F1 2022

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.928
395
83
Presneto cela stran postov a niti ena o tem kaj se dogaja na stezi. A trače gledate al F1? Odprite si svojo temo o F1 tračih pa tm razglabljate o njihovih pircingih tatoojih pa kdo koga poriva.

Uglavnm RbR spet nenormalno hitr, če bo le tehnika zdržala jim zmaga ne uide. Ferrari bo res mogu začet prinašat update na več dirk če želijo ostat v borbi za naslov. Škoda k mclaren ne zgleda hitr, mecka pa z updejti tut ni nardila nobenga konkretnga napredka (s tem bolidom ni rešitve). Alpine zgleda pa ful dobr. Če bo kakšna pizdarja med RbR in Ferrari bo alpine na štengah ta vikend. Proga pa ne obeta preveč, mislm da ne bomo vidl veliko prehitevanj in da bo en velik DRS vlakc. Upam pa da jutr kakšn Miami rain shower udari med dirko da mal popestri.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in novaa

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.748
6.913
113
Rbr je nadoknadil, ker je imel najbolj enostavno nalogo - samo prikljuciti. Ferari pa ima problem ker mora napredovati. Pa voznika sta boga
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ferrari 1/2, RbR 3/4... Super za Ferrari, da sta "zaklenila" prvo vrsto. BLM "končno" premagal Gregeca in se celo uvrstil Q3, shit pa je, da ga je Bottas nažgal z Alfo :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan in novaa
I

Izbrisan uporabnik 474

Kolk scjev napovedujemo? 2 do 3?

FB_IMG_1652013106476.jpg
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ni mi delovalo glih rutinsko, vsekakor pa dovolj dobro. PO videnem sta tako avtomobila kot voznika zelo zelo skupaj, edino RbR je nežnejši do gum. Perez pa rupa, da proti Sainzu z svežimi medium gumami ni mogel nič. Škoda za MSC, sem m u privoščil točke, BLM pa spet pošolan s strani moštvenega kolega. Po moje je zdaj game over za njega dokončno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.748
6.913
113
Perez je imel en krog problem na ravnini, izgubil 5sec glede ba sainza.
Imo je takrat sel motor v “nizjo” prestavo
 
15. jan 2019
3.459
1.086
113
Ni mi delovalo glih rutinsko, vsekakor pa dovolj dobro. PO videnem sta tako avtomobila kot voznika zelo zelo skupaj, edino RbR je nežnejši do gum. Perez pa rupa, da proti Sainzu z svežimi medium gumami ni mogel nič. Škoda za MSC, sem m u privoščil točke, BLM pa spet pošolan s strani moštvenega kolega. Po moje je zdaj game over za njega dokončno.
prehitel in nadziral
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.748
6.913
113
Perez je imel en krog problem na ravnini, izgubil 5sec glede ba sainza.
Imo je takrat sel motor v “nizjo” prestavo
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Checo je res imel probleme na sredini dirke, kjer je veliko izgubil proti Sainzu, ne verjamem pa, da je imel potem probleme še naprej. Sainz je skorajda identično izgubil v boksih, tako da sta tu-tu. Bi pa Sainz na štartu oral bolje "odpraviti" Max-a, čeprav dvomim, da bi spremenilo razplet dirke. Binotto pravi, da je RbR močno vlagal v razvoj in upa, da se bodo počasi približali budget cap-u in bodo morali malo ustaviti konje, medtem, ko Ferrari še ni posegel po velikih nadgradnjah. Vsekakor zanimiva sezona! Pa še BLM ne gunca afne na podiju :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.748
6.913
113
Pravijo da 30HP, saj se je videlo a ravnini ko se ni skoraj nic priblizal. Bi pa bilo videt zanimivo njegov top speed takrat in na zacetku dirke.
Rbr se ima rezerve pri teži. Ferari pa baje motor.
so pa bila vsa merc motor mostva kr solidna, mogoce so nagruntali kaj glede goriva…
 
I

Izbrisan uporabnik 474

30HP je mogoče izgubil takrat, ko je tolika nenadoma zaostal. Ne verjamem, da je bila takšna razlika potem, kose spremenili nastavitve motorja oz. izključili okvarjen senzor (domnevno).
Ne vem, koliko še ima RbR rezerve pri teži. Mislim, da so še prišli skorajda do limita, kar se pozna tudi na boljšem tire managementu. Po moje imajo večji top speed zaradi manjših side podov (več zraka pod njimi), medtem ko ohranjajo horizontalno površino, ki pomaga pri downforce-u.
Ferrari bi naj imel že nekaj odklenjenih konjičev v Miamiju, niso pa še predstavili večjih aero posodobitev, ki bi jih naj v Barceloni. Na srečo ima Ferrari nekaj točkovne prednosti, da ne rabijo na vrat na nos delati izboljšav in morda malo pogledajo kaj bodo drugi pokazali in nato prilagodili svoje izboljšave.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.171
10.535
113
leclerc ce bo želel naslov ali se vsaj boriti zanjga, bo moral začet branit pozicije, ..zdaj sicer vsi tipajo kako bo novo vodstvo reagirali na boje v ospredju...se vsi vozijo okol drug drugega... ampak časa bo zmanjkalo.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.928
395
83
Leclerc rabi avto, ki bo zmožen prehitevanja. Ne pa da je RbR na ravnini hitrejši brez DRS-a. V zavitem sektorju čist za rit, na ravnini ga pa maks tut v špeglu ne vid