Covid-19 Covid-19 Švedska zgodba

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.201
5.584
113
Oni imajo Tegnella.
Slo ima Kreka, ki dela po navodilih obramboslovca in gradbinca.


Vidim, da se podgane spet oglašajo.


Siol po stari navadi spet kaže svojo statistiko za primerjavo, Švedska ima polno cepljenih 52% vseh prebivalcev (večinoma z Astro iz Zenice), Slo 42%.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in jendomen

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.963
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
1630043869100.png
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.201
5.584
113

Denmark overtakes Sweden as the restriction-free Nordic nation
The government no longer considers Covid-19 a critical threat to society



Sedaj lahko pričakujemo ponovno msm zlivanje gnojnice, tokrat po Danski ?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113

Denmark overtakes Sweden as the restriction-free Nordic nation
The government no longer considers Covid-19 a critical threat to society



Sedaj lahko pričakujemo ponovno msm zlivanje gnojnice, tokrat po Danski ?
A to je tista Danska, ki je imela 3.9.2021 73% polno precepljenost, delna precepljenost je pa na 76,1%? To je za pohvalit in ne za gnojnico gor zlivat.

In v primeru take precepljenosti so potem tudi zadeve v smislu "Denmark overtakes Sweden as the restriction-free Nordic nation" in "The government no longer considers Covid-19 a critical threat to society" veliko bolj razumljive.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.305
5.832
113
pri taščici

Poglej priponko 47947

Tole tisti, ki jim je simpatična švedska zgodba, radi zamolčijo:

Švedi se nahajajo na drugi strani spektra. Cepljenje proti covid-19 načeloma zelo podpirajo. Na vprašanje Eurobarometra, ali so se pripravljeni cepiti takoj oziroma so to že storili, je pritrdilno odgovorilo 59 odstotkov vprašanih Švedov, kar je bilo največ v raziskavi. Takšen delež pritrdilnih odgovorov je prišel le še z Malte. Podobno pripravljenost na cepljenje je medtem izrazilo le 32 odstotkov Slovencev.

Številke iz Eurobarometrove raziskave se odražajo v resničnem svetu. Švedska ima danes enega najvišjih deležev polno cepljenega odraslega prebivalstva v Evropi. Oba odmerka cepiva je prejelo že 69 odstotkov polnoletnih Švedov, vsaj en odmerek pa že 87 odstotkov.
Kdo fake podatke podaja o % cepljenih. Al samo stare?
Siol zgoraj ali
ferdo
Ytbnd
Sicer pa se en citat iz članka.

"Glede na število prebivalcev je v Sloveniji zaradi bolezni covid-19 umrlo več ljudi."

Ce je Švedska tako slaba da je v njej umrlo 10x vec ljudi kot v sosednjih drzavah, zakaj smo mi tako uspesni z ukrepi? Ob tem nam pa umre se vec ljudi kot na Švedskem
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi
13. jul 2011
2.677
625
113
Švedi čez 14 dni ukinjajo ukrepe (mar niso bili že dosedaj brez ukrepov? - itak da ne). To bodo storili, ker so dosegli visoko stopnjo precepljenosti.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Švedi čez 14 dni ukinjajo ukrepe (mar niso bili že dosedaj brez ukrepov? - itak da ne). To bodo storili, ker so dosegli visoko stopnjo precepljenosti.

Njihovi "ukrepi" so bila priporočila in cca 1/10 naših ukrepov. Že tekom 1 in 2 vala so bili krepko boljši od nas in marsikoga v evropi, kateri so uveljavljali boga in pol ukrepov.

Trnutno so pa pri 57% precepljenosti. Je to toliko bolje kot mi?

Prej ko bote določeni sneli plašnice, prej bo bolje.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
Njihovi "ukrepi" so bila priporočila in cca 1/10 naših ukrepov. Že tekom 1 in 2 vala so bili krepko boljši od nas in marsikoga v evropi, kateri so uveljavljali boga in pol ukrepov.

Trnutno so pa pri 57% precepljenosti. Je to toliko bolje kot mi?

Prej ko bote določeni sneli plašnice, prej bo bolje.
1631100324180.png

1631100380535.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
Res noro kako uspe ljudem zabluzit glede % precepljenosti pa na tako hiter in lahek način se vse preveri.

In ja, 70+% precepljenost je veliko boljša kot 50%, ki pa seveda tudi ni zanemarljiva ampak to pač še ni to to, da bi lahko drastično spreminjal delovanje proti širjenju virusa.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
50% je skoraj neuporabno, ker moraš šteti tudi tiste ljudi, ki imunosti ne bodo razvili nikoli. Tako da realno gledano, tehnica začne prevagati šele pri 60% in več, še bolje pa 70%. Vse kar je manj od tega deleža pa necepljeni prevagajo cepljene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
Jup. Ampak kljub temu ne moreš 50% prcepljenosti enačiti z 0%. 50% precepljenost je boljša ampak ne dovolj dobra. Iz vidika celotne družbe in funckioniranja države seveda, iz vidika posameznika je pa za vse tiste v onih 50% zadeva povsem ok.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
No drži da ni ravno 0, ni pa veliko boljše. Še posebej v naših balkanskih državah, kjer je običaj, da se ljudje ne samo rokujejo, pač pa tudi trepljajo in objemajo ipd, kar je značilnost balkanskih držav. Že v SLO je okol itega običaja velika razlika med vzhodno in zahodno polovico, tega na primorskem skoraj ne počnemo, na štajerskem je to običajno. Predstavljaj si ta isti običaj v skandinaviji. Jaz ga ne poznam tam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey
13. jul 2011
2.677
625
113
Njihovi "ukrepi" so bila priporočila in cca 1/10 naših ukrepov. Že tekom 1 in 2 vala so bili krepko boljši od nas in marsikoga v evropi, kateri so uveljavljali boga in pol ukrepov.

Trnutno so pa pri 57% precepljenosti. Je to toliko bolje kot mi?

Prej ko bote določeni sneli plašnice, prej bo bolje.
Ni čisto res. Prvi val se jim je zavlekel do jeseni. Če smo mi lani poleti lahko nemoteno potovali (in pridno uvažali korono), oni niso mogli.
Formalnih ukrepov so imeli kar nekaj, niso bila samo priporočila. Kar je bilo priporočil so se jih ljudje večinoma držali. Druženj ni bilo, v lokalih distanca, sicer je inšpekcija lokal zaprla. Ne govorim na pamet, imam gor sorodnike.
Pri nas smo imeli več formalnih ukrepov, ki pa se jih v praksi ogromno ljudi ni držalo, niti za to niso bili kaznovani. Če potegnemo črto, smo bili med bolj odprtimi državami v Evropi, kakorkoli se to čudno sliši.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune




In ne, Švedi niso na 70%+ precepljenosti

pinkobalinko ja, vse prazno je bilo.........sicer slike in posnetki iz Švedske ne kažejo prav nobene praznine, temveč dejansko realno in normalno življenje.

Vsi so se držali ukrepov je itak debilizem klasa 1.

Delali so od doma je debilizem klasa 1. Koliko poklicev dejansko lahko dela od doma, glede na to, da so bile storitve in dejavnosti ter nasploh javno življenje praktično neokrnjeni?

In nikoli nisem trdil, da smo imeli "najtrši" lockdown. Daleč od tega. Smo pač kopirali debilne ideje od drugod, z zelo zelo slabim rezultatom.
V principu smo se usrali v hlače, preoblekli smo pa majico.

Uglavnem JJ in kompanija so z vodenjem epidemije zajebali kar zajebat se je dalo. Krek, Beović, Logarjeva, Kacin, Hojs,......so pa itak.........pač neprimerni, če ne kar nesposobni in nedorasli trenutnemu položaju.
 

Priponke

  • Švedska.jpg
    Švedska.jpg
    195,1 KB · Ogledi: 98
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in jendomen