Vozniki so pa zadnje čase vrhunske jokice...

In ja, zagovarjam politiko odločitve moštva. Če pač vozniki tega ne želijo sprejet, lahko grejo in naredijo svoje moštvo...

Pa btw: VSI se tega poslužujejo, ne samo rdeči
wink-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Včeraj sem se ob gledanju formule vprašal, ali je to sploh še dirkanje. Ob prehitevanju Alonsa, ko je enostavno hotel preveč, je dobil kazen Vettel, ki po mojem mnenju ni nič kriv. Vozil je svojo linijo, brez spremembe smeri, Alonso, pa kot tele v nova vrata
bonk.gif
. Seveda se vedelo zakaj mora varčevat gume. Po prehitevanju, pa dobi Messi znova ukaz naj pritiska kolko se da. Brez veze že postaja vse skupaj.

Messija bi lahko v bokse poklicali, da se malo spočije pa bi bili na istem
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.923
6.660
113
Ena boljših dirk v monzi je bila tole, nonstop je bilo napeto, med dirko sem komaj našel čas, da sem šel na wc, pa še takrat sem zamudil neko akcijo... prehitevanje je bilo ogromno, tudi tam, ko ni bilo DRSja, vedno je nekdo nekoga dohiteval, nizal hitre čase, na koncu dirke pa par desetink razlike, etc...

Potem pa se najde folk, ki seveda jamra, da to ni dirkanje in da je bilo spet bedno.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.341
764
113
Citat:
Uporabnik 2CV pravi:
Pozdrav !

Ker sem nekoliko starejši lahko rečem, da spremljam F1 že vrsto let. Včeraj pa je bila po moje zadnja dirka, ki sem jo gledal. To enostavno nima več veze s športom. Kot kaškne punčke pri nežni igri. Najbolje, da gredo dirkat komisarji, ker itak odločajo o razpletu dirk na tak ali drugačen način. Pa ne gre samo za dirko včeraj ampak za zadnjih cc 5 let. Malo dežja- jok nekdo nekoga malo bolj grdo pogleda spet jok mah to ni to ! Alonso je je res vrhunski voznik ampak polega tega je tudi vrhunska jokica. O ferrariju in njihovi politiki je pa škoda vsake črke.

LP
Pozdravljen Vettel...
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.341
764
113
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Citat:
Uporabnik guardy pravi:


In kaj je tu narobe? Voznika vozita za moštvo in moštvo ima vso pravico določit vrstni red znotraj ekipe
wink-1.gif

In ti temu rečeš dirkanje. Za mene je moštveno tekmovanje nogomet, rokomet, odbojka itd. in ne dirkanje. Po mojem bi vsako dogovarjenje moralo biti prepovedano. Kdor je boljši naj to dokaže na dirki, ne pa v boksih. Da, pa je še vse bolj zmešano, pa roko na srce, tako očitno kot to dela ferrari, ne dela nobeden. Če bi jaz bil Massa, bi jih poslal v tri krasne, saj ni čudno, da je v takem položaju, če pa vedno igra drugo violino. Bi ti gledal nogometno tekmo, če bi že v naprej vedel rezultat?
stupid-1.gif
Misliš, da pri nogometu ni moštvenega dogovora, koga se spusti streljati penal? Ali prosti strel?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ne v nogometu mečejo kovance, to se samo v formuli dogaja
tongue-1.gif


Mene motijo taki dogovori le v primeru ko se oba voznika borita za naslov ali pa ko je eden od njih že prvak,, recimo kot pred leti šumi in baričelo, tole zdaj mi je bilo pa čisto normalna odločitev moštva, massa je pa tolk smotan da je lahko vesel da sploh za ferrari vozi. Bolje zanj da uboga hehe
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.612
710
113
toti Maribor
Eni očitno niste pismeni. V nogometu so lahko dogovori, ker je to za mene moštveni šport. Lahko se mečete na trepalnice zaradi mene, pa bom še vedno vztrajal, da formula1 za mene ni moštveni šport. Vsaki naj pokaže kaj zna na stezi in ne po raznih dogovorih v boksih. Nisem trdil, da ostala moštva tega ne počnejo, samo ne tako očiten način. Zakaj, pa so po vašem bili do nedavnega taki dogovori prepovedani. Pa z vami je itak brez veze razpravljat, ker enostavno ne dopustite, da ima kdo različno mnenje od vas in se bo,če bom še naprej razpravljal z vami v nekaj postih spremenil na osebno žalitev, tako, da tu končujem.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.786
382
83
Vipavska dolina
KSZ

Rdeči so imeli že od nekdaj tako politiko in vedno se je vedelo kdo je prvi in kdo drugi voznik, razen če se je tekom sezone kaj spremenilo (poškodba Schumacherja in potem je on spustil Irvine-a predse). Zdej pa če mislite da ostala moštva tega ne počnejo, potem ne vem koliko spremljate F1. Kolikokrat pa kakšna zadeva ni Webru funkcionirala dokler Vettel ni šel mimo, nato so pa "čudežno" zadeve porihtali. Da ne omenjam zakaj Briatore-ja ni več prisotnega na dirkah...
smile-1.gif


To je vse denar in ne več toliko šport...
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik 2CV pravi:
Pozdrav !

Ker sem nekoliko starejši lahko rečem, da spremljam F1 že vrsto let. Včeraj pa je bila po moje zadnja dirka, ki sem jo gledal. To enostavno nima več veze s športom. Kot kaškne punčke pri nežni igri. Najbolje, da gredo dirkat komisarji, ker itak odločajo o razpletu dirk na tak ali drugačen način. Pa ne gre samo za dirko včeraj ampak za zadnjih cc 5 let. Malo dežja- jok nekdo nekoga malo bolj grdo pogleda spet jok mah to ni to ! Alonso je je res vrhunski voznik ampak polega tega je tudi vrhunska jokica. O ferrariju in njihovi politiki je pa škoda vsake črke.

LP
Pozdravljen Vettel...

Da ne bo kdo mislil, da sem Vettlov pristaš, moj post je letel na vse v F1, rdeči so samo toliko bolj mafijski, drugače pa nihšče ni kaj dosti boljši.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Citat:
Uporabnik guardy pravi:


In kaj je tu narobe? Voznika vozita za moštvo in moštvo ima vso pravico določit vrstni red znotraj ekipe
wink-1.gif

In ti temu rečeš dirkanje. Za mene je moštveno tekmovanje nogomet, rokomet, odbojka itd. in ne dirkanje. Po mojem bi vsako dogovarjenje moralo biti prepovedano. Kdor je boljši naj to dokaže na dirki, ne pa v boksih. Da, pa je še vse bolj zmešano, pa roko na srce, tako očitno kot to dela ferrari, ne dela nobeden. Če bi jaz bil Massa, bi jih poslal v tri krasne, saj ni čudno, da je v takem položaju, če pa vedno igra drugo violino. Bi ti gledal nogometno tekmo, če bi že v naprej vedel rezultat?
stupid-1.gif

Ferrari se vsaj ne skriva, za razliko od drugih, ki imajo razne plane in ne vem kaj še vse!!!