Covid-19 Covid-19 Zbiranje na javnih povrsinah

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.870
-624
113
Folk je res fu.knjen, med voznjo domov videl lokalnega induraina z masko na butari pod jajci pa najbolj moderna specialka.
Kaj pa je narobe s tem, da greš kolesarit oz se rekreirat? A ni to zdravo?
Saj okužiš se lahko samo v bližnjih stikih. Če pa mislite da je virus kar prosto v svežem zraku, potem je nevarno tudi doma bit in zračit stanovanje?
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Povedal je, da je imel masko in kolesaril. Pri sportanju po cesti ne rabis maske.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
masko al je bil le "trak" okrog vratu ter ust?
če je mraz jaz moram met tist trak da mi pokrije vrat, usta, ušesa.
Ne! Masko je imel namesceno, kot kirurg, ce si predstavljate ali trume japonskih turistov med sezonsko gripo. Da ne govorim koliko jih ima v avtomobilih tele dni, pa latex rokavice na rokah. In potem prijemljejo vse zivo in se dobesedno dodatno kuzijo.
Naprej po domace! Maska se naveze vlage in ko se jo, je slabse. Poleg tega, da vohas cesen in svoje neumite zobe zjutraj se na tako masko lazje lepijo mikrobi iz zraka in jih veselo vdihujes. Recimo 10, 20min max. Rokavice latex ratajo porozne zaradi mascobe, ki jo roke izlocajo tako ali drugace, max 5min. Se pa drzi vse sorte svinjarija na rokavicah in dobesedno DODATNO raznasas ljudem za seboj. Sneti si jih pa itak nihce ne zna in si posvinja roke in konec prstov s taisto svinjarijo.
Prides pred trgovino okoli 10h, ko se poleze zacetni direndaj, pred vhodom (!) nataknes na rokavice, masko, torbo imas svojo in gasa cez trgovino s spiskom. Snames rokavice, placas s kartico in adijo. V avtu razkuzis roke, v avtu prestavis hrano v drugo vrecko, doma razkuzis kar se da, ostalo pojes cez 24h.
 
  • Wow
Reactions: navlixx

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Kaj pa je narobe s tem, da greš kolesarit oz se rekreirat? A ni to zdravo?
Saj okužiš se lahko samo v bližnjih stikih. Če pa mislite da je virus kar prosto v svežem zraku, potem je nevarno tudi doma bit in zračit stanovanje?
Ja, virus se obdrzi tudi v zraku, ce nekdo kihne v bloku na stopniscu (zaprt prostor) ali zakaslja in je kuzen lahko ostane zlobni virus tudi 2h. Zato se tako kurcev.o hitro prenasa po ljubljani in gostih naseljih in skupnih prostorih. In zato ni dobro, da se rekreirate in skacete zunaj po nepotrebnem. Brez sarkazma. Razen ce zivis na vasi itak.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

sad

Guru
24. avg 2007
20.570
9.254
113
Ja, virus se obdrzi tudi v zraku, ce nekdo kihne v bloku na stopniscu (zaprt prostor) ali zakaslja in je kuzen lahko ostane zlobni virus tudi 2h. Zato se tako kurcev.o hitro prenasa po ljubljani in gostih naseljih in skupnih prostorih. In zato ni dobro, da se rekreirate in skacete zunaj po nepotrebnem. Brez sarkazma. Razen ce zivis na vasi itak.
Živim v mestu in se rekreiram v gozdu. Na poti tja srečam morda 2 človeka miko katerih grem vsaj na 2m stran... In zato bom ostal raje doma. Lool.
Malo pameti v glavo in ne bo težave. Je pa res, da jo primanjkuje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Danes zvedel, da kolegica vsak nakup v zadnjih dneh odloži za dva dni v garažo in "ne dira ni štapom". :oops1:

Pa do garaze poskrbi, da niti 1x ne pride do okuzbe se kaj drugega (kljuka avta, kljuci avta, denarnica, mobitel...), da ne bo isto, ko tam dol, ko so meli mašo zunaj zaradi korone, vmes so vsi pa pili iz iste zlice :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jernejd in kalbo

jest5

Guru
18. avg 2007
25.343
-8.439
113
A še koga firbec, kako bo zgledalo tole "ostani doma" v ZDA, kjer so alergični na kakršnokoli omejevanje. V kombinaciji z zalogami municije bi znalo ponekod postati vroče.
 
  • Wow
Reactions: navlixx in Romzi

sad

Guru
24. avg 2007
20.570
9.254
113
Ne. Sicer pa sploh ne razumem te fobije pred ostani doma. Nam je zaenkrat čisto ok, froca delata za šolo, pol stanovanja je tako čistega kot že dolgo ne :), pa umirjeno je vse skupaj, ker ni nobenega stresa. Jaz tudi delam birokracijo za naprej in nekatere druge nenujne stvari. Ven gremo pa tudi enkrat na dan na rekreacijo.
Bo že.

PS: edino kar mi je žal je to, da nisem kupil stvari za belit. Bi še to zrihtali spotoma :).
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.870
-624
113
Ja, virus se obdrzi tudi v zraku, ce nekdo kihne v bloku na stopniscu (zaprt prostor) ali zakaslja in je kuzen lahko ostane zlobni virus tudi 2h. Zato se tako kurcev.o hitro prenasa po ljubljani in gostih naseljih in skupnih prostorih. In zato ni dobro, da se rekreirate in skacete zunaj po nepotrebnem. Brez sarkazma. Razen ce zivis na vasi itak.
Danes je Janša obiskal Metloko. Na sliki zunaj pred domom ostarelih, kjer je kar nekaj potrjeno okuženih, ga vidimo brez maske.
A je to bolj varno, kot pa surfanje v vetru na morju pri Piranu? Ker nad tistimi surfarji se po TV zgražajo, župan razmišlja o prepovedi športnih aktivnosti v naravi.... pa me zanima ali je surfanje na morju bolj nevarno za okužbo kot druženje pred domom za ostarele (z okuženimi, al je le Janše manj škoda?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.098
3.584
113
Marlbor
Danes je Janša obiskal Metloko. Na sliki zunaj pred domom ostarelih, kjer je kar nekaj potrjeno okuženih, ga vidimo brez maske.
A je to bolj varno, kot pa surfanje v vetru na morju pri Piranu? Ker nad tistimi surfarji se po TV zgražajo, župan razmišlja o prepovedi športnih aktivnosti v naravi.... pa me zanima ali je surfanje na morju bolj nevarno za okužbo kot druženje pred domom za ostarele (z okuženimi, al je le Janše manj škoda?
Virus se prenaša kapljično, če je en surfer okužen, je potem celo morje okuženo.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.320
1.347
113
Danes je Janša obiskal Metloko. Na sliki zunaj pred domom ostarelih, kjer je kar nekaj potrjeno okuženih, ga vidimo brez maske.
A je to bolj varno, kot pa surfanje v vetru na morju pri Piranu? Ker nad tistimi surfarji se po TV zgražajo, župan razmišlja o prepovedi športnih aktivnosti v naravi.... pa me zanima ali je surfanje na morju bolj nevarno za okužbo kot druženje pred domom za ostarele (z okuženimi, al je le Janše manj škoda?
To zagotovo ni, je pa težava, da v primeru nesreče zahteva reševalce, ki so potrebni kje drugje bolj kot pa na morju, da rešujejo surferja. Pa še po nepotrebnem se v takem primeru zaseda resurse v bolnici....
Meni so ok športne aktivnosti, ampak pač po zdravi pameti ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Danes je Janša obiskal Metloko. Na sliki zunaj pred domom ostarelih, kjer je kar nekaj potrjeno okuženih, ga vidimo brez maske.
A je to bolj varno, kot pa surfanje v vetru na morju pri Piranu? Ker nad tistimi surfarji se po TV zgražajo, župan razmišlja o prepovedi športnih aktivnosti v naravi.... pa me zanima ali je surfanje na morju bolj nevarno za okužbo kot druženje pred domom za ostarele (z okuženimi, al je le Janše manj škoda?
Je nevarno. Koprčani so že en teden nazaj začeli groziti, da bodo prišleke prefukal, pa avtom gume preštihal.
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
511
79
28
Ne. Sicer pa sploh ne razumem te fobije pred ostani doma. Nam je zaenkrat čisto ok, froca delata za šolo, pol stanovanja je tako čistega kot že dolgo ne :), pa umirjeno je vse skupaj, ker ni nobenega stresa. Jaz tudi delam birokracijo za naprej in nekatere druge nenujne stvari. Ven gremo pa tudi enkrat na dan na rekreacijo.
Bo že.

PS: edino kar mi je žal je to, da nisem kupil stvari za belit. Bi še to zrihtali spotoma :).

Jaz sem pa ravno to naredil, ko so zacel govorit, da bojo zaprli trgovine, sem dan prej v nedeljo sel v bauhaus po barvo. Zdaj pocasi malamo, nocem hitet oziroma bi si najraje pustil za cas ko/ce ne bomo smel sploh ven, da imas vsaj kaj pametnega za pocet doma.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
BTW:
Kako folk ve da je ta SMS dejansko od RS in ne od kakega prevratna?
Ali je to najboljsi način informiranja, mogoče pa ne vsi (znajo) berejo SMS, recimo starejsi?
Razumem je eden dodaten.
Mogoče bi morali naredit servis, ki prek mobilnega omrežja detektira "grupiranje" in v taksnem primeru poslje SMS, klic, poslje tja policijo. ;-)
za pošiljatelja bi moralo pisati vlada RS ne pa lokalnega operaterja. SMS je super ker lahko narediš takoj in sem absolutno zato da se ga več uporablja. pa saj so poslali tudi klasično pošto.