Dobri dokumentarci

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
Zdravo ekipa,
mogoče kdo ve, na katerih pašnikih je nov dokumentarec od Armstronga? Na partisu ga ni, drugje pa nisem aktiven..

Hvala za odgovore
 

dHodnik

Zelenc'
7. apr 2021
2
0
1
the shock doctrine

snel s partisa doolgo že tega, pogledal, obnemel, pogledal še enkrat.....
skratka, doktrina šoka(slednje je zloglasen pristop zasliševanja cie, ko osebi v obravnavi s cunjo in vodo povzročijo reakcijo telesa kot ob utaplanju, skratka telo misli, da umiraš) vpeljan v turbo kapitalizem in privatizacijo vsega v današnjem času....
idejni vodja te doktrine je recimo ob ogledu posledic orkana Katrina izjavil, da je to odlična priložnost za privatizacijo zdravstva in šolstva na prizadetem področju.....
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Seaspiracy sem gledal včeraj na Netflixu.

Skoraj sklopil na začetku, ker sem mislil, da ne dojame ozadja pa pravega problema pa potem preseneti in pride ravno na to, da so climate change, plastične slamce in mnoge druge stvari samo pesek v oči, da se ma naiven folk kaj za lajat, karavana pa služi dalje.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
2dni nazaj na, RtvSlo1...

 

frog55

Fizikalc
23. apr 2010
276
84
28
Včeraj na SLO 2 okoli 21.00 dežela medu( Hooneyland). Kdor si lahko pogleda za nazaj priporočam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Včeraj na SLO 2 okoli 21.00 dežela medu( Hooneyland). Kdor si lahko pogleda za nazaj priporočam.
Hatidže Muratova, Turkinja iz odročne in sicer zapuščene vasi v Severni Makedoniji, je ena zadnjih čebelark v Evropi, ki na starodaven način nabira med divjih čebel. V skromnem kamnitem domu brez vode in elektrike živi z ostarelo in bolehno materjo. Sicer trpko rutino vsakdana grobo spremeni prihod nomadske družine s številnimi otroki, ki se za večji zaslužek poleg živinoreje loti še intenzivnega čebelarjenja – a, ker se ne držijo Hatidžinega vodila »pol zame, pol za čebele«, resno ogrozijo Hatidžine čebelje družine in vir njenega preživetja. Dokumentarni celovečerec je postal mednarodno zelo uspešen in je bil nominiran za oskarja za najboljši dokumentarni film in za najboljši mednarodni film.

HONEYLAND / Severna Makedonija / 2019 / Režiserja: Tamara Kotevska in Ljubomir Stefanov https://4d.rtvslo.si/arhiv/tuji-dokumentarni-filmi-in-oddaje/174742379/
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in kajpace