Disk postaja in mreža

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Doma imam narejeno povezavo takole:
- modem - router - switch - računalniki

Iz modema gre kabel na wifi router, ki je nadstropje višje, potem gre nov kabel iz routerja v switch nazaj dol (switch je pri modemu). Nato pa so na switch priklopljeni računalniki oz. trenutno le eden.

Vse deluje kot mora, imam tako wifi net, kot kabelski net. Problem nastane, ko priklopim Synology disk postajo na switch. Pade dol mreža in net. Synology ima nastavljen DHCP, router tudi. Bi moral synology priklopit na router ali je problem v kaki nastavitvi kje?
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
Načeloma bi moglo delat
confused-1.gif


Lahko pa pozkusiš priključiti Synology direkt na kabel iz routerja (brez switcha) in poizkusiš dostopati preko WiFi.
Pa še mrežni kabel do Synology preveri.

BDW: Za iskanje IP preko WiFi ti prav prišel tale programček: FING
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Prej ko nisem imel switcha, sem imel priključen Synology na wifi router in dostop je deloval brez težav. Težave so se začele sedaj ko sem nabavil switch in želim dostopat do vseh mašin preko kabla, prej sem imel le Wifi in Synology preko kabla na router.
Če vklopim Synology na switch, ne dela ne LAN, ne wifi, vse pade dol.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
Potem pa preizkusi priključiti na switch samo router in kasneje še Synology.
Morda je kaj narobe z switchem ??
Lahko si napravil kakšen "loop" z ostalimi UTPji ?
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Switch je sicer nov. In računalniki, povezani na switch delujejo. Ko dam pa tja Synology je pa konec veselja.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Morda je kaj s kablom, ki gre do Synology-a? Lahko probaš vanj vnest statični IP izven DHCP območja.
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
0
36
odgovor je preprost imaš dhcp servis na synology in na stikalu in oba v istem lanu........ normalno da ti ne dela

najprej disable dhcp na synlogy, potem pa priklopi v taisti lan.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hja... malo več informacij. Kateri switch? če ima slučajno layer2 podporo in sta switch in synology na istem IPju, po tem se začnejo dogajat čudne stvari...

Moj nasvet: kar je fiksnega, nastavi ročno! Torej fiksiraj IP na synologyju. Fiksiraj IP na stacionarcu, po možnosti izven DHCP območja, primer:
192.168.1.1 router
(192.168.1.2 switch)
192.168.1.10 synology - da je easy za zapomnit
192.168.1.11-100 ostale hiši statične naprave, stacionarc, mediaplayer, ip kamere,...

192.168.1.100-200 dhcp range

p.s.: od kje vam podatek, da ima synology vgrajen dhcp STREŽNIK? Če se zna sam preko dhcpja umestit v mrežo, to ni nujno narobe. Ni vredu za ta tip naprave, ni pa narobe.