Črne fuge v tušu

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.241
1.864
113
Sem si rekel da moram objavit...

Če ima kdo 'problem' z izgledom fug med ploščicami v tuš kadi (kopalnici), ki so črne a zadeva ne gre dol z zadevami za odstranjevanje vodnega kamna...

Jaz sem rahlo obupoval nad videzom...in sem včeraj nabavil tole zadevico (testno):
1724237622339.png

(Spar, cca 5 EUR).

Našprical, pustil 15 minut, splahnil z vodo, še enkrat našprical pustil še 15 minut, zdrgnil s staro zobno ščetko in splahnil (smrdi zadeva po kloru..oz. varikini..kot bi prišel na bazen).

Lahko samo rečem..UAU.

Tako da..če še koga muči podobna stvar... tole res res pomaga :cheer: (mala se je pohecala, da ko se je šla tuširat ji je šlo kar na jok tolk lepe fuge so spet :aplauz:).

Zdaj koliko časa bo držalo tako. ne vem....a vem na kak način odstranit.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.081
2.254
113
Pomaga vsaka zadeva, ki ima klor notri. Če ni drugega bolj specialnega, je OK tudi cevosan. Cevosan vsebuje tudi belila. Še boljši je, ker je gelast in lažje razmažeš.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.241
1.864
113
Slika embalaže prosim.



#vincent. si sam zbiral ali upošteval - čigav - nasvet?
p.s. si me prehitel. Čestitam! To je stvar za vsako gospodinjstvo!

Hotel sem priti do Cif.a 'Ultra muffa', ki naj bi bil dober a zadevo prodajejo samo v ITA. Fuge pa take, da nisem mogle več gledat in sem slučajno vrgel uč na te zadeve, ko sem bil v trgovini...čista štih proba.

(ne rečem da bi bil nek pacon in bi imel zanemarjeno (po tuširanju pobrišem celoten tuš), če se kje nabere vodnega kamna, da ga ne odstranjujem..al tole s črno zadevo (na skoraj belih fugah) je bilo pa že čisti over kill)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.604
5.595
113
Kolker sem se zanimal za te zadeve....naj bi bila od Knaufa najboljša zadeva....

Problem je ker se ti plesni zažrejo v sam material (v fuge in silikon) in je z navadnimi čistili ne odstraniš! Vsaj za dolgo ne!


Sicer pa mislim etak nabavit parni čistilec od Karcherja....SC4 delux...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.604
5.595
113
Ok....me zanima kaj več....da ne vržem stran cca 400eur za bv stran....

Raje po ZS....da ne uničimo teme!
 
22. jul 2007
13.164
1.487
113
124
Kolker sem se zanimal za te zadeve....naj bi bila od Knaufa najboljša zadeva....

Problem je ker se ti plesni zažrejo v sam material (v fuge in silikon) in je z navadnimi čistili ne odstraniš! Vsaj za dolgo ne!


Sicer pa mislim etak nabavit parni čistilec od Karcherja....SC4 delux...
Kaj potem spraviš s tem čistilom tudi plesen iz silikona:sprasujemse:
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.485
2.531
113
še v SLO - ampak komaj
Vsaj “površinsko” - ko je enkrat plesen v “fugah” prisotna, se bo dokaj hitro spet pojavila na površini fuge. Večkratna - redna uporaba “klora” zakrije simptome in (zelo) dolgoročno tudi “ubije” plesen.
V kopalnici je pač po definiciji mokro …

edit: aja - silikon … v samem silikonu plesni ne bo, yeba je, ker je silikon porozen … in niti vsaki “kislinski” dolgoročno ni imun na plesen.
Se je treba pač sprijazniti, da je nekdo na svetu dlje kot človek in kopalniške fuge …
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.604
5.595
113
Nisem probal še..bil je nasvet nekoga ki mu zaupam in ki je drugace tudi vzdrževalec......ampak ja....ker je fungicid!

Probaval z razredčeno solno kislino....tisto ki jo lahko se kupiš v prosti prodaji....vsemi limescale zadevami.....pa se plesen vrne nazaj po cca 2h tednih...
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.081
2.254
113
Nisem probal še..bil je nasvet nekoga ki mu zaupam in ki je drugace tudi vzdrževalec......ampak ja....ker je fungicid!

Probaval z razredčeno solno kislino....tisto ki jo lahko se kupiš v prosti prodaji....vsemi limescale zadevami.....pa se plesen vrne nazaj po cca 2h tednih...
Solna kislina ne pomaga, plesen lahko zelo dobro uspeva tudi v kislem okolju. Ne mara pa bazičnega. Zato tudi cevosan zelo dobro pomaga proti plesni, poleg tega cevosan vsebuje tudi klor. V eurospinu dobiš pa tudi Dexal spray mousse con candegina, stane 2eur. Škoda dajat več za slabše zadeve.
1724270227724.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.604
5.595
113
Za eurospin in dexal sem slišal tudi hvalo ja....nisem pa še probal ker mam vsega ostalega prewec na zalogi....in ne kupujem dokler ne porabim