Evropska super liga - fuzbal

Podpiraš Super ligo?

  • DA

  • NE

  • Vseeno mi je


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Politika je umetnost kompromisov. Kdor tega ne zmore, bo težko prav dolgo uspešen v politiki. Od diktature smo se poslovili pred tremi desetletji, zadnji diktator pri nas je umrl pred štirimi. In ne dvomim, da je Tito moral potegniti marsikatero politično všečno potezo, ki ga je mogoče motila. Če ne drugje, v zunanji politiki.
Sanjati o velikem uspehu na volitvah, da bi vladal z udobno večino, je čista utopija. Če ti že opozicija nič ne more, se ti lahko na koncu lastni poslanci spuntajo in pobegnejo. Nemogoče je že skupaj nabrati ministrsko ekipo, kjer ne bi vlekel vsak na svojo stran.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
zadnji diktator pri nas je umrl pred štirimi trenutni predsednik vlade
ASSS jolueous.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in Pepe
I

Izbrisan uporabnik 474

Kar nekaj postov smo tukaj prebrali od parih uporabnikov, ki so pravili in napovedovali, da bo SL zjebala UEFO, da si je Čeferin to sam zakuhal, da je zjebal NZS in zdaj še UEFO itd. Upam, da je z svojim delovanjem v zadnjih par dneh marsikomu zaprl usta. Človeka ne spoštujem kot odvetnika, prav tako se strinjam, da se preveč in preveč kritično vmešava v SLO politiko (kjer mu ni mesto), ampak kot predsedniku UEFE pa samo - kapo dol! Sploh po dogodkih, ko so mu najtesnejši sodelavci zarili nož v hrbet. Seveda pa je scenarij za primer ustanovitve SL in odgovor UEFE bil že zdavnaj pripravljen - saj ideja o SL ni ravno v nedeljo zrastla na zeljniku mogotcev.
Menim, da je velik del tukaj odigrala Premier League in televizija Sky, ki trži TV pravice. Sky je napovedala, da ne misli prenašati SL in ostaja zvesta PL, ti pa so (verjetno) zagrozili članom SL, da v PL nimajo pravice nastopati, pomeni da se lahko poslovijo od denarja TV pravic (verjetno je tudi pritisk politike in kraljevske družine odigral svojo vlogo). In malo matematike je pokazalo, da SL ni ravno tako velik finančni napredek v primerjavi z PL, da bi se splačalo tvegati. Zato tudi prvenstveno izstop vseh angleških klubov. Ostali so samo domine... Razen "treh velikih" (Juve, Barca, Real), ki jim je bila SL skorajda edini izhod iz svojih finančnih težav - ti se še vedno oklepajo SL... Izgleda, da bodo sami trije igrali :D
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.095
113
39
MB
angleži so "baje" dobili tudi lep finančni paket da so ugotovili da superliga ni ok s strani uefe :)

skratka, vse je v denarju, fama je pa zdaj da uefa je neka robin hood organizacija ki teče na znoj in kri številnih prostovoljcev, superliga pa grdi kapitalisti.

se je pa v pon po tiho sprejelo par stvari za prenovitev lige prvakov, ki prinaša še bistveno težje uvrščanje malih klubov tja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Car

POSTman
4. avg 2007
8.303
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
angleži so "baje" dobili tudi lep finančni paket da so ugotovili da superliga ni ok s strani uefe :)

skratka, vse je v denarju, fama je pa zdaj da uefa je neka robin hood organizacija ki teče na znoj in kri številnih prostovoljcev, superliga pa grdi kapitalisti.

se je pa v pon po tiho sprejelo par stvari za prenovitev lige prvakov, ki prinaša še bistveno težje uvrščanje malih klubov tja.
Kor prvo, ni se sprejelo na tiho, je pa bilo v senci ustanovitve SL, kot drugo pa so se te spremembe pripravljale dolgo časa.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Saj to je tisto najhuje... Da so spremembe za CL vsiljevali ravno tile največji klubi in pri njih aktivno vsiljevali. Na koncu je UEFA potrdila njihove želje (še bolj zaprla CL), sprejeli spremembe in nato naslednji dan šli v SL. Po moje so hteli uvesti spremembe prej in ne "komaj" 2024, ker do takrat bodo pocrkali. Zato jim je bila SL super izhod v sili.
Da pa je UEFA nekakšen Robin Hood pa... Daleč od resnice. Ampak - vseeno UEFA pomaga razvijati tudi nižje range klubov, razdeli se ogromno denarja, namenja se ogromno za razvoj deficiranih lig in klubov. In vsekakor je denar bolj enakomerno razporejen, kot bi bil v primeru SL. Normalno, velikim to ni v pogodu, ampak krivi so si sami, ker takšni zneski, kot pa se zdaj vrtijo v nogometu, pa je že bolano. Jasno, da ne more bit vzdržno, da ni tekem, en Lessi pa ne pristane na znižanje plače. in ga moraš futrat z bajnimi zneski.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Danes sem gledal posnetek in je Čeferin lepo rekel da covid ni odgovoren za slabo poslovanje klubov oz rdeče številke.
Sigurno pripomore k temu, ni pa glavni razlog.. in s prstom pokazal na neustrezno vodstvo klubov oz. je še posebej izpostavil preplačevanje igralcev, ki si takih bajnih zneskov niti približno ne zaslužijo.... Za primer pa dal Bayern M., ki kljub covid-u ipd. posluje z dobičkom.
In tukaj se popolnoma strinjam z njim; ko je Ronaldo prestopil iz Man. Utd. v Real je bil cca 90Mil prestop WAUUU, zdej vsak ki ima približno uporabno desno/levo nogo hoče 100Mil, da o ''najboljših'' nogomotešanih ne govorimo....
Mislim da bo mogu tale balonček mal počit in da se bodo cene spet morale spustiti na neko razumno raven;)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Saj to je skušala UEFA z finančnim fair-playem, ampak vedno se najdejo obvodi in si spet na začetku...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.095
113
39
MB
Danes sem gledal posnetek in je Čeferin lepo rekel da covid ni odgovoren za slabo poslovanje klubov oz rdeče številke.
Sigurno pripomore k temu, ni pa glavni razlog.. in s prstom pokazal na neustrezno vodstvo klubov oz. je še posebej izpostavil preplačevanje igralcev, ki si takih bajnih zneskov niti približno ne zaslužijo.... Za primer pa dal Bayern M., ki kljub covid-u ipd. posluje z dobičkom.
In tukaj se popolnoma strinjam z njim; ko je Ronaldo prestopil iz Man. Utd. v Real je bil cca 90Mil prestop WAUUU, zdej vsak ki ima približno uporabno desno/levo nogo hoče 100Mil, da o ''najboljših'' nogomotešanih ne govorimo....
Mislim da bo mogu tale balonček mal počit in da se bodo cene spet morale spustiti na neko razumno raven;)


ampak kaj češ naredit, en haaland recimo hoče 30 mio na sezono pa je na štartu kariere, pa 20 mio še foter, pa 20 agent pa 180 mio odkupne, in če bo kdo želel bo pač plačal.

problem je že to, da so davki od države do države precej različni.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Zakaj? Spet po "ubogih" delavcih udrihamo? Kaj pa ponudba in povpraševanje, prosti trg? Zakaj ne cap na dobiček? Zakaj ne zahtev po vzdržnem poslovanju, z revidiranimi poročili (EY tako sli tako potrdi vse) za par let nazaj in projekcijo za 2 naprej?
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.638
3.874
113
:nigladek:Kdo je slovensko politiko privlekel sem? Glede vašega JJ pa vztrajam je tipičen diktator, samo ima problem, da živi v napačnem času.

Očitno ti ne poznaš definicije diktator. Ker diktatorstvo je moč, JJ ne more skiniti nekega bozota z križem, nekih pedalčkarjev, nekih zapohancev.
Tvoj paradox je res velik. Po tvoje je diktatorstvo to, da pač se ne strinjaš z stališči vlade in je avtomatično diktatura.

Še pogodb ne smejo videt (STA), čeprav so financirani direktno iz javnih financ......
Če bi že govorili o diktatorstvu ima največje približke recimo Kordiš, ki bi razlastnjinal, denacionaliziral, celo zapiral drugače misleče.
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.095
113
39
MB
Saj to je skušala UEFA z finančnim fair-playem, ampak vedno se najdejo obvodi in si spet na začetku...

finančni fair play bolj regulira poslovni rezultat ... to pa tak vemo, da je lahko poljuben.

še če naredijo recimo procent letnih prihodkov ki lahko predstavljajo plače, se bo lahko upogibalo, tak da pomoje se naredijo neki razredi klubov, masa plač je lahko tolko pa tolko pa fertik, presežek pa se lahko investira v mlade/infrastrukturo/itd.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Saj to je tisto najhuje... Da so spremembe za CL vsiljevali ravno tile največji klubi in pri njih aktivno vsiljevali. Na koncu je UEFA potrdila njihove želje (še bolj zaprla CL), sprejeli spremembe in nato naslednji dan šli v SL. Po moje so hteli uvesti spremembe prej in ne "komaj" 2024, ker do takrat bodo pocrkali. Zato jim je bila SL super izhod v sili.
Da pa je UEFA nekakšen Robin Hood pa... Daleč od resnice. Ampak - vseeno UEFA pomaga razvijati tudi nižje range klubov, razdeli se ogromno denarja, namenja se ogromno za razvoj deficiranih lig in klubov. In vsekakor je denar bolj enakomerno razporejen, kot bi bil v primeru SL. Normalno, velikim to ni v pogodu, ampak krivi so si sami, ker takšni zneski, kot pa se zdaj vrtijo v nogometu, pa je že bolano. Jasno, da ne more bit vzdržno, da ni tekem, en Lessi pa ne pristane na znižanje plače. in ga moraš futrat z bajnimi zneski.


se večinoma kar strinjam. za uefo in fifo sicer mnogo ljudi trdi da sta zelo koruptivni organizaciji a vseeno ne smemo spregledat tudi veliko pomoči ter inkluzivnosti katero se grejo. to da nek nk maribor ima sploh možnost igrat v takšni ligi kjer je dvanajsterica ožigosanih je super in velika privlačnost.
je pa totalna tema sedaj se it kako je uefa nek robin hood in bi SL bila nek hud kapitalist. oboji so zelo podobni in obema se gre za denar.


kot sem že napisal, ti klubi so želeli sebi neko finančno varnost po ameriškem vzoru. tega jim ne moremo zamerit vendar izpeljano je bilo v končni fazi tako slabo da se človek res vpraša kako hudiča so se našli ter dogovorili ti miljarderji in the first place.
mi pa osebno dajejo takšni faili optimizem. ne da jim privoščim da so failali ampak da tudi 0,01% najbogatejših dela takšne napake, kako jih ne bom jaz. in so kljub temu uspešni in tudi jaz bom v svojem svetu. kljub kakšnemu res epskemu failu kar je tole bilo.

je treba pa čestitat tudi čeferinu oz. našemu ramzesu (poleg navijačev in jonson). tukaj je odregairal hitro in odločno in kot kaže s(m)o ga podcenjevali. IN v popolnem nasprotu kar je govoril tako v intervjuju kot že prej.
grožnje, žaljenje, tožbe, hujskanje... sicer res nimam nekega upanja da bi tako njegovi največji fani kot on sam dojeli da včasih pač ni čas da bi se šel spoštljivo debato kjer bi upošteval želje vsakega otroka ki nima lizike ampak da je čas za akcijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888, kalbo in Pepe

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
ampak kaj češ naredit, en haaland recimo hoče 30 mio na sezono pa je na štartu kariere, pa 20 mio še foter, pa 20 agent pa 180 mio odkupne, in če bo kdo želel bo pač plačal.

problem je že to, da so davki od države do države precej različni.
Ja se popolnoma strinjam... iz moje strani je bilo bolj mišljeno da je to generalni problem postal... Odkupnine so šle v nebo:nigladek:
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Očitno ti ne poznaš definicije diktator. Ker diktatorstvo je moč, JJ ne more skiniti nekega bozota z križem, nekih pedalčkarjev, nekih zapohancev.
Tvoj paradox je res velik. Po tvoje je diktatorstvo to, da pač se ne strinjaš z stališči vlade in je avtomatično diktatura.

Še pogodb ne smejo videt (STA), čeprav so financirani direktno iz javnih financ......
Če bi že govorili o diktatorstvu ima največje približke recimo Kordiš, ki bi razlastlaščel, denacionalizira, celo zapiral drugače misliče.
zakon se je že večkrat dokazal da mu v debatah pripada le mesto dvornega norčka in nič drugega.
žal pametnega posta iz njegove strani že res dolgo nisem videl.