Dvig minimalca!

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.421
644
113
Avstrija bo do leta 2020 uvedla minimalno plačo v višini 1.500 evrov bruto za vse, so se dogovorili socialni partnerji, v parlamentu pa je že predlog minimalne plače v višini 1.750 evrov. Ko so se delodajalci začeli pritoževati, da je to preveč in da takšnega finančnega bremena ne bodo zmogli, jih je njihov finančni minister utišal z izjavo, da je takšno podjetje, ki ne zmore delavcu plačati minimalni 1.500 €, najbolje zapreti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Avstrija bo do leta 2020 uvedla minimalno plačo v višini 1.500 evrov bruto za vse, so se dogovorili socialni partnerji, v parlamentu pa je že predlog minimalne plače v višini 1.750 evrov. Ko so se delodajalci začeli pritoževati, da je to preveč in da takšnega finančnega bremena ne bodo zmogli, jih je njihov finančni minister utišal z izjavo, da je takšno podjetje, ki ne zmore delavcu plačati minimalni 1.500 €, najbolje zapreti.

Ko že avstrijo daješ za primer - verjetno tudi veš, da razlika pri njihovem neto bruto ni tako velika ane?
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Ko že avstrijo daješ za primer - verjetno tudi veš, da razlika pri njihovem neto bruto ni tako velika ane?

V skladu s koalicijsko pogodbo naj bi se minimalna plača 2019 dvignila za 4,5 odstotka. Trenutno minimalna plača znaša 842,79 evra bruto. Če bi bila višja za 4,5 odstoka ali 37,93 evra, bi to znašalo 880,715 evra bruto.

a ti bi se raje igral po avstrijsko?
smo takoj zato :aplauz:pa četudi tako, da bo njihov neto naš bruto
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
In kaj si hotel s tem povedat? Da bo delodajalec moral plačat namesto 843 EUR 880 EUR? + bruto bruto, za katerega še nisi slišal?

Ti si funkcionalno nepismen in poleg vsega na področju podjetništva še strahovito neizobražen ter očitno brez izkušenj. Tu zaključujem s tabo.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
In kaj si hotel s tem povedat? Da bo delodajalec moral plačat namesto 843 EUR 880 EUR? + bruto bruto, za katerega še nisi slišal?

Ti si funkcionalno nepismen in poleg vsega na področju podjetništva še strahovito neizobražen ter očitno brez izkušenj. Tu zaključujem s tabo.
Ne, tole -
Avstrija bo do leta 2020 uvedla minimalno plačo v višini 1.500 evrov bruto za vse,
Če želiš avstrijski % obremenitev vzami zraven tudi cifro
Delavci pa bomo zadovoljni že s kompromisom, to je cifra njihovega neto postane cifra našega bruto in ostanemo pri sedanjem % obremenitve.
Pa še enkrat vprašam, zakaj nihče ne komentira izvzem dodatkov iz minimalne plače? Se tako bojite tega da še govort ne upate o tem?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Imam občutek, da proti dvigu minimalne plače najbolj pizdijo tisti, ki so najbolj vpili proti vključitvi dobička v dohodnino. :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: capl

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Off. Primerjaš avstrijo in slovenijo v števlikah, pa fantje imajo 5x višji standard. Najbolje, da primerjaš kar švico.

Če si drneš, si pa še poglej in PRIMERJAJ kako obremenjene si njihove in kako naše plače. Pa ti bo jasno zakaj so oni 5 razredov višje. Pri nas pa kot kreteni višamo minimalno plačo, s tem jebemo v glavo 99% s.p.-jev, zraven pa ne rešimo ničesar. Če hočeš, da bo folk imel več denarja in več od plače, ZMANJŠAJ RAZLIKO MED NETO in BRUTO pa pika. Ti boš mel namesto 640 EUR 700 EUR plače, delodajalec bo pa plačal isto kot prej. A si resno trčen al je to težko razumet??
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
ma to so ko u unem vicu -Mujo in Haso, ko sta učila konja brez hrane živet, jima je že uspelo pa je konj crknil
če bi danes uzakonili mminimalca na bruto 100€ bi tako tudi plačevali, ko bi drugo leto spremenili na 110€ bi pa jokali čist isto kot danes tule. (pa niti za cent se ne bi niti en artikel pocenil pri bruto 100€)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ksz.

Nisem šel brat o čem se prepirate, zdi se mi, da se prepirate o čisto obrobnih zadevah.

Bistvo tega novega zakona je, da je določena minimalna plača BREZ dodatkov.
Kar se mene tiče, je v splošni kolektivni pogodbi o delovnih razmerjih ta min. plača bila že od samega začetka tako definirana. Toda pojavili so se maherji in naredili lastne delovne pogodbe, kjer je prikazano - trenutna minimalna plača neto 638,00 EUR Z VSEBUJOČIMI dodatki !!! :eek:
Pravilno je "brez dodatkov na delo". Kar je bilo predpisano že prej.

Zato jaz ne vem, zakaj je potreben nov zakon - potrebna je nova palica, za tiste delodajalce, ki so izvirni zakon kršili!

Bom dal primer :

1. Francelj gre na šiht, oddela vsak dan 8 ur, povprečno 22 šihtov / mesec, kar je 176 del. ur. Neto plača 638 EUR.
2. Francelj gre na šiht, oddela vsak dan 8 ur, od tega 6 šihtov nočnih / mesec, ki so plačane x 1,5 normalne ure. Neto plača - zopet 638 EUR.
3. Francelj gre na šiht, oddela vsak dan 8 ur, povprečno 23 šihtov / mesec, kar je 184 del. ur. Neto plača zopet 638 EUR.
4. Ko gre Francelj v bolniško, dobi za boleznino samo 80% od zneska 638 EUR - kar je, mimogrede, precej pod minimalno plačo.

Kdo je tako pobuzeriral že obstoječo zakonodajo in zakaj mu še nikoli ni (in očitno nikoli ne bo) jajc porezal in vrgel ptičem v veje? :gorjaca:

Edit - typo
 
Nazadnje uredil moderator:

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Off. Primerjaš avstrijo in slovenijo v števlikah, pa fantje imajo 5x višji standard. Najbolje, da primerjaš kar švico.

Če si drneš, si pa še poglej in PRIMERJAJ kako obremenjene si njihove in kako naše plače. Pa ti bo jasno zakaj so oni 5 razredov višje. Pri nas pa kot kreteni višamo minimalno plačo, s tem jebemo v glavo 99% s.p.-jev, zraven pa ne rešimo ničesar. Če hočeš, da bo folk imel več denarja in več od plače, ZMANJŠAJ RAZLIKO MED NETO in BRUTO pa pika. Ti boš mel namesto 640 EUR 700 EUR plače, delodajalec bo pa plačal isto kot prej. A si resno trčen al je to težko razumet??
NE!!!!!!!!!!!!!:mad: jst pa tega nočem.
jst hočem da delodajalci iz svojega profita plačajo al pa dol zaprejo. Pa kir misliš da vam verjame da se pri istih cenah kot v Evropi to ne da.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Ksz.

Nisem šel brat o čem se prepirate, zdi se mi, da se prepirate o čisto obrobnih zadevah.

Bistvo tega novega zakona je, da je določena minimalna plača BREZ dodatkov.
Kar se mene tiče, je v splošni kolektivni pogodbi o delovnih razmerjih ta min. plača bila že od samega začetka tako definirana. Toda pojavili so se maherji in naredili lastne delovne pogodbe, kjer je prikazano - trenutna minimalna plača neto 638,00 EUR Z VSEBUJOČIMI dodatki !!! :eek:
Pravilno je "brez dodatkov na delo". Kar je bilo predpisano že prej.

Zato jaz ne vem, zakaj je potreben nov zakon - potrebna je nova palica za tiste delodajalce, ki so izvirni zakon kršili!

Bom dal primer :

1. Francelj gre na šiht, oddela vsak dan 8 ur, povprečno 22 šihtov / mesec, kar je 176 del. ur. Neto plača 638 EUR.
2. Francelj gre na šiht, oddela vsak dan 8 ur, od tega 6 šihtov nočnih / mesec, ki so plačane x 1,5 normalne ure. Neto plača - zopet 638 EUR.
3. Francelj gre na šiht, oddela vsak dan 8 ur, povprečno 23 šihtov / mesec, kar je 184 del. ur. Neto plača zopet 638 EUR.
4. Ko gre Francelj v bolniško, dobi za boleznino samo 80% od zneska 638 EUR - kar je, mimogrede, precej pod minimalno plačo.

Kdo je tako pobuzeriral že obstoječo zakonodajo in zakaj mu še nikoli ni (in očitno nikoli ne bo) jajc porezal in vrgel ptičem v veje? :gorjaca:
Če je to res, da je minimalc že vseskozi brez dodatkov, potem je treba sindikalcem jajca porezat, ,,gospodu,, Semuliču še posebej počasi
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Bejž si prosim starec izračunat koliko te pride kot delodajalca končni strošek:

a) v primeru 1000 EUR neto izplačila v Sloveniji
b) v primeru 1000 EUR neto izplačila v Avstriji
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
NE!!!!!!!!!!!!!:mad: jst pa tega nočem.
jst hočem da delodajalci iz svojega profita plačajo al pa dol zaprejo. Pa kir misliš da vam verjame da se pri istih cenah kot v Evropi to ne da.

Ker si butelj ja!
Če sem jaz kot s.p. leta 2010 delal 20.000 EUR Prihodkov in sem plačal 200 EUR za prispevke, letos pa delam 19.500 EUR prihodkov pa imam 400 EUR prispevkov je to tebi ok? Če bom leta 2012 delal 20.000 EUR prihodkov in imel 600 EUR prispevkov bo tudi ok?

Seveda ne leta 2020 ne bom več preživel, ker bom delal 20.00 EUR letno, prispevki bodo pa jurja na mesec. In bom lepo zaprl. Lahko ti pa tut narišem če ti ne gre v betico
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Jaaaaa, za 4700 eur, kaj pa za 2150????

Pri bruto 2000€ dobi avstrijec 100€ več na račun. A znaš brat?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.