Covid-19 Covid-19 Švedska zgodba

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
:valjamse:
Ja sevede. Spet znucani izgovori in kvazi mentalitete in bla bla. Dejte si nalit čistega vina in poglejte resnici v oči, če si seveda upate.:cool:
(in če ste tega sposobni)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Trigger in jendomen

Regnum

Pripravnik
24. jun 2021
81
25
8
1627023304014.png
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.309
9.057
113
ne vidim neke brutalne razlike, eni mal prej , drugi mal bolj pozno boom..

Pa tako je reklamiral to švedsko en znani YT epidemiolog z bicepsi. Da je švedska nekaj najlepšega po leseni žlici...
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
ne vidim neke brutalne razlike, eni mal prej , drugi mal bolj pozno boom..

Pa tako je reklamiral to švedsko en znani YT epidemiolog z bicepsi. Da je švedska nekaj najlepšega po leseni žlici...

Kako so ta čas živeli Švedi in kako mi?

Koliko presežnih smrti smo imeli mi in koliko Švedi?

In karantene, maske, cepljenje, zapore javnega življenja so uspešno omejile virus kajne.............
OH, WAIT..........uspešno so omejile svobodo, ostalo pa..........

In to za fakin virus, kateri populaciji pod 60 prinaša probleme in presežne smrti na nivoju statistične napake.

Cepit pa hitro otroke in maturante.....da "čičoti" pri 60+ niso precepljeni, ne briga nobenega.....jajcat in jebat je potrebno populacijo, katera kovid preboli z šmrkavim nosom ali še to ne......

In ko bo kdo kakega odločevalca in nestrokovnjaka "cepil" na ulici, se bodo vsi čudili, od kje je to........

#janez_dela
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.309
9.057
113
ukrepe so imeli, manj drastične a vseeno... pa mentaliteta, kljub balkanu zgoraj. Pri nas bi tudi bilo manj omejevanja če bi prevladovala zdrava pamet.

sej veš, švedu rečeš naj bo doma, pri nas daš ukrep, kitajca pa zašvasaš noter. Cilj je pri vse isti: Stay at home.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Pri nas ce vlada ne bi predpisala nobenih ukrepov bi imel pa ISTE ljudi ki bi trdili da nas jansa hoce vse pobit da zato raje nosmo maske, delajmo od doma ipd...
Povprecen slovencek je tak dolgcajt da edino da tak nacin da je kontra doseze da ima vsaj malo pozornosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: shift in Gavran

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Predvsem je bistvena razlika med nami in Švedi v socialni distanci. Če Svedu rečeš da da se ne smejo družiti pomeni za njih to, da se ne druzijo sploh, pri nas pa, da se dobimo samo v trgovini, na placu in v cerkvi, drugje pa ne.
Ko Švedu reces, da se lahko družijo, potem enkrat mesečno srecajo sorodnike na 3 m. Pri nas pa zurka.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
ukrepe so imeli, manj drastične a vseeno... pa mentaliteta, kljub balkanu zgoraj. Pri nas bi tudi bilo manj omejevanja če bi prevladovala zdrava pamet.

sej veš, švedu rečeš naj bo doma, pri nas daš ukrep, kitajca pa zašvasaš noter. Cilj je pri vse isti: Stay at home.

Restavracije odprte, šole odprte, trgovine odprte, dejavnosti odprte, mask nikjer.....

Aja fuuuul so imeli ukrepe. Pa posnetki iz Švedske niso kazali nobene "pustinje" nikjer. Povprečno običajno življenje. Ljudje po ulicah, v restavracijah in bifejih,......... Slovenci z kompleksi pa mislijo, da so se Švedi igrali skrivalnice po domovih......
In faking fama Slovenskega možganskwga trusta da se Švedi skrivajo drug pred drugim ter da upoštevajo vsako jebeno navodilo vlade, pade že samo pri posnetkih gneč in nenošenja mask v trgovinah/kino dvoranah/restavracijah/javnem prevozu/šolah/delovnih mestih/.......
Ker po Slovenski logiki nestrokovnjakov se baje virus prenaša samo ob privat druženjih/kolinah/zidanicah....

Bo potrebno poslat Kreka/Kacina/Beovićevo/....v izvidnico k Švedom, ker glede na njihove napovedi, gor ni nobenega živega več.

Virus je in bo. Cepljenje za ogrožene in prestrašene je na voljo. Od tu naprej bi morali ukiniti PCT, testiranja (razen za dejansko bolne) in vse kozlarije povezane z tem.
Kje pri bogu je ideja da se na tisoče zdravih ljudi dnevno jebe z testi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.309
9.057
113
Beri miško.. Povsem isti če ne še hujše omejitve za prit na švedsko. Pomeni, da vsi pihajo v isti rog. Niso tam nič bolj pametni. Ne pravim da je prav, pravim samo da je povsod ista norija.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
So jih izolirali. Kot da nas niso.

Kako je pa povprečen Šved občutil "lockdowne", kako ni mogel v trgovini kupiti oblek, popiti kave v bifeju, peljati otrok v šolo in vrtec, iti na masažo, k frizerju, v fitnes,.......

Čudno da nimajo več mrtvih kot Slovenija, glede na to da je nestrokovnjak in dežurni debil Krek napovedal, da bo skorajda 5% Slovencev umrlo ob neukrepanju.

Kitajci so začeli z lockdowni, kateri so se v praksi pokazali kot neuspešni na dolgi rok. Velika večina zahodnih demokracij, je pa hitro posvojila ukrepe, in to ne samo zaradi zaščite zdravja prebivalstva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113

Važno je naglasiti da u Švedskoj ne postoji obaveza cijepljenja, čak ni kod zdravstvenog osoblja, te da necijepljene osobe ni na koji način nisu diskriminirane. Iako se cijepljenje neprestano potiče i promovira na svakom koraku, necijepljenima nije ograničeno kretanje, niti im je onemogućen pristup bilo čemu. Osim toga, sve kad bi vlasti to i htjele, Švedska ne može zabraniti građanima slobodno kretanje. Lockdown australskog tipa i policijski sat nemaju temelja u švedskim zakonima.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.292
3.401
113

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Tudi tu bi bilo enako, če bi bila komunikacija ustrezna. Dokler je pa Kacin sral s svojimi zabluzki in potem še puklasti, so pa ustvarili odpor. Vlak je odpeljal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in jendomen