Elektronska vinjeta

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.925
2.345
113
Kdor tega ne ve, tudi prej ni vedel, da je ob menjavi vetrobranskega stekla potrebno menjati tudi vinjeto.
Poleg tega, da ko zamenjaš tablice ali prodaš avto, te nedvoumno vprašajo kaj naredijo z vinjeto - dajo zahtevek za vračilo neizkoriščenega dela, ali pa jo prepustiš novemu lastniku (pri prodaji) ob pogoju prevzema tablic.

Kako pa je pri osebnih tablicah? A se vinjeta s tablico prenese na nov avto?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
732
296
63
Kaj pa če personalizirano registrsko tablico preneseš iz osebnega avtomobila na avtodom/kombi (drugi cestninski razred)? Kaj narediš v tem primeru?
 

axeton

Fizikalc
28. feb 2011
320
118
43
Poleg tega, da ko zamenjaš tablice ali prodaš avto, te nedvoumno vprašajo kaj naredijo z vinjeto - dajo zahtevek za vračilo neizkoriščenega dela, ali pa jo prepustiš novemu lastniku (pri prodaji) ob pogoju prevzema tablic.

Kako pa je pri osebnih tablicah? A se vinjeta s tablico prenese na nov avto?

To te vprašajo ob prepisu vozila?
 

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
393
-870
28
Zanima me kako oziroma, če je sploh možno dodat obstoječo vinjeto pod ponavljajoče, da se avtomatsko podaljša veljavnost, ko le ta preteče, oziroma par dni prej kakor imaš recimo nastavljeno v obvestilih.
Pač dobiš samo obvestilo o plačilu ali kaj podobnega?
Sem probaval dodat oziroma nastavit pa mi nikakor ne uspe, oziroma je ne potrdi?
 

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
393
-870
28
Sem mislil, da obstaja tudi kakšna druga možnost, glede na to, da ti na seznamu e-vinjet ponuja možnost vpogleda v "samo ponavljajoče" sem predvideval, da se da obstoječo dodat med te ponavljajoče, ker ne vem kaj potem pomeni "dodaj obstoječo e-vinjeto"?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.138
4.007
113
Dodaj obstoječo vinjeto je za to, če jo kupiš na črpalki, točke pa to... in jo potem preko serijske številke dodaš sebi na portal, da lahko imaš potem pregled nad njimi in koristiš obvestila o preteku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova in ViLiam

tony

Guru
23. jul 2007
9.593
1.461
113
Vidim, da gorenjcev ni tle gor, torej moram jaz postaviti vprašanje: na trenutnem listku letne vinjete je navedena veljavnost: 1.2.2022-1.2.2023.

Kakšna je ura veljavnosti? Je to do 24. ure 1.2.2023?

Drugače, ali lahko novo vinjeti vzamem z začetkom veljavnosti 2.2.2023? :evil: