Covid-19 Covid-19 Švedska zgodba

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
To že jaz skoz pravim, in vlada bi to lahko zelo simpl dala kot obvezen ukrep, ki ne bi delodajalce stal nič (razen občutka da sužnja ne moreš direktno nadzirati). Ker pa je to samo priporočilo jih večina ne jebe pet posto, zdravje delavcev in širjenje pandemije jim je zadnja skrb.
To bi potem državo tudi nekaj stalo, pa bi potem zmanjkalo denarja za krizne dodatke upokojencem in socialcem.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.994
9.117
113
39
MB
zaupanje je lepo, nadzor je boljsi je en pregovor.

sicer pa ... glede na to kak se folk obnasa (nespostovanje ze osnovnih ukrepov), po resnici, bi jim vi zaupali za delo od doma? :D

je zaupanje zasluzeno? Al se pac pricakuje, oz v sloveniji verjetno tak pripada po ustavi:D
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.994
9.117
113
39
MB
Seveda se pogovarjamo hipoteticno teoreticno pavsalno, vem da na alterju ste vsi nadpovprecni zaupanja vredni.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
O ja, seveda. Mi smo krivi :bonk:



Ne popolnoma nedolžne pi.zde ste. Poglej se včeraj, kako si skočil na tisto neumnost o neplodnosti, kot da je bilo tvoje življenje odvisno od tega. In je bilo treba TAKOJ širit naprej. Čeprav se je izkazalo kot neresnično v manj kot 3 urah. Ampak ne treba je bit pi.zda in takoj širit naprej, da ja čimveč folka to vidi in tako obstaja čimvečja verjetnost, da čimveč ljudi spregleda da na stvari ni resnice. Ampak ne, ti se kar tolaži, da si borec za svobodo.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.867
3.381
113
40
Lj
zaupanje je lepo, nadzor je boljsi je en pregovor.

sicer pa ... glede na to kak se folk obnasa (nespostovanje ze osnovnih ukrepov), po resnici, bi jim vi zaupali za delo od doma? :D

je zaupanje zasluzeno? Al se pac pricakuje, oz v sloveniji verjetno tak pripada po ustavi:D

Večina dela je lepo merljivega, sploh takega ki ga je možno narediti remote, tako da ne rabiš nobenega zaupanja. Če se pa manager/vodja ne potrudi oziroma je prelen, da bi preverjal učinkovitost dela in rezultate, potem pa si itak ne zasluži dobrih delavcev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in jest5

Floki

Guru
6. sep 2007
9.905
3.026
113
Koliko je pa za november število umrlih brez covida v primerjavi s prejšnjimi leti? več ali manj?

Pbutec ti je napisal da je podatek samo do 22.11 pa še to oboje skupaj ,ker ima surs samo skupen podatek (sigurno je kje kakšna tabela bolj razčlenjena). Enako velja za sledilnik, podatek je le do 22.11 (itak uporabljajo iste podatke)
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Ne popolnoma nedolžne pi.zde ste. Poglej se včeraj, kako si skočil na tisto neumnost o neplodnosti, kot da je bilo tvoje življenje odvisno od tega. In je bilo treba TAKOJ širit naprej. Čeprav se je izkazalo kot neresnično v manj kot 3 urah. Ampak ne treba je bit pi.zda in takoj širit naprej, da ja čimveč folka to vidi in tako obstaja čimvečja verjetnost, da čimveč ljudi spregleda da na stvari ni resnice. Ampak ne, ti se kar tolaži, da si borec za svobodo.
Napisal jo je en vasih in pol smo mi p*zde? :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pbutec in Trigger

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Napisal jo je en vasih in pol smo mi p*zde? :valjamse:

“En naših” je po tem ko je izjavo izbrisal napisal tole:

Po zadnjih 24 urah spletnega maratona zaradi samovoljne, novinarsko neetične objave osebne komunikacije z Ivo Raičevič, bralko na FB, v Slovenskih novicah, s pro et contra diskusijami, klicev od vseh mogočih kolegov, sem se odločil, da podam kratko pojasnilo.

Tresla se je in žal se še bo, gora, rodila pa se je (že) miš. V nekaj urah se je nabralo dovolj dokazov in relevantnih virov, ki kažejo na zanemarljivo možnost avtoimunega odziva proti proteinu syncytin-1 po cepljenju proti Sar-cov-2, ker je razlika v aminokislinski zgradbi prevelika, oziroma skoraj nepremostljiva.

Za mene je s tem ta zgodba zaključena, morebitne valove po cunamiju, prosim, pripišite mediju, ki je izrabil svoj medijski položaj in iz tega kuje klike in dobičke. Sam ne potrebujem nič od tega.

Je pa v 24 urah postalo nekaj kristalno jasno: zaradi cepljenja skoraj zanesljivo ne bo neplodnosti, kar do zdaj žal nikjer ni bilo dovolj jasno povedano s strani tistih, ki so za tovrstna pojasnila pooblaščeni, zadolženi in lahko za svoje izjave dajejo tudi zagotovila. Ostali namreč lahko v najboljšem primeru govorimo v pogojnikih ali postavljamo vprašanja. Verjamem, da se imamo vsi iz tega priložnost česa naučiti? Jaz sem se.

Prizadetim in prestrašenim ter zaskrbljenim se ob tem iskreno opravičujem in sprejemam pokoro. Opravičujem se tudi za insinuacije v zvezi s holokavstom, ki nam je sicer vsem v trajni opomin in neprijeten spomin. Kljub vsemu si močno želim, da bi dajalci informacij o epidemiji in epidemičnih ukrepih zvišali raven komuniciranja in standarde za potrjevanje in uvajanje vseh postopkov, med katere sodijo tudi cepljenja. Tako bi se vsakršni dvomi v pravilnost in poštenost slednjih sproti, odkrito in transparentno rahljali v enakopravnem dialogu z javnostjo.

Kaj je pa en vaših (torej pizd)? Naslednjo teorijo zarote.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ni res. Zakonodaja je glede dela od doma zoprna v božjo mater.
Pa kdo se bo še s tem jebal?
Tako je, in Dodič Fikfakova je "pozabila" v svoji vnemi, da je prav ona oz. njen institut tisti, ki je naredil zakonodajo tako zoprno.
Pa ne pravim, da ni prav da je tako, ampak pol naj se ne oglaša s kontra nasveti.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Trenutno so izredne razmere in bi se moralo tako tudi postopati, magari z interventnim zakonom ali odlokom.
Za šole sem precej prepričan, da morajo za izvajanje pouka zadostiti nekim normativom ali tehničnim standardom o primernih mizah, stolih, osvetlitvi, prezračevanju (ni da ni), česar doma marsikdo niti v sanjah ne dosega. pa se vseeno šolajo doma.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Ponovno se bodo tvoje napovedi izkazale za napačne. Švedom bo decembra umiralo 100+ ljudi na dan (oz bolje rečeno januarja, ko bodo končno objavili številke za vse dni nazaj) nam pa 20.

Ja mi imamo grozno zapiranje, pravi človek, ki je bil vsak faking vikend na Pagu. Kot da bi se s steno pogovarjal. Tolk neumnosti kot ti napišeš še potrč ne spravi skup.
Sweden's state epidemiologist Anders Tegnell has acknowledged that he underestimated the number of Covid-19 deaths in mid-November, when the number of deaths reached levels not seen since May.

On November 18th, state epidemiologist Anders Tegnell told Dagens Nyheter: "It's not the case that we are suddenly going up from 20 deaths per day to 40, 50. That's not how it is at all."
On that day, a Wednesday, 96 new deaths were reported in Sweden due to Covid-19, a significant rise, but the point Tegnell was making was that these were spread over several days, not just in the space of 24 hours.
The Public Health Agency has long acknowledged that there is a delay in the figures it reports, with deaths often added to previous days over the following weeks. This is partly due to delays in how Sweden's regions report deaths, and partly due to cross-referencing with other national registers to ensure that the number is as accurate as possible.
Tegnell told the daily: "We do not have a sharp increase [in deaths], rather it is an increase that we have seen since mid-October. Then we had four to five deaths a day and now we are up to about 20."
While it was true that the deaths reported in mid-November usually covered previous days, the same trend has continued. This means the death toll was much higher than the impression given by Tegnell; in fact later data has shown that there were more than 40 deaths per day at the time he made the statement.
The agency's own data now shows that on November 18th, there were 49 deaths linked to the coronavirus.

The discrepancy was reported in Expressen after being highlighted by critics of the Swedish strategy on Twitter in recent days.
Journalist Niklas Svensson asked Anders Tegnell about the statements during Thursday's press conference.
"It is quite clear that I underestimated it, I could only talk about what we knew at the time," Tegnell said. "Calling it 'wrong', I think, is quite serious wording, it wasn't wrong in the sense of trying to mislead anyone. The fact that it would then rise quite significantly and that we'd have an even higher backlog was hard to predict at the time."
The Local asked a follow-up question about whether the lack of clarity over the death toll at the time meant the Public Health Agency underestimated the severity of the second wave of coronavirus.
"No. Severity of a wave can never just be estimated from the mortality, the spread of the disease is much more important and gives a better indication of the severity of the wave," he told us.



Ko imajo nekateri tako radi crkobralstvo. Gospod strateg ima rad besednjak sprenevedanja ko ga soocijo z fakti na terenu. Nas kar spominja na enega izmed zagovornikov tukaj...
Kaj je fantje, koliko mrtvih bo se treba, da bo sla Beovicka pred preiskovalno komisijo, ko ste se tolk naslajali nad Tegnellom, da ga preiskujejo?
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Trenutno so izredne razmere in bi se moralo tako tudi postopati, magari z interventnim zakonom ali odlokom.
Za šole sem precej prepričan, da morajo za izvajanje pouka zadostiti nekim normativom ali tehničnim standardom o primernih mizah, stolih, osvetlitvi, prezračevanju (ni da ni), česar doma marsikdo niti v sanjah ne dosega. pa se vseeno šolajo doma.

V naši firmi ne poznamo "dela od doma" prav zaradi tega. Poznamo pa "delo izven pisarne" s čimer odpadejo vsi možni zapleti glede primernosti domače pisarne.