dvig premije zavarovanja hiše za 19 %

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Menim, da bo šlo obratno, torej vse gor. Stroški, zaračunane storitve... Tudi vse manj je delovne sile za taka dela.

Kaj bo šlo gor? Gradbena dela? Ko bo (če bo) zopet vse zružilo? A ti veš kakšna masa ljudi se je čez noč prekvalificirala v gradbenike in v ostale obrtniške mojstre ker je to pač sedaj "in" ter lahko lupijo narod? Menim da to sploh ni vprašanje da bo zopet borba za delo in temu primerna zdrava konkurenca in temu pojavu vedno sledijo normalne cene. Projekti se bodo slej ali prej zaključili, novi ne sledijo več v takšni dinamiki ker tudi vsak lokalni mesar (ki se je še pred pol leta šel ali se je mislil iti gradbenika), ki ima viška keša na lagerju počasi vidi da se trg ohlaja. Bolj se mi trenutno zdi da je trenutno divjanje, da se ti projekti čimprej zaključijo in da še ujamejo ta cenovni vlak.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Za odpret dejavnost in jo "delat" ne rabis biti mojster. Dejansko je največja korist vsega tega (poleg normalizavije cen, seveda), da se strese skozi sito vse te izvajalce, ki so se tu ustavili za 5 minut in bodo spet ostali samo tisti oziroma vecinoma tisti, ki vedo kaj delajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in sad

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
V mojstra se ne kar prekvalificiras.

Pa pusti ti zdaj kvaliteto teh prekvalifikantov. Gips plate polagat, malarijo delat, hidroizolacijo vlečt, izolacijo polagat in še kaj, se hitro naučiš za silo, če le nimaš dveh levih rok in če si kaj v tej smeri že kdaj delal. Pa da ne bom koga užalil, dobrega malarja dobit je danes znanost, sploh pedantnega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in urby20

mr_

Guru
20. sep 2007
8.885
2.355
113
Zame je mojster nekdo, ki nosi naziv mojster, ne pa vsak, ki ima 5' časa. Npr. monter strojnih inštalacij, električar, avtomehanik, ...
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Zame je mojster nekdo, ki nosi naziv mojster, ne pa vsak, ki ima 5' časa. Npr. monter strojnih inštalacij, električar, avtomehanik, ...

Hahaha sanjač, mojstrov je še zelo malo. Da ti razblinim tvoje sanje in povem kako to dela kolega ki renta delavce po projektih v tujini. Povpraševanje po delovni sili je tam ogromno, mojstrov pa ni ali pa imajo neživljenske finančne zahteve. Zato ima gori na območju bivše juge ljudi, kateri se dobesedno vozijo po selih ter nagovarjajo mlade momke za delo. Nobeno znanje ni potrebno, zgolj interes in dve zdravi roki. Ko jih pripeljejo s kombiji sem imajo tukaj blizu lokalno eno halo kjer je "šnelkurs". Mine kratko obdobje in evo, imamo majstra varilca, papirje, tečaje in vse. Ne vprašaj me in nočem vedet kak var tak človek naredi ampak za njemačko je dober, ne boš verjel, trg vse prebavi. Prav tako vse te mnoge gradbene firme z albanci. A ti res misliš da so to vse šolani zidarji? :)
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.889
263
83
tam ko se terc po tori rola
Če tvoj agent noče nič slišati...ga zamenjaj. Povprašaj kolegovega, ki ima 20% ugodnejšo polico. Ampak, preveri, kaj polica sploh vključuje, če ima isto zavarovano in za isto višino. Tudi m oj agent za motor zavarovati je bil ''ugoden'', vsaj tako sem mislil. Potem pa sem eno leto šel kar na šalterju narediti zavarovanje, ker je bil na morju... Ne moreš verjeti -precej ugodnejša varianta in nižja premija za isto višino zavarovanja. Vsekakor pa poglej malo tudi pri konkurenci.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
ptice
Mogice je pa v tvoji drzavi manj izplacanih odskodnin (goljufij) in je zato lahko zavarovanje cenejse.
Sampon je pol cenejši.
Najvrz se najde izfekek ki je 2x drazji kot ori nas. Zaupaj nam državo, ga bo najbrž kdo zguglal.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Zame je mojster nekdo, ki nosi naziv mojster, ne pa vsak, ki ima 5' časa. Npr. monter strojnih inštalacij, električar, avtomehanik, ...
In kdo podeljuje ta naziv "mojster"
Kaj ti nuca ce najames mojstra, ki ti poslje "pastirja" na izvedbo.
Placas mojstrsko ceno za pastirsko izvedbo.
Se opravičujem vsem pastirjem.
Mal poglej "mojstre" v fb grupo fuseri in ostali sportasi ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

mr_

Guru
20. sep 2007
8.885
2.355
113
In kdo podeljuje ta naziv "mojster"
Kaj ti nuca ce najames mojstra, ki ti poslje "pastirja" na izvedbo.
Placas mojstrsko ceno za pastirsko izvedbo.
Se opravičujem vsem pastirjem.
Mal poglej "mojstre" v fb grupo fuseri in ostali sportasi ;)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ja samo nisi razumel kaj ti Hanzi govori, mojster ima samo izpit in obrt, večinoma pa delajo čobani. Mojster pride tudi na obračun.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gimi

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
Generali….
Polica gor letos za 15% Poslali ze sedaj obvestilo, obnova police je v aprilu
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Berem prej, berem zdaj, pa ali sem prezrl ali pa noben ni napisal, a je šla gor samo premija ali tudi zarovalna vsote. Ker če gre zavarovalna vsota gor za 15 % (inflacija), je logično, da gre tudi premija ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Zato sem pa napisal, da nobeden od teh, ki se pritožujejo, da je premija višja, ni napisal, kaj je z zav. vsoto. In ker je logično, da se zav. vsota indeksira (sploh, če je inflacija zelo opazna), mi ni bilo jasno, a so prezrli to malenkost, a je ne razumejo, a jo ignorirajo in samo težijo ali kaj?
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
Zato sem pa napisal, da nobeden od teh, ki se pritožujejo, da je premija višja, ni napisal, kaj je z zav. vsoto. In ker je logično, da se zav. vsota indeksira (sploh, če je inflacija zelo opazna), mi ni bilo jasno, a so prezrli to malenkost, a je ne razumejo, a jo ignorirajo in samo težijo ali kaj?
Ce leti name se ne pritozujem, sem pac samo napisal.
Mi ni tezko dat nekaj vec za zavarovanje hise, ki omogoca existenco meni in druzini. Ce za avto ruknemo mnogo vec, ne vidim zakaj bi bilo tukaj problem (ceprav vem da marsikje je)
No sem prav preveril, tudi zavarovalna vsota je sla gor - sicer ce gledam vrednost ni gor za 15% kot je premija , tako da vse ok na moji strani
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
No sem prav preveril, tudi zavarovalna vsota je sla gor - sicer ce gledam vrednost ni gor za 15% kot je premija , tako da vse ok na moji strani
Zavarovalna vsota ni šla gor sorazmerno s premijo, ker ima recimo vključeno zavarovanje stekla, ki ti krije lom stekla do Xm2, pa prej menjava stekla stala 200eur/m2, sedaj pa morda stane 400eur/m2. Pa vse male škode, ki niso niti blizu zavarovalne vsote, tam kjer je prej recimo sanacija nekih opleskov stala 20eur/m2, so sedaj stroški 50eur/m2. In tega malega škodnega dogajanja je precej več kot ogromnih škod, ali pa totalnih škod, kjer je zelo pomembna tudi ustrezna zavarovalna vsota.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Starsema je Generali konkretno dvignil premijo, o zavarovani vsoti nikjer nic, da bi bila visja. Ima kdo kaj vec info oz se je poglobil v to?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Meni poslali dopis, da bo sla 30% gor premija. Nic o spremembi vrednosti zavarovalne vsote. Tako da ocitno bomo zdajle sli spet en krog kaj in po koliko so mi pripravljeni zavarovati hiso in avtomobile. Ce bo generali se vedno najboljsi pa bog pomagaj...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Kdo je najboljsi, zves takrat ko rabis ti denar od njih.
Takrat se splaca biti glasen.
Meni recimo pri WS niso priznali crpalke kolektorjev (udar strele) ker to nisem imel zavarovano, saj bi moral imeti zavarovano fotovoltaiko.
Agent ki je hiso zavaroval ve da imam kolektorje, saj so kolektorji na dvoriscu.