Elektronska ključavnica za vhodna vrata

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Kolikor sem opazil lahko Nuki nabaviš tudi na mave.si. Tudi 3.0 verzijo.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Res je, samo je drazja pa nimajo 3.0 pro verzije in ostalih paketov..
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
Malo obujam temo, vidim da ste z Nuki precej zadovoljni? Kaj pa danalock?

Pokriti moram scenarije:
- žena oddaja prostor in hodijo notri razni najemniki (vadbe) - idealno bi bilo deljenje elektronskih ključev oz da bi bila vrata potem v času prihoda na vadbo recimo odprta - ali pa ves čas najema 1-2,3 ure recimo. Idealno bi bilo, če ne bi bilo potrebno nameščati aplikacije na telefon.
- ostali najemniki morajo uporabljati isti ključ kot ga imajo - med njimi so tudi penzionerji in ti so tečni ko hudič. Se prav, da se vrata odklenejo kot dosedaj na ključ, ali pa pač na malce bolj sodoben način
- za čas ko je v prostoru nek drug najemnik morajo spet vrata biti nekako odprta, da ti lahko sprejmejo svoje goste.

V kontaktu sem bil že z ringolock, samo tam je težava, ker vrata ne merejo biti odklenjena v času vadbe oz je neka finta z nekim zatičem na kljuki, če sem prav razumel, ampak tisti zatič mora najemnik prostora potem nastaviti nazaj, da se vrata spet elektronsko zaklenejo. In temu se skušam izognit.

nekako so mi predlagali tudi pametno ključavnico, vidim da obstaja Nuki in Danalock, za slovenski startup teodor pa ne najdem več nekih info na netu, ali sploh še obstaja ali ne.
 

nacek

Majstr
13. okt 2012
2.786
457
83
mogoče

S pomočjo bralnika bližine zunanja enota Linea 3000 omogoča brezstično odpiranje s pomočjo priloženega seta RFID ključkov, zato je domofonski set izjemno enostaven za uporabo tudi mlajšim otrokom in vsem generacijam.

 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Nuki ti kot sem jaz gledal vse to pokrije bp. ;)
Edino ključavnico moraš imeti tako, da lahko odkleneš tudi, če je ključ na notranji strani noter. Torej BSZ.
Pa če ne želiš nobene aplikacije in nič, vzameš še daljinec na PIN kodo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: SpEkTr

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
Nuki ti kot sem jaz gledal vse to pokrije bp. ;)
Edino ključavnico moraš imeti tako, da lahko odkleneš tudi, če je ključ na notranji strani noter. Torej BSZ.
Pa če ne želiš nobene aplikacije in nič, vzameš še daljinec na PIN kodo.
Ja, najprej moram preveriti tole, če sta lahko hkrati dva ključa v ključavnici, če ne pametne ključavnice odpadejo trenutno in ostane ringolock :)
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.836
379
83
jaz imam nuki in v tvojem primeri vidim težavo v bateriji. Veliko odklepanja zaklepanja bo tudi baterijo cuzalo. Baterija pa se polni nekaj ur. Tako, da bi moral imeti dve in boš to dokaj pogosto počel ob taki uporabi.
Dokler je nova bi še šlo, ko pa bo začela zgubljat kapaciteto pa boš ti zgubljal lase:) Imam jaz sedaj doma to "težavo". Sem že nabavil nove polnilne, bom verjetno danes menjal. ) Samo jaz odklenem/zaklenem 2-3x na dan.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
jaz imam nuki in v tvojem primeri vidim težavo v bateriji. Veliko odklepanja zaklepanja bo tudi baterijo cuzalo. Baterija pa se polni nekaj ur. Tako, da bi moral imeti dve in boš to dokaj pogosto počel ob taki uporabi.
Dokler je nova bi še šlo, ko pa bo začela zgubljat kapaciteto pa boš ti zgubljal lase:) Imam jaz sedaj doma to "težavo". Sem že nabavil nove polnilne, bom verjetno danes menjal. ) Samo jaz odklenem/zaklenem 2-3x na dan.
Imaš prav. Imaš torej PRO verzijo? Ker običajna ima kolikor sem gledal AA baterije, ali ne?
 

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
629
210
43
Kolikor sem gledal ima pro aku, običen pa AA... Koliko vam zdrži in kateri
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.836
379
83
imam pro z aku. Samo "v aku" so notri 4 navadne polnilne baterije. Dokaj enostavno zamenjat. Spet pa ne toliko, da bi to počel enkrat na mesec, ko se bo nekdo tečen najdu zakaj ključavnica ne dela.
Dokler je nova, drži par mesecev moje minimalne uporabe.
V javnem objektu pa bi rekel da kak mesec.