e bike?

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Se strinjam, naceloma je vseeno ali odpre vrata od skode octavie in da bicikel v prtljaznik ali pa ga dvigne na nosilec na kljuko.
Ogromna razlika je. V prtlažnik rabiš več moči, ker ga dviguješ naprej not. Na prttlažnik lahko kolo po kolo, pa še to dviguješ samo gor. Lahk se celo kaka lata nasloni in se ga gor zapelje iz strani.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Zadnjič sem cene od biciklov pogledal, sem se usral. Električarji so pa verjetno še x1.5 .
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Na suho nategujejo....

Se mi zdi, da je ene 3x več tehnologije in materiala v takem.
1687026746643.png
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.770
2.654
113

izgleda da ima 11.4 kg brez pedal, pa nisem ziher da so microSHIFT prestave tako zelo dobre


imam en zoprn slab obcutek pri idejo predelovanja normalenga bicikla in bi raje gledal kaj kar je dizajnirano kot e-bike kjer so tudi komponente prilagojene temu
Ta kolo sem dal samo kot referenco za težo. Se strinjam da je namenski e-bike boljši vendar za to kar si pisal da se rabi bi bila predelava z osnovnim Bafangovim motorjem čisto ok.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
pecikli majo take cene, ker je ful več povppraševanja kot ponudbe. Oziroma se počasi spreminja in ponekod že ostajajo zaloge. Zadnji dve leti je blo pa bolano stanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zanzibar

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
pecikli majo take cene, ker je ful več povppraševanja kot ponudbe. Oziroma se počasi spreminja in ponekod že ostajajo zaloge. Zadnji dve leti je blo pa bolano stanje.
O,ja.....kar nekaj l.2022 vidim da prodajajo po trgovinah, pa niso čudne številke ali neobičajne konfiguracije.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
v zivo slisal in videl , clovek nabavil e bicikle na velko/biznis izposoja. Dobil 50 off na kolicino. Ocitno so hudi rabati .....
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Imam Ghost velikost M tam do 180cm in Scott S tja do 170cm
Oba Bosh gen 4 z 85nm in 500w baterijo
Oba polno vzmetena

Cena stvar dogovora in trajanja

Lokacija ... LJ
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
A denar je problem ali ni problem, ni se mi dalo brat komentarjev?
Elektrika in lahki bicikel načeloma ne gre skupaj (žal). Poceni tudi ne. Imam doma podoben primer in moram bicikel jaz prenašati po štengah, dvigovat na prtljažnik, itd. 25kg pač in ni zabavno. Je pa vredno ko vidiš osebo z nasmehom na obrazu, da lahko počne nekaj, kar prej ni.

Če denar ni problem in se rabi tudi dobro vzmetenje, itd. Mogoče Scott Lumen serija. Z nekaj popusta je "poceni" model te serije okoli 5k, je precej lahek (okoli 17kg). Dobro eMTB kolo z dovolj zmogljivim motorjem in manjšo baterijo, ki bo dovolj za kar nekaj bicikliranja.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Sem prebral, kar je OT napisal in moje mnenje je, da je v vsakem primeru treba razmisliti, kako lahko oseba vozi kolo okrog, ker je to očitno želja. Po mojem praktično ni variante, da oseba, ki se ji moči zmanjšujejo, dviguje katerokoli kolo v prtljažnik avtomobila. Tudi 12 kg težko kolo, postane prenerodno in pretežko zato. Mogoče kombi in neka klančina po kateri lepo zapelješ kolo v prtljažnik in je tam fiksirano pokonci. Če gre za osebni avto, mora biti prtljažnik zadaj, torej na kljuki ali opel varianta, ki se izvleče, če to sploh še obstaja.
Potem pa iskati primerno kolo, kjer sta doseg in moč motorja nepomembna, oziroma velja "manj je več". Na papirju se mi zdi ok kak Specialized, denimo kaj iz družine turbo vado.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Za prevoz kolesa pa prtljažnik na kluko avtomobila, rampo za nakladanje in je to to. Se da kolo kar lepo zapeljat po rampi brez dvigovanja.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
A denar je problem ali ni problem, ni se mi dalo brat komentarjev?
Elektrika in lahki bicikel načeloma ne gre skupaj (žal). Poceni tudi ne. Imam doma podoben primer in moram bicikel jaz prenašati po štengah, dvigovat na prtljažnik, itd. 25kg pač in ni zabavno. Je pa vredno ko vidiš osebo z nasmehom na obrazu, da lahko počne nekaj, kar prej ni.

Če denar ni problem in se rabi tudi dobro vzmetenje, itd. Mogoče Scott Lumen serija. Z nekaj popusta je "poceni" model te serije okoli 5k, je precej lahek (okoli 17kg). Dobro eMTB kolo z dovolj zmogljivim motorjem in manjšo baterijo, ki bo dovolj za kar nekaj bicikliranja.

Brez vzmetenja cestaka oz. hibrida z cca. 300wh baterijo in lažjo verzijo pogona se dobi pod 15kg za nek klasičen okvir (M velikost). Pa to niso ekstra "olajšane" karbon verzije, ki so tudi še lažje oz. se jih dobi tam okoli 10kg (seveda se cena poviša, to ni več hobby rang).

25kg za polno vzmetenega gorca na širokih platiščih z baloni in z baterijami tam nad 700wh pa navori motorja tam 80nm je pa kar klasika ja.