Daljinsko voden avtomobilček

luka51

Guru
16. avg 2007
14.316
5.602
113
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Schweighofer je s prihodom Kitajcev postal svinsjko drag. Preselili so se v ogromno halo, prodaja pa jim je padla in zdaj računajo na naivne kupce.
Cene so enake oziroma par eur +- napram ostalim trgovinam. Recimo extreme flight exp 48" je bil 10€ cenejši kot drugje. Neko obdobje so imeli hitec eclipse 7 pro za smešne dnare napram ostalim. Castle Creations enake cene kot Lindinger ali DMT. Xoar propi enake cene. Align heliji in deli tudi bolj ali manj enake cene. Ostalo niti ne gledam ali kupujem tam.
Je pa podpora na nivoju in izbira taka da glava peče, kar lahko v slo samo sanjaš.
Sem imel težave z oddajnikom. Brez vprašanj dali novega.
V enem krešu sesuti ležaji v motorju. Sem se nardil norega zakaj ruži. Dobil novega brez vprašanj.
ipd.

Drugo je pa kitajska roba, ki se še vedno bolj splača na hobbykingu valda. Recimo tisti beli lipoti v švajghoferju so sranje. Navadni tunigy 20c delajo dlje za manj dnara. Tech one modeli so tudi na hobbykingu če so na zalogi v EU cenejši.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.316
5.602
113
Citat:

Takšna baterija[/url] je sedaj notri 800mAh, samo bi raje še eno malo več mAh pa nič ne najdem.

Navadna nimh. vsaka modelarska trgovina ima posebej za zlotat ali pa že zlotane pakete.
Nerabi bit v trdi škatli. Premeriš, da dobiš dimenzije in pogledaj kaj bi lahko skombiniral. ali AA ali SubC sli D itd.

če je kaj podobnega, čene pa sam sestaviš.
http://www.der-schweighofer.at/wg/446/nimh_akkupacks
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
652
27
28
Dravograd
Kako pa naj potem uredim priklop, sedaj se baterija vstavi v škatlo, ki se zapre in ima tesnilo, da gre lahko avto tudi v vodo. Kontakte ima ta škatla na strani, prav tako baterija. Baterije zlotat skup mi bo še najmanjši problem.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Okrog znanih brandov (Hitec, Align, Graupner, Spektrum ipd.) se strinjam, da so cene tu tu z ostalimi. To pa zato, ker jim ti dobavitelji predpišejo okvirno ceno oz. maržo. Ampak ze znamke ne spadajo v izbor amaterjev, zato jih niti nisem omenjal. Sem bil sam zvesti kupec tam še kakšno leto nazaj, odnos kot si ga opisal. Zadnje čase pa gredo strmo navzdol. Naročim po spletu nekaj artiklov, vsi na zalogi. Plačam po predračunu in čakam. En teden je status "v pripravi." Pošljem mail, če so dobili plačilo... Nič čez 10 dni spet pošljrm mail kaj je z naročilom in priložim potrdilo o plačilu. Nič. Čez 14 dni kličem. Nobeden ne dvigne. Probam naslednji dan. Končno dobim teto. Pravi ja, smo dobili plačilo, enega izdelka ni na zalogi. Kdaj bo? Ne vrmo... Ker sem mel glih pot mimo, sem hotel se ustavit in osebno prevzet, kar je na zalogi, ostalo pa naj pošljejo ko bo (gre za 2mm navojno palico). Ja to pa ne gre, delna izdobava ni mogoča. Naročilo je bilo oddano začetek aprila, zdaj je sredina julija, moje naročilo je še vedno "v pripravi"

Glede cen (ne high value brand) - njihov mini quadcopter (RTF) od emaxxa stane 230€ + poštnina. Če ga kupiš drugje, stane $120. Identičen.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Morda še nekaj o "dobrih" znamkah (recimo Castle Creations, Jeti ipd). Na rcgroups je nekje thread, kdo dejansko dela re izdelke (kitajci) - točna tovarna in oznaka izdelka). In pri HobbyKingu najdeš veliko izdelkov, ki so popolnoma enaki, le drugih barv in oznak. Ne gre za klone, ampak za identične izdelke v drugi embalaži (kot pri avtomobilih original in neoriginal deli - isto sranje, drugo pakovanje).
Pred kratkim kupil brushless ESC 70A z 4A BEC. Kitajček 30€, identična stvar pri Schweighofferju (le da piše gor Jeti Pro) pa skoraj 90€. Na spletu je tudi teardown teh dveh ESC-jev kjer se je izkazalo, da sta znotraj identična, tudi proizvajalci in oznake elementov...

Edini, katerim še zaupam kot kvalitetna znamka, so Kontronik, Axi, Kokam...
 

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.729
100
63
Tegale Nikko Vaporizr smo kupili našim mulcem - zadeva je delovala teden dni, potem je najprej crknilo stikalo za vklop, naslednji dan še elektronika, tako da se ni dalo več popraviti. Pa avto ni bil niti v luži.. Odsvetujem
smile-1.gif
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
652
27
28
Dravograd
Sem danes dobil iz Pikapolonice informacijo o ceni (9€)baterije za avto in sem jo kar naročil. Verjetno je isto slaba 800mAH, pa bom prišel vsaj do škatlice in bom lahko eno baterijo poboljšal z boljšimi AA baterijami
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.494
289
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik kapadimul pravi:
Sem danes dobil iz Pikapolonice informacijo o ceni (9€)baterije za avto in sem jo kar naročil. Verjetno je isto slaba 800mAH, pa bom prišel vsaj do škatlice in bom lahko eno baterijo poboljšal z boljšimi AA baterijami
Točno to sem sam naredil na 6V bateriji za Silverlit avtomobilček.
Noter so bile sicer AA celice, ki sem jih pobral ven. Vzel 5 AAA polnilnih baterij (kvalitetnih) in pri Kitajcih naročil različne nosilce za baterije ter malo sprobal. Našel dva, ki sta na silo šla noter. Malo rezanja, lepljenja in lotanja in zadeva je bila rešena. Ko je baterija crknila, sem samo zamenjal AAA celice in že smo šibali naprej.
silverlit-1.jpg

silverlit-2.jpg

Zgolj v opozorilo: ne vem kako je pri Nikku (ker običajno niso ravno hudo kvalitetne igračke), pri Silverlitu ni bilo panike. Je pa tako, da so včasih ''slabe'' baterije tudi dobre. Ker se motorček segreje in če ni ustrezno narejen in dimenzioniran ga potem z novo baterijo skuriš, ker nima časa se ohladit… Sam imam recimo Tamiyo staro cca. 30 let in je recimo ne morem vozit konstantno z eno sodobno baterijo, ker bi jo zagotovo skuril. Je pa res, da je to bolj profi zadeva, ne pa igračka. Te nimajo tako pogosto takih težav.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.316
5.602
113
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Morda še nekaj o "dobrih" znamkah (recimo Castle Creations, Jeti ipd). Na rcgroups je nekje thread, kdo dejansko dela re izdelke (kitajci) - točna tovarna in oznaka izdelka).

Castle nima identičnih izdelkov, ker jih ne delajo kitacji. Ampak je proizvodnja v usa in mehiki.
glede motorjev je pa turnigy sk3 identičn hackerju to lahko potrdim iz prve roke.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Tudi za Castle Creations je blo napisano, bom ob priliki poiskal kje je bilo to. Vem da so uporabnika na rcgroups kasneje banali, ker je malo preveč povedal...

Je pa spet tak - Castle Mamba 2100kV ki je original v Revu se je recimo slabše odrezal, kot polovico cenejši Turnigy (na 6S, na 4S je bil Castle nekoliko boljši). Na long run je tudi več problemov z Castle

Ker sam ne vzdržim dolgo na enem modelu, se mi tudi zdi brezveze zapravljat za (pre)drage motorje, ESC, servote in podobno. Včasih je bilo bolj pomembno, ko so bili letalski trupi dragi, danes v času molded kalupov, EPP, Durafly in elapor modelov mi je pa popolnoma vseeno če vsujem model (pa ga do danes zaradi napake opreme še nisem) - celi model z elektroniko vred me bo prišel ceneje, kot je razlika med Kokam + Kontronik + Axi proti Turnigy & Co.
 
Nazadnje uredil moderator:

luka51

Guru
16. avg 2007
14.316
5.602
113
vidiš jaz pa sem prerasel fazo poceni robe. Sem včasih isto zagovarjal. Eh saj s poceni se isto leti itd itd. (ok v raznih penicah bo še vedno turnigy plus in hxt900 servoti) bemuater še jajce bi dal za to, da je isto dobro
smile-1.gif

No potem sem pa pogruntal, da ni tako. Da ti naprimer castle edge regler ponudi dostti več z nastavitvami na računalniku in s popolno telemetrijo. Kot naprimer turnigy plush. Kaj šele podpora. Nekaj ni ok ali neznaš, pišeš mail in imaš v roku parih ur odgovor in rešitev. Pri hobbykingu pozabi. jaz recimo z castlom (3 reglerji nisem mel še nobenih problemov) pa so vsi v 3D letalih kjer delajo na zgorji meji oziroma na trenutke preko kar je deklarirano. Ajde bil je problem na enem reglerju ki se ni dboro razumel z hacker motorjem. Smo hitro rešli preko mailov kater FW naj naložim in je delalo v nulo.
letala priznanih znak (recimo extreme flight in rc factory) letijo dosti lepše kot ostala. Več je vloženo v razvoj in ni nekih slabih lastnosti.

tisto temo na rc groups poznam in sem bral. pa castle avio reglerji 100% niso bili omenjeni

pa dobro nima sisla zaj o tem tu razglablat
smile-1.gif