Čuden problem pri zavarovanju Fiat 500 (eurotax)

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Odločil sem se za kasko zavarovanje z vsemi možnimi opcijami. Do problema pa je prišlo, ko mi je ženska na šalterju začela trditi, da ima fiat 500 1.2 sport serijsko samo 2 airbaga (sklicujoč se na eurotax), v resnici pa jih ima 7. In dejansko za tisto ceno ki je za 1.2 sport navedena v eurotaxu (12.500€), pri prodajalcu dobiš 1.2 s serijskimi 7 airbagi, ker fiat 500 z dvema airbagoma sploh ne obstaja. Nato je klicala na fiatov servis in si zapisala cene airbagov (pazi: rezevnih delov po ključu:"povejte mi prosim koliko stane stranski airbag, zavesa,..) in na koncu na raun tega dvignila osnovo na skoraj 14.000€. Je to normalno?
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
Ne, ni normalno.
1.možna opcija:praviloma bi moral biti program za sklepanje zavarovanja narejen tako da bi pod opcijsko ali dodatno opremo dodala, oziroma izbrala opremo (stranske zračne blazine, zračne zavese...)
2. možna opcija:Lahko bi tudi ročno vnesla cena vozila brez popusta na podlagi originalnega račuan prodajalca.
Takšno je moje mnenje.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Fiat 500 1,2 Sport Eurotax koda 132810 ima serijsko:

Stranski zračni blazini spredaj
Zračna blazina pri vozniku in sovozniku
Zračna blazina za kolena pri vozniku

sicer so navedene še:
Zračne zavese

Morda tista ženska ni ažurirala bazo Eurotax, ker se je meni ažurirala par dni nazaj.
smile-1.gif



Pri novem avtu naj se postopa, kot je navedel Pongo.
smile-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Sicer razlika v premiji ni velika, imaš vsekakor pravico do popravka police.
smile-1.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Dodatna oprema mora biti v polici. Ker če se bo zabil in bo razfukalo 15 airbagov, v polici pa bosta samo dva, jih bo zavarovalnica tudi izplačala samo dva. Zato pozor!
So pa določene zavarovalnice leve, ja. Ker vsaj pri spodobnih se da tudi standardne pakete opreme v zavarovalniškem programu na roke spreminjat - dodajat/odvzemat dodatno opremo.
frown-1.gif


Ogo
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
<<<Ker če se bo zabil in bo razfukalo 15 airbagov

Morda je bilo takole: Voznik je hotel imeti zavarovane airbage, zastopnica pa jih v eurotaxu ni našla. Niti pomislila ni, ta bi to lahko bile zračne blazine, ki pa so pri dotičnem avtimobilu v eurotaxu navedene. Seveda, saj se v šoli tega niso učili.
smile-1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
ZM ima bolj žalost kar se šolanj zastopnikov tiče...

Lahko praktično s prve roke rečem ko opažam kako imajo določene stranke zavarovana vozila.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
<<<Ker če se bo zabil in bo razfukalo 15 airbagov

Morda je bilo takole: Voznik je hotel imeti zavarovane airbage, zastopnica pa jih v eurotaxu ni našla. Niti pomislila ni, ta bi to lahko bile zračne blazine, ki pa so pri dotičnem avtimobilu v eurotaxu navedene. Seveda, saj se v šoli tega niso učili.
smile-1.gif

In tip razbije avto, pride cenilec, ups 15 airbagov je razfukalo, men pa kle piše da mate samo 3 v polici, torej ste podzavarovali reč ter izplača za 3500 EUR manj odškodnine.
evil.gif


Ogo
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
V primeru da bi šlo za podzavarovanje bi bilo slabše.
Toliko % kolikor je stvar podzavarovana, toliko % manj dobiš odškodnine.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Na Triglavovi zavarovalni polici piše, zavarovana je vsa serijsko vgrajena oprema + navedeno in dodatno plačano tovarniško vgrajeno. In če je 15 air bagov serijsko potem dileme ni.
grims-1.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Ja in prcaj se ti s cenilcem par let kasneje, kaj je bilo serijsko leta x za model avta y in kaj ne. Ravno Triglavov cenilec me je opozoril na ta problem.
wink-1.gif

Tudi cenilci morajo sebi ščitit rit, ko pride do kake štale, kdo je komu kaj izplačeval. Prodajalci, pa pač prodajo vse, samo da prodajo zavarovalno polico.

Ogo
 
Nazadnje urejeno:

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Če piše na polici, potem ni več nobenega dvoma, če mu pa kaj ni jasno, naj pa pravnika vpraša kaj pomeni, "zavarovana je vsa serijska oprema".
Se pa drugače vseeno strinjam, ta "novost" je šele od januarja letos, prej pa tega ni bilo in če je bila napisana klima je bila plačana, če pa ne, pa ne in tako so lahko nastajala ozka komunikacijska grla.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Če piše na polici, potem ni več nobenega dvoma, če mu pa kaj ni jasno, naj pa pravnika vpraša kaj pomeni, "zavarovana je vsa serijska oprema".
Se pa drugače vseeno strinjam, ta "novost" je šele od januarja letos, prej pa tega ni bilo in če je bila napisana klima je bila plačana, če pa ne, pa ne in tako so lahko nastajala ozka komunikacijska grla.

Nato so me tudi opozorili, ko sem podaljševal zavarovanje. Bolje zame
wink-1.gif