ksz
da se malo vrnemo na temo...ocene glede tega, koliko ljudi lahko zemlja prehrani, se gibljejo od 7 miljard pa vse do 15-20 miljard, pač odvisno, kaj in koliko vzameš v poštev. Recimo, če bi vzeli v poštev, da vsak zemljan potroši toliko hrane in ostalih zadev kot povprečen američan, je že zdaj ne bi bilo dovolj. Bo pa stanje (ob današnjem trendu naraščanja prebivalstva in potrošnje) že čez 50 let stanje precej alarmantno in teze, da bo v prihodnosti vzrok večine vojn hrana, ni kar tako spregledati. Suša v afriki že zdaj sili prebivalstvo v množične selitve, naravne nesreče ipd bodo selitve povzročale še vnaprej.
Že konec '60 in dalje so znanstveniki začeli resno opozarjati, da bomo s takšnim izkoriščanjem sveta kmalu sami sebi izkopali jamo, a nažalost so gospodarski interesi še vedno premočni in je onesnaževanje kratkoročno bolj poceni od neonesnaževanja oz. gospodarskega razvoja brez onesnaževanja.
Tudi dandanašnje igranje z naravo v obliki umetnih genetskih sprememb, vsaj po mojem mnenju, ne vpliva dobro ne na naravo ne na ljudi. Sicer zagovorniki GMO (genetically modified organism) trdijo, da človeku to ni škodljivo, a za kaj takega realno ne moremo imeti dokazov, saj je doba uporabe le-teh še prekratka, da bi rekli, da je to dejansko neizodbitno dokazano. Potem imamo tu še konvencionalno kmetijstvo, ki z uporabo mineralnih gnojil in drugih fitofarmacevtskih sredstev uničojuče vpliva na našo favno in floro, da našega lastnega zdravja sploh ne omenjam.
Počasi se hvalabogu v ospredje prebija ekološko kmetijstvo, a nažalost so famracevtski lobiji (podobno kot naftni lobiji) še vedno premočni in zavirajo razvoj ekološkega kmetijstva.
Razlogov za slabo voljo in nič kaj optimističen pogled v prihodnost je en kup..in včasih se zdi še najlažje ne razmišljat o tem, ker človek (če ima vsaj kaj pameti) rata enostavno depresiven.