DVB C / T / S....

B81

22. jul 2007
36.591
10.285
113
KSZ, kar tukaj bi vprašal:

Imam tale TV, Telemach trojček s HD programi in ko prestavljam med programi, imajo podnapisi delay kakih 5 sekund, preden se pojavijo na sliki. Imajo tako tudi drugi teveji ali ne?
Hvala
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.540
3
38
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
KSZ, kar tukaj bi vprašal:

Imam tale TV, Telemach trojček s HD programi in ko prestavljam med programi, imajo podnapisi delay kakih 5 sekund, preden se pojavijo na sliki. Imajo tako tudi drugi teveji ali ne?
Hvala

Klasika pri Philipsu, isto se meni dogaja na 42PFL7404H. Se navadiš
evil.gif
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Imam tv z DVB-T in MPEG4. Preko kabelske (Telemach) dobim le analogne programe (kakšnih 60), nekaj časa sem dobila tudi digitalne (SLO, POP, A, TV3, pa še kakšna 2) predvidevam, da preko zemeljske antene. Zdaj mi digitalno ne lovi ničesar, na večini analognih pa je slika zadnje čase zelo "zasenežena" (pa najbrž nima veze z letnim časom
wink-1.gif
)
Na kablu sem "ilegalno", splet okoliščin, ker so v naši ulici pred cca 20 leti s tem imeli celo zbrko....
smirk-1.gif
)
Zanima me:
- Na kakšen način bi lahko sprejemala kabelske digitalne programe, ali je dovolj, če si priskrbim DVB-C sprejemnik in na kaj moram paziti pri izbiri receiverja?
- Ali se še vedno oddaja tudi analogno, čeprav je bilo že pred časom rečeno, da se bo to ukinilo?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Na kablu je še vedno analogen signal. Prikazuje ga čisto vsak TV.
Za digitalni signal s kabla potrebuješ DVB-C sprejemnik (vgrajen v TV ali ločena škatla) in naročniško kartico (s ključem za dekodiranje). Brez kartice sicer delujejo le nekodirani programi, ki pa jih mogoče sploh ni. Odvisno od ponudnika.

Za DVB-T poskusi odklopiti kabel in pusti priklopljeno le zemeljsko anteno in poženi iskanje (digitalnih) kanalov.
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
422
5
18
Ljubljana
Imam LCD TV Panasonic TX-L37V10E, letnik 2009 (Full HD resolucija, 100HZ,CI Slot) s
katerim sem zelo zadovoljen. Uporabljam digitalno TV (Telemach, Cisco snemalnik) a bi jo raje uporabljal s CI Slotom kartico. Doma sicer že imam eno kartico (Telemach, Technisat CI Slot), ki jo uporabljam v drugem LCD TV-ju (Samsung). Tu deluje
brez težav. Probal sem omenjeno kartico tudi v Panasonic LCD-ju pa mi ne deluje. Državo nastavitve imam SLO, prav tako jezik. Na ekranu dobim sicer DVB-T, DVB-C (po navodilih za TV je omogočeno), ki bi ga moral imeti za predvajanje digitalne TV preko kartice
(predvidevam) pa se mi ne prikaže niti ne morem nastaviti postaj. Zanima me kako rešiti težavo in ali imam lahko istočasno priklopljenega Ciscota (HDMI) in CI Slot (kartico), seveda uporaba bi bila ločena. Drugače s TV-jem nimam težav.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.362
81
48
Pri Panasonicu moraš nastaviti na Finsko oz. Švedsko, da ti potem TV ponudi iskanje programov po DVB-C. Tako je pri moji plazmi.

 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.405
6.553
113
pri taščici
Imam samsunga ue26eh4500. Tv zelim gledati preko dvb-t preko sobne antene v izoli. Ker mi nova antena ne najde niti enega kanala me zanima katero drzavo moram izbrati da bo delalo, ker slovenije ni na voljo.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Imam samsunga ue26eh4500. Tv zelim gledati preko dvb-t preko sobne antene v izoli. Ker mi nova antena ne najde niti enega kanala me zanima katero drzavo moram izbrati da bo delalo, ker slovenije ni na voljo.
Po mojem je problem s sobno anteno. Preveri kable, vklopi anteno. Če ima antena jačanje, ga daj skoraj na minimum.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.262
9.443
113
EU
V meniju za anteno izberi zunanjo anteno, in ne kabelsko.
Sobno premakni do okna. Gumb za ojačanje signala na anteni (če ga ima) premikaj od minimuma naprej.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Nimaš kaj s finsko, to je Sony. Izbereš slovenija in pri "vrsti iskanja" izbereš opcijo "polno". To je to.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.952
314
83
tam ko se terc po tori rola
...saj v tem je drek... Ima Slovenijo, seveda. Samo mi najde malo več kot pol kanalov. Pod Finsko mi najde veliko več, Pop in A kanal pa ne.... Jaz tega sicer ne pogrešam, babe so pa čisto penaste, ko ni onih limonad.