Enostavni/nezahtevni objekt, odmiki in zmeda

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
223
169
43
Površina strehe.
Pa še to: v vlogi za mnenje o skladnosti je potrebno navesti namen objekta, npr. za avte, terasa, itn.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ali ima kdo kaksen vir za odmik polovica visine?

V nasi obcini, kolikor sem jaz gledal, je samo 1,5m za enostavne/nezahtevne ter 4m za vse drugo (ograje in posobno me ne zanimajo).
 

josephine258

Zelenc'
29. jan 2024
3
0
1
Imela bi vprašanje. Kupili smo hišo, ki ima ločeno od hiše, na zazidljivi zemlji, postavljeno malo lopo cca. 7,5 m2 pol metra od meje soseda. Sedaj bi radi zgradili lopo 15m2. Za lopo ni nobenih papirjev (niti ne vem, če jih je bilo včasih potrebno pridobiti, stoji že več kot 40 let.). Lopa ni nikamor vpisana, ko gledam na gisu, nima ne številke stavbe ali orisa.
Zato me zanima, če želimo narediti novo lopo, se to torej treritra kot enostaven objekt in potrebujemo samo prijavo gradnje sedaj po novi zakonodaji in jo lahko postavim na isto mesto ali moram upoštevati odmik od meje soseda za 1,5m ali polovico višine objekta,če grem bližje, pa moram pridobiti soglasje?

Hvala za pomoč
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.190
113
Najprej preveri trenutno minimalni odmik od meje soseda po občinskih aktih. Če bo manj, boš najmanj moral pridobiti dovoljenje soseda.
To bi jaz naredil, nisem pa strokovnjak na tem področju, tako da počakaj, da kdo drugi bolj verodostojen, napiše kaj pametnega ;).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.190
113
Sicer pa jaz sem imel izjemno dobro izkušnjo z odgovornim za to področje na moji občini. Sem šel do njega, lepo vljudno povedal svoje želje in prej kot v petih minutah šel ven z vsemi potrebnimi informacijami prav za mojo konkretno situacijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.190
113
Ne, jaz sem pisal. Nisem prišel po dovoljenje. Prišel sem po začetne informacije, kaj sploh potrebujem ;).
 
27. jan 2022
4.793
1.729
113
Že, že, ampak te info ki ti jih je dal, so lahko že naslednji dan drugačne od drugega referenta, brez, da bi kdorkoli odgovarjal. Žal prebogate izkušnje s tega področja.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.190
113
Glede na to, da je samo on odgovoren za to področje v moji občini, se ne bom s tem obremenjeval ;).
Zato sem tudi tistemu zgoraj omenil, da naj preveri trenutno veljavne pogoje v njegovi občini.

Aja, pa še to: ni mi dal njegovega mnenja, ampak mi je podal, kje najdem veljavne predpise in mi jih na kratko razložil. Ob tem, da naj si sam natančno pogledam v predpisih. Še enkrat: izjemno korektno in profesionalno.
 
27. jan 2022
4.793
1.729
113
Se strinjam, korektno in profesionalno, ne nosi pa nobene odgovornosti za tolmačenje in tvoje razumevanje podanega. ;)

Zato se vzame projektanta, ki je tudi odškodninsko odgovoren na koncu.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.322
9.060
113
ooo, spet en brthtolin... podaš kak primer, ko je bil kdo odgovoren? da je plačal in nosil posledice? Jaz bolj vidim, da se nekak potem če gre kaj narobe, malo podmaže, pa kakšna pijača..ponavadi že prej, da se zadeve poštempajo. Za posvečene.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.190
113
Se strinjam, korektno in profesionalno, ne nosi pa nobene odgovornosti za tolmačenje in tvoje razumevanje podanega. ;)

Zato se vzame projektanta, ki je tudi odškodninsko odgovoren na koncu.
Se strinjam in se zavedam, da ne nosi nobene odgovornosti.
Za en je… nadstrešek ne bom najemal projektanta, ki me bo prišel več kot sam nadstrešek. Toliko pa sem Gorenjca. :evil:
Če bom pa jaz zaj.. bo pač nadstrešek stal pol leta kasneje, da popravim dokumentacijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

josephine258

Zelenc'
29. jan 2024
3
0
1
No, smo vprašali na občino in gospa pravi, da se lahko to tretira kot enostavni objekt. Da se njej ZDI to tako, ni pa rečeno, da bo inšpekcija tudi to tako vzela. Mogoče samo še to. Ko pošljem prijavo za enostavni objekt na občino ali moram dobiti nazaj kakšno potrditev ali se oni na to kaj odzovejo pisno?
 

josephine258

Zelenc'
29. jan 2024
3
0
1
Bolj me zanima, če se mora občina odzvati na poslano prijavo gradnje ali ne?

Mislim, da ni v tem problem, če me sosed prijavi ali ne. Problem bolj vidim v tem, da mi sama občina reče, da naj bi bilo ok, torej, da se oni s tem strinjajo, niso pa prepričani, da to zadostuje tudi za inšpektorja. Kar mi je pač malo smešno. Ker če so mi podali informacijo, da je to enostaven objekt, potem se mi zdi, da ne bi smel biti problem.