Dvomasnik vztrajnik in kulanca 2.0 TDI

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ko gre dvomasni vztrajnik proti koncu, ali vedno potresuje pri speljevanju? Ker zadnje dni imam prisotnega nekaj kovinskega zvoka, ko pospesujem, ce so obrati okoli 1500. Ampak od druge prestave naprej.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Nimam pojma, meni je potresevalo zgolj in samo pri speljevanju in še to ko je bilo vse vroče/razgreto. Ko je mehanik vzel narazen je sicer rekel da še ni bil tako slab vztrajnik, da še ni imel toliko "lufta"...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Nitroo pravi:
Ne ni za na odpad... ampak za garancijo je pa res prestar... pa če še tolk pizdiš. Poleg tega vztrajniki pač včasih crknejo pri 100k in so potrošni material. Če ne mores dat 500 evrov za novega, si pa drugič kupi avto ki ga boš lahko vzdrževal.

Ne gre za 500€ ampak cca. 2000€ in čisto nič ne pizdim, samo pogovarjamo se, pa še to ne o garanciji ampak kulanci. Nihče tudi ni rekel, da ne morem dat oziroma da ne bom dal, samo zakaj bi dal 2000€, če je lahko pol manj recimo (nikakor pa ne pričakujem, da bodo pri tej starosti in kilometrih v celoti krili stroške popravila). Še posebaj, ker potresava po malem že dalj časa in ima probleme kar nekaj uporabnikov z enako mašino, pri čemer so sodeč po tujih forumih nekaterim vztrajnik menjali že večkrat v času garancije.

Avto je bil na servisu primarno zaradi ležaja, ki je bil menjan brez vprašanja, ker je pač potrošni material. Tresenja jim zaenkrat ni uspelo reproducirati, je bil pa omenjen strošek cca. 1800€. Na to ceno bi dali še nekaj popusta, tako da naj bi prišlo okrog 1400. Na koncu so povedali, da lahko glede na brezhibno servisno zgodovino, en del krije še tovarna, ker gre za znano napako, razen če je vztrajnik slučajno zažgan (morajo poslati slike v tovarno). To se mi zdi fer in sem zmenjen, da se oglasim mimo takrat, ko bo dejansko treslo in zadevo speljemo naprej. Na pamet seveda nismo menjali, če bi blo slučajno karkoli drugega. Mislim, pa da se bo hitro pokazalo, ko bo malo topleje, takrat je ponavadi hitro začelo trest.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ja, ko je topleje trase ker se vse bolj zagreje, vztrajnik, popolnoma enako se je dogajalo meni.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Kaj mate to zaene vozove, da vam vztrajnik crkne? to je bilo zadnje, da je kdaj crknilo pri avtih.
cool-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Mi imam do 10 let stare avte, ti 15 in gor, zato imaš enomasni vztrajnik ki ne crkne
evil.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Gatto si primerjal razliko med dvomasnim in enomasnim. Enomasni se je vgrajeval v starejša vozila in ni nikdar crknil. Kako pa bi če gre za železno okroglo ploščo. Potem je prišel dvomasni, ki je manjši, lažji, in iz mehanskih delov. Ja in ti crkujejo in to redno.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ja Gatto to dobro ve, nas je hotel na prvi strani podučit da je to vse enako, da je vztrajnik pač vtrajnik
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ne... to je najbrž cena vztrajnika komplet s sklopko na pooblaščencu (Porscheju). Drugje te pride enak set, kvalitetno vgrajeno bistveno manj od 1000€.
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Folk kupuje samo glede na visino popusta. Sam porsche nabijem na [cenzura] za 40 % kulance, 40% majo namrec zaposleni popusta pri delih heheh.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
No.... vsakemu svoje, vsak se pač sam odloči kje bo servisiral svoje vozilo ter komu zaupa, konec koncev bo sam plačal morebitno popravilo. V kolikor ima človek dober občutek ker mu šarijo po avtu na pooblaščencu je tudi to nekaj vredno.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Ne zdaj obračat mojih besed, nikjer nisem napisal, da bom popravljal na pooblaščencu za vsako ceno zaradi popustov in kulance. Če bo pa cena na koncu blizu tega, kar bi pustil pod kozolcem ali pa celo nižja, bom pač popravljal tam, ker mi je tako najbolj enostavno.

Dejstvo je, da nisem iz tega foha in enostavno ne poznam drugega pametnega servisa. Sem že spraševal tu na alterju glede zaupanja vrednega servisa za VAG in nisem dobil odgovora. Očitno pa itak nikoli ni prav....

Kar se cene tiče je pa čisto realna (nikakor pa ne ugodna) in se je nisem zmislil. Toliko okvirno zahtevajo na uradnem za komplet vztrajnik, skloplo in potisni ležaj skupaj z delom (dobrih 500€ je dela) brez popustov in kulance. Podobne cene sem zasledil tudi na tujih forumih, zato se mi s popravilom ni mudilo. Kot je bilo že na prvi strani večkrat omenjeno, se da očitno tudi ceneje. Čeprav po tistih cenah iz Eurotona, kjer je samo vztrajnik nekih 650€, kje je potem še sklopka in potisni ležaj, kaj šele delo (kolikor vem je kar nekaj dela, ker je potrebno odstranit menjalnik), dvomim, da prideš bistveno ceneje skozi. Je treba iskati druge vire (na ZS je že nekdo omenil, da naj bi se komplet dobil za cca. 650€) in nekoga, ki bo to menjal, kar je spet vprašanje kdo in koliko pride (zaenkrat še nihče ni napisal koliko bi vsaj okvirno prišlo delo pri popoldancu).

Vidim, da bi bilo bolje, če bi se temo zaklenilo, ker je razen nekaj uporabnih postov na začetku samo še podjebavanje....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
aplauz.gif

Sicer se nisva imela biznisa (tudi zato ker si 150km stran) ampak imam neko zaupanje vate (kot v igija recimo)
Verjamem da se davcno legalni serviserji raztrgajo med sabo za "pooblascene" cene. Kaj šele kozolcarji.

In ja 500 evrov za delo najbrz ni ravno "miloscina".
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Sem ti dal link kjer je roba dobrih 600€ v Avstriji. Če se ti ne mudi ma ta online štacuna konkretne akcije vsak mesec in je 10-20% še notri.

Mene je pod kozolcem menjava te iste robe prišla cca. 60-80€, je bilo pa že kar dolgo nazaj. V tujini se uro dela računa cca. 80€ na sevisu.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
60-80€ te je prišla menjava kuplunge ter vztrajnika? Pa ti veš da je treba menjalnik dol vzet in da ni to 2h dela? Svaka čast tistemu mehaniku ki to nardi za tak denar! Kar razdeli nam njegov kontakt saj potem pride redni servis verjetno 20€
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Pretiravate-če resni mehaniki zagotavljajo, da je prehod na enomasni kit čist OK,(poebej pri zgonjenih avtih 200kkm+), potem ne vem, kaj imate zaene občutljive stroje.

PS-Gatto ima enga starga in enga frišnega "štirikolesnika" , pa me za vztrajnik niti malo ne skrbi, ker vem, kaj kupiti za prevozno sredstvo.
tongue-1.gif