Dublin

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Je že kdo bil? Kaj se splača pogledat? Cene so zgleda enake kot v Londonu.
tongue-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.608
1.399
113
Emona / Carnium
Splača se nič. Dobesedno. Sicer pa: Gunness & Jamison
evil.gif
Meni je Dublin mesto, kamor greš na pivo. Na frišnega Guinnessa. Irska pa je druga zgodba. Poleg dobrega piva, zelo lepa dežela.
 

teutates

Pripravnik
14. feb 2008
232
0
16
Pri Dublinu je pač tako, da je fajn za en, dva dni za na sprehod. Guinness storehouse je pač tako, da hodiš ne vem koliko nadstropij na vrhu pa spiješ pivo-imaš pa vsaj lep razgled na mesto:) Temple bar tudi ni nekaj posebnega-greš pač malo na sprehod, se slikaš pred slavnim Temple barom in poslušaš glasbo, ki jo igrajo na vsakem koraku (tu le pazi malo na denarnico, če bo veliko ljudi). Trinity college je bil meni všeč-razstava o Book of Kells in potem greš še čez krasno knjižnico. Potem je še Dublinia (vikinški/srednjeveški Dublin), grad v Dublinu, Henry street je bolj za shopping (in Graffton street).

Bolj se splača avto najeti in na zahodno obalo. Galway z Aranskimi otoki in cliffs of Moher, Cork je baje Irska v malem, Dingle, Ring of Kerry, Killarney... Če imaš čas le za Dublin in okolico potem mogoče Newgrange in Kilkenny.
To takole na hitro-mislim, da je večina tega tudi tu: http://www.lonelyplanet.com/ireland/travel-tips-and-articles/76486
Drugače osebno priporočam še Belfast in odsvetujem Giant's causeway.

Upam, da sem ti kakorkoli pomagala, če te pa kaj posebej zanima pa kar vprašaj
smile-1.gif
 

teutates

Pripravnik
14. feb 2008
232
0
16
Aja pa muzej leprechaunov je tudi ampak drag (če se prav spomnim je 15 euro) in dvomim, da je vreden svojega denarja :D
 

teutates

Pripravnik
14. feb 2008
232
0
16
Nisem hotela reči, da ni lepo ampak mogoče so meni malo preveč oglaševali ta GC kako je krasno in veliko in potem, ko smo prišli tja smo bili kar malo razočarani. Jaz sem pač pričakovala nekaj res ogromnega in breath taking. Je pa lepa zgodbica o teh velikanih
smile-1.gif
Kar se Severne Irske tiče mi je veliko bolj v spominu ostal Belfast in black taxi tour.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.742
432
83
Goriška
www.avtopro.si
Ne vem, mi smo potovali v lastni režiji in smo na srečo prispeli tja, ko praktično ni bilo nikjer žive duše, tako da je bilo krasno.

Meni pa ravno Belfast ni bil posebej všeč in se ne bi več vrnil tja.
 

teutates

Pripravnik
14. feb 2008
232
0
16
Vsakemu svoje torej
wink-1.gif
Žal pa s tem nič ne pomagava Alte-ju, ki sprašuje za Dublin :D
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
V ginesa pejt in jamesona na degustacijo. Pa se kaj zanimivega se da videt. Mi smo bili v enem arestu na vodenem ogledu, zanimivo, ceprav se nad muzeji in podobnim ne navdusujem pretirano. Predvsem znajo razlagat na zanimiv in humoren nacin, da res ni dolgcas. Sicer pa fletno mesto, center pa brez problema prehodis podolgem in pocez, vec kot 2, 3 dni nimas kaj pocet razen da uzivas. Svetujem rentacar in nadalje pot naokoli. Aja pa v casu tekem vso sreco v pubih. Zabasani do zadnjega koticka.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
bil ravno pred par tedni, sicer pa Guinness storehouse ,Temple bar, za grada na žalost nisem videl,..2-3 dni mas čist dovolj, Belfast pa dan do dva
 

nepot

Pripravnik
2. sep 2007
646
0
16
Beer City/Knežje mesto
Z boljšo polovico sva se odločila, da bi nekje konec Septembra obiskala Irsko. Čekiram malo letalske karte, ampak kaj ultra poceni nisem našel.

na http://www.aerlingus.com sem našel povratni vozovnici (Benetke- Dublin) za 300€. Zanima me kje lahko počekiram še za kakšno bolj ugodno varianto?

hvala za odgovore
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Je že kdo bil? Kaj se splača pogledat? Cene so zgleda enake kot v Londonu.
tongue-1.gif

dublin je precej dražji od londona
shocked-1.gif

tudi sam sem bil mnenja da gre za tam tam cene vendar je hrana in pivo do 30% dražja kot v londonu
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Jst sm v Dublin letela preko Ryanair-a. Prestopila sem v Angliji. Karte sem dobila zlo pocen, sam taksa je bla mal dražje.

Mimogrede - poleg vseh scen po Irski mi je bil tudi zanimiv živalski vrt, k je res velik! Sicer pa obvezno rentat avto, pa gassa na zahod.
grin1.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Direkten iz Benetk ali Milana. Ryanair. Gledam konec sep 210 eur s taksami ampak zgolj z ročnim kufrom. Z normalnim sta pomoje na 300 ziher, morda še malo čez.
 

disc

Guru
4. feb 2011
2.417
527
113
Jaz grem v Dublin konec septembra. Karta benetke-dublin z ryanairom me pride cca 120€ (povratna), s tem da pač ne pretiravam s prtljago. PA tudi karto smo ze nekaj mesecev nazaj rezervirali. Pa tudi hotel je dost ugoden, za 5 nočitev (samo nočitve, brez zajtrka) me pride 130€. Tako,da me vse skupaj pride 250€. Je pa use v lastni režiji, pa sodelovc je use urejal, k je mel cajt
smile-1.gif


Sem pa slišal, da se Dublin začne zbujati šele okoli 11h dopoldne, da pijejo ga pa do 4h zjutri
smile-1.gif