Čuden problem pri zavarovanju Fiat 500 (eurotax)

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
01481.
smile-1.gif


Jaz nisem zaposlen pri ZM, temveč imam lastno zastopniško d.o.o. z imenom Invest zavarovalno zastopanje d.o.o. Ljubljana.
Res pa je, da največ polic sklenemo za Zavarovalnico Maribor d.d. Namreč zaenkrat imajo še najoptimalnejše produkte, gledano z vidika zavarovanca. Tu upoštevam tako naložbena, podjetniška, premoženjska, avtomobilska in druga zavarovanja, gledano v celoti.

Kot Invest d.o.o. ne moremo jamčiti za delo zastopnikov ZM. Niti nimam vpliva na delo njihovih zastopnikov. (Če bi imel, bi bdel nad njimi noč in dan.) Verjamem, da se napake zgodijo, vendar so posamične.
smile-1.gif


Običajno je, da se za kak popravek na polici stranka obrne na svoje zastopnika (tistega, ki je polico spisal). Če ne gre drugače, pa se lahko kakšno napako popravi tudi pri meni. Ni problem.
smile-1.gif


PS. Prejšnji teden sem naletel pri stranki na polico, ko so mu pri Triglavu kar 2 leti zaporedoma narobe obračunali premijo cca 2 x 45 EUR preveč. Take stvari se dogajajo tako tu kot tam. Dokler bodo posamične in če se zavarovancu vrne ustrezen del premije, menim, da ni panike.

Lep pozdrav!
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Itak da ne, a vselej si rad pisal o neznanju konkurence, razen, če si te hlače že prerastel in zato sem spustil to puščico.
Drugače pa vem, da se obračaš pač po vetru in prav je tako, kjer je najbolje in delijo najvišjo provizijo tam se pač aboniraš in nič ni s tem narobe.

Kar se pa kvalitete produktov tiče, imajo pa vsake oči svojega malarja.
grims-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Kolikor se spomnim, ni bilo nikoli govora o neznanju (subjektivnem faktorju) temveč bolj v tehničnih delih, torej razlike v splošnih pogojih med posameznimi zavarovalnicami:
- nekje izgubiš bonus zaradi zlonamernih dejanj tretjih oseb, drugje pa ne (o tem je še Lost1 spisal posebno tabelo)
- nekje je v stanovanjskem zavarovanju pri indirektnem udaru strele krit tudi računalnik, drugje pa ne
- nekje ti morajo avtomobilske ključe ukrasti, drugje je dovolj, da jih izgubiš, če želiš nove ključavnice na avtu
- nekje izgubiš svoje pravice iz kasko zavarovanja, če je škoda povzročena zaradi hude malomarnosti zavarovanca (to je izjema na SLO trgu), drugje poleg običajnih pogojev le, če škodo povzročiš namenoma
-nekje krijejo škodo ob tatvini kolesa, čeprav se nahaja v hodniku v bloku

Da ne bom predolg. Posamično neznanje posameznikov vedno toleriram, težim le k sposobnosti čimprejšnje odprave napak. Človek se namreč uči celo življenje.

Če bi katera izmed zavarovalnic nudila boljše produkte z boljšimi (beri optimalnejšimi) pogoji, mi ni problem zamenjati zavarovalnico ali v svoj portfelj vzeti še eno.

Zavarovalnico (katerokoli) jemljem zgolj kot pravni subjekt, ki za določeno premijo nudi neko kritje. Nisem čustveno vezan nanjo. Spremljam dogajanje na SLO trgu...
smile-1.gif
 

Muzo

Pripravnik
10. sep 2007
268
0
16
Roko na srce, je resnica nekje vmes. Zagotovo si bolj naklonjen tistim zavarovalnicam, od katerih imaš več zaslužka. To je pač človeško. Tako Cifra vleče na eno stran, ti na drugo, konkurenca je zdrava, uporabniki vidimo na tak način pluse in minuse različih zavarovalnic, kar je za vse dobro.

Če je pa tega kazanja velikosti tičev preveč, pol bomo pa kmalu na istem kot v vseh ostalih podforumih...