Dediscina-nasveti

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.431
1.040
113
Kaj pa opraviči banko, pri kateri je manjša zamuda s plačilom obroka problem, da bi lahko tako taktizirala, kot tolmači jurek?

Čeprav tudi za tisto opravljeno storitev, mora za izterjavo dolga obstajati en račun z valuto. In to podpisan. Drugače ti dedič pač ni nič dolžan. Rešeno. Pa še ta dokument, če ga ti držiš v roki in trdiš, da ti je bil pokojni dolžan. Kako boš dokazal, da podpis ni ponarejen?

Zanimivo...

Edit: Zapuščinska razprava se opravlja pri notarju ali je tako? Ali niso notarji dolžni po svoji bazi najti pokojnikova bremena? Se pravi, če ima pokojni dolgove pri kom drugem, kot pri banki? Kar ni overjenih, so tako neizterljivi.
 
Nazadnje urejeno:

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Aha, štekam. Je pa res, da je končna vsota nekih 25 jurjev ali koliko, tako da tip v vsakem primeru ne bi orenk popušil.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, na sodišču se vodi, morala pa bi se pri notarjih kot je bil že pred mnogimi leti predlog in zaradi česar smo tudi nekako notarje ustanovili.

Celo na Hrvaškem je zapuščinska že pri notarjih, da ne govorim o Avstriji...

V ozadju je pri nas spet biznis, ker iz teh postopkov se zliva sodna taksa na sodišče... potem pa bi šla v privat roke.

Zneski niso zanemarljivi
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Ne, osnova problema je ta, da če deduješ parcelo v vrednosti 20 jurjev, državi ni problem usekat zraven 16% davka na verbanje, potem te pa ne zaščiti, ko pride v roku 5 let po zapuščinski črnogorec / banka, kateri je bil pokojni dolžan 200 jurjev in moraš sedaj ti plačati tem mojstru 20 jurjev (kolikor si dedoval), ki jih imaš kar vedno pripravljene, saj si dedič. On pa se ni bil dolžan javiti na zapuščinski, kao.
Pa še to, lahko deduješ parcelo vredno po gursu 20 jurjev, ko plačaš davek pa še manj, prodaš jo pa lahko mogoče samo za 5 jurjev - (Kdo bo pa kupil stvar v solastnini, za to tržna vrednost takoj pade. ? ) In potem se pojavi črnogorec, in mu moraš plačat 20 jurjev, čeprav si od teh 20 jurjev že plačal 16% davek, vredno je pa samo 5 jurjev, vsede se ti pa na drugo premoženje.

No čeprav bi se lahko izgovarjal, da si pač prejel samo 20.000 - 16 % premoženja, in do toliko lahko kriješ dolgove.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.856
390
83
Samo črne scenarije vidite, jaz pa vidim lep kupček denarja, samo vzet ga je treba.
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Lp, hvala vsem za informacije in pomoč.
nahrung002.gif


Obravnava je že čez 1teden, sedaj pa me zanima, če je možno obravnavo prestaviti za 1mesec, da bi lahko pravnik pregledal vso dokumentacijo?

Na podlagi pravnega mnenja bi se potem odločil za ali proti.

Trenutno sem 90% odločen, da dediščine ne bom prevzel.

Hvala


Black
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Šure da ja, ampak sama od sebe se ne bo prestavila, hitro napisat prošnjo, da si nujno zadržan, počitnice ipd... da vljudno naprošaš za preložitev za 30 dni...

Načeloma ne sme biti problema, saj gre za zapuščinsko zadevo...

Sicer pa, naj ti "tale" pravnik, ki ti dela mnenje pomaga.

Zdaj se mi ne zdi pošteno, da še naprej na alterju sprašuješ
smile-1.gif