Dacia Duster

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Presneto, bolj ko gledam, bol se mi zdi, da si bom tole namislil za drugi avto pri hiši. Baba bo že preživela, ko se bo s temle na šiht vozila
evil.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.026
4.016
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
za komentar o naših cestah pa očitno še pridemo kam samo z patriami, ker so v takem qurcu
17758-icon_confused.gif
materi eni ste res razvajeni. idite malo ceste v kako drugo državo še pogledat pa potrem trosite neumnosti

Te povabim pogledat enih 5 cestnih odsekov ki so v kategoriji državnih cest in se po njih folk vozi dnevno v službo itd. .. omejitev ni oz. gre za ceste ki imajo omejitev 90km/h. Pridi s svojim avtom pa bova šla 90!
evil.gif
Ni fora v tem da so ceste neudobne, ampak da so ceste take da škodijo vozilu ...

Dejstvo je da poznam vse luknje v svojm koncu pa vsako leto končam s totalno zjebano optiko, da stanje končnikov sploh ne omenjam - da ne morem vozit 90km/h je pa jasno. Vem da to ni samo pri nas, čez mejo v italijo imajo isti obup. Niti ne pizdim čez državo in cestarje! Ampak sem pa povedal zakaj je poceni SUV dober ...

Če se voziš vsak dan po AC vem da teh/takih cest ne opaziš, ampak AC je samo 1% slovenski cest ...
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Presneto, bolj ko gledam, bol se mi zdi, da si bom tole namislil za drugi avto pri hiši. Baba bo že preživela, ko se bo s temle na šiht vozila
evil.gif

enako, še sama je predlagala, ko ga je videla
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Maci, ti posodim €, boš vsaj normalen avto kupla
hysterical-1.gif

Ha ha ha in to mi reče nekdo ki vozi Colta
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Zadnjič si se hvalila, da je bolje 20 let star odslužen jajc priznane znamke, ki ima baje dober pleh, kot nov majhen jajc. Rekel bi, da se nimaš preveč rada.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Pa kaj mate take probleme z E30.ko...? A sem koga vprašala za mnenje? Briga me za vaše mnenje. Zame je avto top in je legendaren in JAZ ga imam
cheer.gif
- veliko veliko raje, kot marsikater nov(ejši) avto.

Ti pa se imaš rad s Cliotom II 1.2
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Meni so tudi stari avti všeč. Tudi E30. Hvalim jih pa ne kako so dobri in varni. Varni žal niso, kako so dobri je pa tudi relativno. Avti namreč zelo napredujejo.
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
In kaj mi hočeš s tem povedat oz. kaj ima to veze z mano?

Poudarjam varnost
wink-1.gif


Sicer pa. Še E36 je na NCAP testih dobil le 2 zvezdi (tadruga zvezda je bila celo prečrtana!). Vprašanje je pa, kako je sploh z varnostjo v še starejši E30.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Kot sem napisala že v eni drugi temi, kot komentar na vaša pametovanja, model E30 je imel že leta 85 air bag, ko so drugi še šajbe na polento odpirali, kaj je air bag se jim sanjalo ni...

Itak pa je BV tema teče od Dusterju.

Pri silnem trku te ne reši nobenih 5 zvezdic. Če mislite da ste varni v Cliotih, Coltih in podobno se malo vprašajte, kaj se zgodi pri 100-150 km/h in kaj od te plastike ostane?

Sploh ne bom več komentirala tega, vsak ima kar hoče.. Torej jaz E30, ti Cliota in un drug pametnjakovič Colta.
nahrung002.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
Ti pa se imaš rad s Cliotom II 1.2
cheer.gif

Jaz se ne hvalim kako varen avto imam. Se zavedam, da je jajc in imam dobre razloge zakaj ga imam. Sicer pa se bojim, da bi se ob srečanju clia II in e30 verjetno v prtljažniku slednjega znašel motor z 10 cilindri in nekaj mesa.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Jaz se nisem nič hvalila, samo povedala sem dejstva in odgovorila na vaše komentarje.

Si pa dal primerjavo
bonk.gif
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Kje so pa od stepwaya komentariji zgleda da sem jih zgrešil na forumu.
3.jpg


Za 9k€ ne poznam boljšega ali lepšega avta. Razen rabljena Kia Proceed
tongue-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
Kot sem napisala že v eni drugi temi, kot komentar na vaša pametovanja, model E30 je imel že leta 85 air bag, ko so drugi še šajbe na polento odpirali, kaj je air bag se jim sanjalo ni...

Itak pa je BV tema teče od Dusterju.

Pri silnem trku te ne reši nobenih 5 zvezdic. Če mislite da ste varni v Cliotih, Coltih in podobno se malo vprašajte, kaj se zgodi pri 100-150 km/h in kaj od te plastike ostane?

Sploh ne bom več komentirala tega, vsak ima kar hoče.. Torej jaz E30, ti Cliota in un drug pametnjakovič Colta.
nahrung002.gif

Ostane kar dosti, cela školjka od avta. Ne ravno pri čelnem trčenju, ampak recimo na avtocestah.

Star avto VS nov avto - to pa ni primerjave, novi je lahko ful razbit osebe v avtu nepoškodovane, medtem ko stari avto je manj razbit (po tvoje dober pleh) ampak so vsi potolčeni pa vse vrat boli.

Pa misliš da se tvoj airbag (če ga sploh imaš) po 25 letih še lahko sproži ?
shocked-1.gif


Malo heca, ta dacia je meni všeč, ampak raje bi si kupil nekaj večjega, imam rad velike avtomobile.
smile-1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
Kot sem napisala že v eni drugi temi, kot komentar na vaša pametovanja, model E30 je imel že leta 85 air bag, ko so drugi še šajbe na polento odpirali, kaj je air bag se jim sanjalo ni...

Itak pa je BV tema teče od Dusterju.

Pri silnem trku te ne reši nobenih 5 zvezdic. Če mislite da ste varni v Cliotih, Coltih in podobno se malo vprašajte, kaj se zgodi pri 100-150 km/h in kaj od te plastike ostane?

Sploh ne bom več komentirala tega, vsak ima kar hoče.. Torej jaz E30, ti Cliota in un drug pametnjakovič Colta.
nahrung002.gif

ja pa daimler je imel avto medtem ko so drugi imeli kočije, ampak to nimam kaj dosti zveze z avti, ki jih proizavajajo tukaj in zdaj. Vsekakor pa so ljudje v sodobnih cliotih in coltih pri trku precej bolj varni kot v e30. Je pa jasno, da če se čelno zaletiš s 150 na uro v challengerja 2, ti ne pomaga niti 10 zvezdic...ampak niso vsi trki taki. Lahko se pa vprašamo recimo pri kakšnem trku iz cliota in colta (ki nista 'plastika', to je bil trabant) vstaneš in odkorakaš, iz e30 te pa odnesejo v bodybagu...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Je duster dobavljiv že pri nas, salonsko?


Starc kupuje zadevo za mamco, pa nevem če nebom uletel s predlogom "Duster", meni
zadeva postaja vedno bolj všeč. (pred dvema letoma mi je bil dačia največji mimosun kaj ga lahko kupec naredi)
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Samo pazi. Duster bo imel nizko ceno tudi zaradi šparanja pri kakšni drugje povsem običajni opremi. Osnovni 4x4 bencinar bo že 13 jurjev. Spodoben dizel 17. Če rabiš 4x4 za nucat je super. Če rabiš suv za mamco za v štacuno... no mogoče še zmeraj, samo 17 jurjev kartako se meni ne zdi malo.