Covid-19 Covid-19 Švedska zgodba

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
sem iskal nekje tiste faze ki sem jih prilepil že v spomladanskem valu pa žal nisem našel. se mi zdi da smo še vedno pri "ni problema"
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
sem iskal nekje tiste faze ki sem jih prilepil že v spomladanskem valu pa žal nisem našel. se mi zdi da smo še vedno pri "ni problema"

In tako bomo tudi ostali, upam da samo do cepljenja. Se bojim da bo glede na sedanje stanje tudi tam porazno, ker se bodo bali da jim ne bo "vlada" sledilnih in prisluškovalnih naprav vbrizgala.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Od včeraj je na sledilniku

1606945503304.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Zanimiv graf ...
- od junija naprej jih je povprečno 10% več umrlo, pri čemer je le desetina teh dodatnih umrlih bilo okuženih s covid,
- v oktobru jih je 20% več umrlo z ali zaradi covid + še dodatnih 20% več brez covid.

Bo kaj narobe, če rečem da jih je letos 1500 umrlo zaradi covid, čeprav sploh niso bili okuženi?
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Zanimiv graf ...
- od junija naprej jih je povprečno 10% več umrlo, pri čemer je le desetina teh dodatnih umrlih bilo okuženih s covid,
- v oktobru jih je 20% več umrlo z ali zaradi covid + še dodatnih 20% več brez covid.

Bo kaj narobe, če rečem da jih je letos 1500 umrlo zaradi covid, čeprav sploh niso bili okuženi?

Ne bo, če lahko zadnjo trditev strokovno utemeljiš....... Kar pa je seveda ne boš.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Ne bo, če lahko zadnjo trditev strokovno utemeljiš....... Kar pa je seveda ne boš.
Poglej koliko je rdeča črta (ki kaže śtevilo dodatnih smrti glede na preteklo povprečje) višje od črte, ki prikazuje število covid smrti. V drugi polovici oktobra imaš recimo 40% več smrti, pri čemer je covid smrti le polovica.
Od junija do konc septembra imaš povprečno med 5 in 10% več smrti, pri čemer jih je covid smrti bilo zanemarljivo malo.

Glede na graf, pričakujem letos 4000-5000 več smrti glede na povprečje preteklih let, pri čemer bo števec covid smrti konec leta kazal 2500.
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Ne razumeš grafa, presežene smrti niso samo zaradi Covida ampak je to letna statistika in covid skupaj glede na preteklih 5 let. Lahko en mesec ni nobenega umrlega z covidom pa imaš + v statistiki.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Pošljejo vsak dokazan primer, nikakor ne vsakega sumljivega. Tako kot pri nas. Tudi pri nas dobiš plačilo za odstonost zaradi dokazane okužbe (bolniški stalrež).
"Dajo takoj odškodnino" je malo bosa. Par mesecev pa res traja. In ne v celotnem obsegu prometa. Poleg tega jim niti ne preostane drugega, ker kazni tako visoke, da četudi nebi nič dobili, si nebi upali. Pa niso to balkanci...V drugem valu je zelo zafookano dobiti državno pomoč, ker so v prvem valu lepo cuzali ko mladi telički.

Pozabil si še povedat (kako priročno), da so jodlari takoj, ko se je sploh začelo šušljati o lockdownu, odpustili vse živo, kar se je dalo, nato vzelo pomoč, kjer je bil pogoj, da po trajanju pomoči vsaj 1 mesec ne smeš odpustiti delavca, pocuzali do konca, nato odprli za en mesec, dali minimalca, nato pa odpustili, kar pred lockdownom niso uspeli.
Pozabil si še povedat, da je bilo ogromno firm, ki so delavca dali delat za 10% delovnega časa, razliko do 80% je pobasala firma, nato pa delavcu dali 10%, češ saj si tako ali tako delal 10%, tu maš še 2%, da boš tiho...

Ja, med in mleko sta v Avstriji. Mimogrede, priročno si spregledal del o prostovoljni kranteni, ki je plačana točno 0%. Jeba
Stvari ne vem iz prve roke, kot očitno ti, temveč sem povzemal to, o čemer so poročali in to ne naši novinarji, temveč so pred kamero stali Jodlarji. Tisto, o čemer praviš, da sem priročno pozabil, je pa to, da tega pač nisem slišal in ne, ker bi to namerno pozabil. Pred kamerami so se pač hvalili, kako dobra država skrbi za njih, jebiga.
 
  • Haha
Reactions: tomi

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Na finskem je izjemno visok delež prebivalcev naložilo njihovo verzijo sledilnika.

Poglej priponko 39246
Bral sem, da so na Finskem v času poletnega predaha izurili nekaj tisoč ljudi za sledenje stikom in so to striktno delali cel čas. Pri nas seveda niso naredili nič in je sledenje omagalo, kakor hitro se je število dnevno obolelih dvignilo nad 500. Ko pa so infektologi dvignili roke, je pa tudi aplikacija naenkrat postala brez veze.
 
  • Haha
Reactions: sandra

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Ne razumeš grafa, presežene smrti niso samo zaradi Covida ampak je to letna statistika in covid skupaj glede na preteklih 5 let. Lahko en mesec ni nobenega umrlega z covidom pa imaš + v statistiki.
Zelo dobro razumem graf. V oktobru se lepo vidi, da je za 40% presežnih smrtnih žrtev, od tega jih je le polovica več zaradi oziroma s covid boleznijo. Ostala polovica pa itak gre za kolateralno škodo, ker se zdravstvo zanemarja. Prave številke še tak prihajajo. Na dnevni bazi bomo očitno imeli 50 urmlih 85+ letnikov zaradi covid in še dodatno vsaj 50 (števika bo rasla glede na dolgotrajnost zaprtih zdr. storitev) smrti mladih iz neznanih razlogov (razni raki, sladkorne bolezni, levkemije, ... ker jim je bilo onemogočeno, da se pravi čas odkrije in zdravi bolezen).
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Zelo dobro razumem graf. V oktobru se lepo vidi, da je za 40% presežnih smrtnih žrtev, od tega jih je le polovica več zaradi oziroma s covid boleznijo. Ostala polovica pa itak gre za kolateralno škodo, ker se zdravstvo zanemarja. Prave številke še tak prihajajo. Na dnevni bazi bomo očitno imeli 50 urmlih 85+ letnikov zaradi covid in še dodatno vsaj 50 (števika bo rasla glede na dolgotrajnost zaprtih zdr. storitev) smrti mladih iz neznanih razlogov (razni raki, sladkorne bolezni, levkemije, ... ker jim je bilo onemogočeno, da se pravi čas odkrije in zdravi bolezen).

Dodatnih 50 po moje da ne bo glede nato da je sedaj števila približno 60/nad za vse mrtve v sloveniji. Bo pa sigurno visoka in kar je še slabše, dosti teh bolnikov ne bo 80+, niti 50+ ne.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Dodatnih 50 po moje da ne bo glede nato da je sedaj števila približno 60/nad za vse mrtve v sloveniji. Bo pa sigurno visoka in kar je še slabše, dosti teh bolnikov ne bo 80+, niti 50+ ne.
Saj sem napisal v prejšnjem sporočilu, moja napoved je, da bo letos 4000-5000 več mrtvih glede na pretekla leta, pri čemer bo števec covid smrti 31.12.2020 kazal okrog 2500. Naslednje leto pa bo število smrti še precej višje.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Najbolj mi je všeč, da ne malikujete ukrepov Švedske vlade, kot ste jih na začetku!!
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Saj sem napisal v prejšnjem sporočilu, moja napoved je, da bo letos 4000-5000 več mrtvih glede na pretekla leta, pri čemer bo števec covid smrti 31.12.2020 kazal okrog 2500. Naslednje leto pa bo število smrti še precej višje.

Letos sigurno ne ker potem bi moralo biti povrečje še 25 mrtvih na dan poleg sedajnih 55 + covid bolnikov. Tega pa ni razen junija ki malo ostopa. Bolj verjetno je prihodnje leto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: vizzzi

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
Zanimiv graf ...
- od junija naprej jih je povprečno 10% več umrlo, pri čemer je le desetina teh dodatnih umrlih bilo okuženih s covid,
- v oktobru jih je 20% več umrlo z ali zaradi covid + še dodatnih 20% več brez covid.

Bo kaj narobe, če rečem da jih je letos 1500 umrlo zaradi covid, čeprav sploh niso bili okuženi?
Portugalsko sodišče pravi (sklep/odločitev/sodba iz letošnjega novembra), da je pri Ct (število ciklov podvajanja) 35 zanesljivost pcr testa 3% !

V Slo se dela 40-45 ciklov !
 

Priponke

  • ppp.jpg
    ppp.jpg
    106,1 KB · Ogledi: 105

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Portugalsko sodišče pravi (sklep/odločitev/sodba iz letošnjega novembra), da je pri Ct (število ciklov podvajanja) 35 zanesljivost pcr testa 3% !

V Slo se dela 40-45 ciklov !
Znova ta kretenizem...
NE PREVERJA SE ŠELE PO 40 CIKLIH, AMPAK SE PREVERJA SPROTI. 35-40 JE SAMO MEJA, DO KATERE SE PUSTI POSTOPEK.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
3.DEC

Swedish Prime Minister Stefan Lofven announced Thursday that high schools would switch to distance learning beginning Monday through early January to slow the rate of COVID-19 infections in the country.

Lofven made the announcement at a Stockholm news conference alongside Swedish Education Minister Anna Ekstrom. He said he hoped the move would have a “breaking effect” on the rate of COVID-19 infections.

He added it was not intended to extend the Christmas break for students and he said he was putting his trust in them that they would continue to study from home. The distance learning will be in effect until January 6.