Ducati Multistrada 1200

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Jp... tudi jaz sem bil na NordKappu leta 2008 na TDM 850 letnik 1997 torej brez kardana vredni največ 2000€ in si to štejem za najlepše potovanje. Slike so na www.cricek.si ;-) Torej naj ti še enkrat ponovim ker vidim da ogromno tega pišeš napamet in brez osnove. Na različnih testih BMW killerji Vs BMW GS je vsak od posameznikov v nečemu precej boljše ocenjen kot grdi raček GS ko pa vse skupi sešteješ je spet in spet in spet BMW GS najboljši.

Kar se pa tiče zgodovine BMW ja ti priporočam Discovery. Bistvo ti je že sogovornik povedal.
Btw tudi jaz sem bil anti BMW predvsem zaradi kvazi motoristov ki ta moped kupijo kot statusni simbol, seveda zraven paše pregrešno draga originalna oprema od A-Ž. Potem avantura do Pirana in nazaj seveda po Garminu(Zumotu in ne Nuviju).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pokaži teste BMW gs vs Multistrada in ne pisat na pamet.

http://www.motorcycle.com/shoot-outs/2010-ducati-multistrada-1200-vs-bmw-r1200gs-89797.html
Evo enga in zadeva je jasna.

Očitno uporabniku tu sporočaš, ne kupuj Multistrade, ker je GSka uber boljši motor. Pa temu seveda ni tako. Multistrada ga v marsičem prekaša, pri končni oceni pa sta glede na vseuporabnost skupaj.

Torej napiši zakaj GS, lepo po alinejah in zakaj ne Multistrada. Jaz sem kot edini minus Multistrade napisala, da je "lah", torej predsodek al pa ne
smile-1.gif


p.s.
Hočeš povedati neko definicijo za "pravega" motorista?
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
do zdaj sem ti vsakič lepo odgovoril in napisal zdaj te pa imam poln qrac. pa hebote nisem v šoli da ti bom tuki referate pisal.

vsak naj kupi tisto kaj mu sede. povej mi česa nisem napisal dovolj jasno in razumljivo da ti sam ta del pojasnim. ne vem mogoče imam slab dan pa pišem tako da me ostali ne razumejo.

a definicija za pravega motorista obstaja?
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Ničesar še nisi napisal, zakaj je GS boljši v skupnem seštevku od Multistrade (a nisi napisal zakaj). Sem mislil, da lahko normalno debatiramo in dobimo kakšne konkretne informacije.

Samo o kardanu si čivkal in o svojih znancih, ki jim je ktm crknil, pa o nekih izletih na Nordkap.

Tema je pa o Multistradi.

Dal sem pač link primerjalnega testa pa se je kot vedno pojavil užaljeni bmw fahrer.

p.s.
se tudi ne mislim več ubadati s tabo
smile-1.gif
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Misliš mene?
cool-1.gif


Skratka ketna je čisto uredu. Sam sem s prvim setom naredil 48000km, pa se ne morem pohvalit, da bi jo ravno vzdrževal.

Je pa debata kardan vs. ketna kot debata union vs laško. Ravno pravšnja za prihajajoč vikend, katerega bo treba očitno zaradi vremena preživet v oštariji.

evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Mislil sem na tebe ja.

48000km, to je 6x na Nordkapp in nazaj
smile-1.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ničesar še nisi napisal, zakaj je GS boljši v skupnem seštevku od Multistrade (a nisi napisal zakaj). Sem mislil, da lahko normalno debatiramo in dobimo kakšne konkretne informacije.

Samo o kardanu si čivkal in o svojih znancih, ki jim je ktm crknil, pa o nekih izletih na Nordkap.

Tema je pa o Multistradi.

Dal sem pač link primerjalnega testa pa se je kot vedno pojavil užaljeni bmw fahrer.

p.s.
se tudi ne mislim več ubadati s tabo
smile-1.gif

te podpiram.

z osebo ki potovanju od 9500 km reče "izlet na Nord Kap" nimam kaj razpravljati o motorjih in motoriranju.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Tusi pravi:
Misliš mene?
cool-1.gif


Skratka ketna je čisto uredu. Sam sem s prvim setom naredil 48000km, pa se ne morem pohvalit, da bi jo ravno vzdrževal.

Je pa debata kardan vs. ketna kot debata union vs laško. Ravno pravšnja za prihajajoč vikend, katerega bo treba očitno zaradi vremena preživet v oštariji.

evil.gif

48000km en verižni set? Kakšn je bil zadnji zobnik po tem?
Na TDMji mi je bil orto rekord tam 20000km ena veriga. Seveda mazanje na 2x tankat pa špricat.

A si že probal kardan?
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Zadnji zobnik in prvi sta bila še taka, da sem kupil samo verigo in jo namestil, brez menjave zobnikov. Pa sem že sedaj naredil spet 7000km in vse lepo dela.

Jaz mažem na ene 4 tanke, včas na 2, včas na 8. Kakor se spomnim. Je pa res, da ima moj moped v profilo močno verigo.

Nisem še probal, na žalost.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Se opravičujem, verjetno je res bolj primerno to imenovati potovanje, čeprav ne vem zakaj, do tja so normalne ceste, ves komfort je ob poti če ga rabiš itd..

Transformacijo motoristov, ki postanejo GS fahrerji pa že dolgo časa opažam, tudi pri tebi je razvidno. Se je lepo pokazala v stavku, ko si napisal kakšen đek si ti, češ da tvoji kolegi morajo ketno mazat, ti pa se po prsih tolčeš in pir piješ
smile-1.gif
ter si misliš, kakšen car si, ker imaš GS, reveži pa se mučijo na japancih ali lahih.

Mam enga takšnega "kolega motorista", ki vidi samo bmwja (gsko) in nonstop samo o bwmju razglablja, da je že kar težko poslušat.

In seveda z mano, ki nisem bil na Nordkappu in tja tudi ne bi šel (mogoče le z avtodomom, oče je že bil), ker ne vidim nobenega užitka v takžni vožnji in vremenskih razmerah ter temperaturah blizu ledišča, res nima smisla debatirati.

Pa da se še nazaj vrnem k tvoji "pravljici".
Napisal si kako je enemu "raztrgalo" ktma na nekem potovanju. Ok, se zgodi. Jaz sem ti pa napisal kako je enemu odkletel kardan na potovanju na GSki.

In kaj naj iz tega sledi? Da sta oba motorja zanič? Al da se lahko oboje pokvari.

 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:

In kaj naj iz tega sledi? Da sta oba motorja zanič? Al da se lahko oboje pokvari.

nič! ker ne pokapiraš napisanega
priden.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Tusi pravi:
Zadnji zobnik in prvi sta bila še taka, da sem kupil samo verigo in jo namestil, brez menjave zobnikov. Pa sem že sedaj naredil spet 7000km in vse lepo dela.

Jaz mažem na ene 4 tanke, včas na 2, včas na 8. Kakor se spomnim. Je pa res, da ima moj moped v profilo močno verigo.

Nisem še probal, na žalost.

ne vem. od kdaj sem prešaltal na kardan s hondo pan european sem kao mal razbremenjen. meni je verigo čist sfu..l zaradi dežja in umazanije, dva ketnspreja do vasse porabil potem pa kot bedak iskal trgovino. zdaj mi je sicer mal manj udobno kot na panki imam pa boljši občutek ker me vsaj prepiha pa nisem kot en ata v dnevni sobi
grims-1.gif

kapo dol za kmje z enim setom
zmaga.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
V profilu ga imaš in registracija se vidi....Jah, pa prženen si na Jesenicah, tako da si se zjutraj peljal na šiht...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Če ne bi imel avtomobila v profilu, ne bi nikoli vedel. Sem pa pogledal tvoj profil samo zato, ker piše da si prženen na Jesenice. Ker sam poznam precej folka z Jesenic, sem pogledal tvoj profil in videl...Nisem mislil nič slabega! Te pa ne poznam!