crna gora, vs, bolgarija vs tunizija vs grcija

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
druga polovica junija
2 odrasla dva otroka, 1 in 3 let
all inclusive
cena pomebna, do 500-600 na osebo, se pravi skupaj 1400.
prevoz letalski ali solo (predvsem cg)
plaza, mivka, droben pesek, mogoče senca, ležalka
sobe s posteljam 200cm
klima
tveganje na zdravju minimalno (tunizija, driskanje)
voda..cista, 22 stopinj

je kje, ni nikjer. kake izkusnje z varno, hammaetom, sonco plazo, slovensko plazo...
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
bil na vseh navedenih (kar nekaj časa nazaj)

na Črnem morju je še najbolj mrzla voda... pa tud ni neki čista tam nasploh.
Tunizija je itak najbolj vroča, vendar tam se ponavadi ne kopa v morju. maš hotelske bazene
Črna gora (Budva) je OK za party... voda naj bi bila čista, ko sem bil jaz tam je bilo precej smeti... Luda kuča itak na vsakem koraku - Pink scena. Cene najdražje od vseh navedenih. Narava najlepša.

Težko rečt kaj ti predlagat.. 90% da se bote namakal v bazenih, kamorkoli od tega boste šli.....
mogoče bi jo jaz na tvojem mestu mahnil kar v Tunizijo....

Drugače pa HR itak zmaga. Še posebej kak dalmatinski otok, na katerem morda še nisi bil.....
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Samo v Budvi ni mivke, je pa res, da cenovno primerljiva z LJ;
če jo pa mahneš dol v Ulcinj je pa na pol zastonj in mivka.
 

bero1

Majstr
2. sep 2007
2.888
101
63
mb+ -20km
Ulcinj,velika plaža-13 km mivke,jesti zastonj proti budvi,spanje pravtako,voda čista,skratka za deco milina.
Samo softi ne bo šel tja....
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Bolgarija je ciganija, Tunizije ti ne predlagam - vroče(tečni otroci)+Muslimani+ betonski hotelski kompleksi. Ti dam jutri par nasvetov, zdaj grem spat.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Mislim, da nikoli nisem imel takšnih zahtev kot ti, zato ti direktnih nasvetov žal ne znam dat.
Ti pa lahko povem, da se Hrvaška lahko skrije pred Grčijo. Res da imajo relativno lepo obalo in super otoke, samo s celotno ponudbo in cenami se pa žal ne more primerjati. Odkar sem začel hodit v Grčijo (Krf, Lefkada, Kefalonija, Kreta, Peloponez), me Hrvaška (razen za vikend variante) sploh ne mika več.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
bil v grčiji nekajkrat. vedno je en sam problem. ni sence na plaži, izjema aena loakcija, v app ni izolacije, posledično klima anbija.
mam super app za sprejemljivo ceno, pljunk od privat plaze s sencniki in lezalkam. app je ogromen..vse akr ti srce poželi. z dvema klimama, ki delata non stop, ker ni izolacij, ravna streha itd. ni mi glih za otroke, d as ekuhajo, ali pa prehladijo. midva sva non stop ugasala, prizigala..ker ce ni na min klima, pac ne hladi. ko das na min, rata spodaj mrzlo, zgori je vroce, jo ugasnes, pet min je dol vroce. in jebes tako spanje in dopust.
lefkas sem slisal od ene, da je kul..mislim, da je bil lefkas.. ez italijo trajekt pa to? me pa mori ideja trajekta. iz soluna sem, ce je treba 12-13 ur v lj. recmo kak prehlad otrok, driska, kaj takega bednega, ne pa kriticnega, ce razumes.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Sicer jaz bi se odločil za kak manjši otok v Grčiji, ampak glede na tvoje zahteve in "muhe" ti priporočam Korčula - vas Kneže.
Tukaj imaš link za predstavo.

Mirna vasica, s hišami v prvi vrsti 5 m od morja, lastnimi plažami in pomoli, tako, da ti ni potrebno pospravljati vsak dan blazin igrač in ostale šare.
V vasi so tri gostilne, prometa skoraj ni, ker je 3km naprej konec ceste.
Vsak popoldan piha prijeten veter (Pelješki kanal) tako, da vročine ne občutiš in lahko "jedina" komot leži na soncu, medtem, ko boš ti pod brajdo na terasi pil bevando in gledal otroke v vodi.
Komarjev ni! Preverjeno. Hodim dol že 7 let, nisem še videl komarja.
Ta, ki jaz hodim k njemu ima oštarijo in apartmaje. Apartma je "v nulo" klima, velika kuhinja, 2 terasi..., sicer so pa vse hiše v vasi lepo urejene, ni tako kot npr. ponekod v Istri.
Voda je čista, kake mivke ni v bližini, imaš pa v Lumbardi (12 km starn) plažo z mivko, če je želja. V bližini je pa precej "sanjskih plaž", ampak moraš iti z avtom.

Opcija je tudi "Pag", pa ne se namrgodit
smile-1.gif
, konec junija še ni mladine(gužve), zato se imaš lahko prav lepo, ker Pag ima ogromno peščenih plaž - idelano za otorke.

Če rabiš kak kontakt za apartmaje mi javi.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
tale korčula mi je zažgala, mal me je motil sam trajekt, sam ko sem videl slike..me je minilo.
otrok je 1 in 3 in cesta, pa čeprav nekaj avtov..je no go.
potem za kopat..ni pred bajto, oz to kar vidim, mi ni všeč.

recimo za primerjavo kaj mene sede poguglaj kraj nikiti v grčiji. če ne bi bile bajte brez izolacij bi bila definitivna zmaga. zdej gledam na unem koncu kake nemške zadeve.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Sem pogledal..., najbolj podoben po temu, kar vidim s slike, je Rab-Lopar, če se omejim na Hrvaško obalo.

Mivka in plitvina, ki sega daleč v morje. Idelano za otroke.

apartma
Hoteli
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Ko sem bil klinac sem hodil sem s stricem in teto preden sem šel s starimi na "morje" v Dalmacijo, sem se samo v avto presedel
smile-1.gif
. Dejansko je enih 100m plitvine do kolen. Pred parimi leti sem sodelavcu(picajzel) z otrokom (takrat 2 leti) predlagal tole in je bil tako zadovoljen, da gre letos 4ič. Prve dve leti je hodil v hotel, vse O.K., lani je šel pa v nek apartma zaradi večje fleksibilnosti pri obrokih, zelo zadovoljen. Ti pošljem link kam hodi.