Covid-19 Covid-19 Samoplačniško testiranje na protitelesa

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Dobrih 26 eur. Ni se treba nic narocati. Prides od 14. ure, receptorka naredi paperwork, zraven dobis kodo za odklepanje pdf-ja, ki ga dobis po emailu, v katerem je rezultat.
Rezultat dobis dobro uro po odvzemu krvi iz roke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Glede na vire je možno da si prebolel, ker protitelesa (zaščita) niso trajna. Ta test nima razen firbca nobene vrednosti.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Za Avstrijo
2. Dokazilo o prebolelosti – priznano je:


- zdravniško ali drugo uradno potrdilo (npr. odločba o nastopu karantene ali izolacije) o prebolelosti v zadnjih šestih mesecih, ki pa mora biti izdano v nemškem ali angleškem jeziku.
- dokazilo o nevtralizacijskih protitelesih, ki ob vstopu v Avstrijo ne sme biti starejše od 3 mesecev.


- dokazilo o cepljenju v obliki zdravniškega potrdila v angleškem ali nemškem jeziku na predvidenem obrazcu Avstrije (glej zgoraj – priloga C ali D).

OPOZORILO: za nazaj ni veljavno
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
trije testi obstajajo:
1) da/ne
2) indeks protitelelesc
3) kvantitativno merjenje protiteles

Tako, da prej preverite, kaj kje izvajajo. In za kolikšno ceno?

Pri nas dela zdravstveni dom: indeks, ~25 EUR (točno cifro sem pozabil)
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
rezultat? Imaš napisan protokol po katerem so testirali?

Dejansko pravijo, da razultatov posameznih laboratorijev ne moreš medsebojno primerjat.
Da vse kar ti lahko povedo je: nekoč v preteklosti ste preboleli COVID ali bili cepljeni.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Protokol je bil napisan, rezultat je število protiteles na neko enoto. Jaz sem imel covid brez simptomov, verjetno zelo rahel stik z virusom, zato je bilo število protiteles samo 11. Glede na članek, ki sem ga prebral pred nekaj dnevi, domnevajo, da je za zaščito potrebnih najmanj 44 protiteles. Po cepljenju je pri normalnem odzivu imunskega sistema število nekaj 100. Pri moji znanki je bilo po cepljenju 370, sedaj po devetih mesecih pa še 190.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Linka nimam, sem prebral v nekem časopisu. In kot sem napisal, je 44 protiteles samo z ničemer dokazana domneva.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Itak v naši kuri brez glave to ni veljaven papir za karkoli. Tako da je cist brezveze si delat strosek.
Je pa veljaven papir o prebolevnosti, ce si imel druzinskega clana bolnega in si posledicno tudi "avtomatsko" se okužil in te sploh testiral niso.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
To bo ja. Ne bluzi. Papir o prebolelosti velja na podlagi datuma pozitivnega PCR testa. Ne pa kr tak malo na lepe oke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Aha, ok,, zakaj so bili potem doma cele druzine , kljub temu da se niso vsi testiral. Pisem za zimsko obdobje.
Sedaj se ti niti testirat ni treba, ce si cepljen. Tudi ce imas simptome covida in si bil na problematičnem območju v tesnem stiku.. Maturanti!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To bo ja. Ne bluzi. Papir o prebolelosti velja na podlagi datuma pozitivnega PCR testa. Ne pa kr tak malo na lepe oke.
Ni čisto res, je še sivo polje potrdila zdravnika o prebolelosti za čas ko se ni prakticiral obvezen PCR za vse z znaki. Seveda ima tako potrdilo svojo uporabno vrednost zgolj v SLO in HR, drugod pa malo morgen, čeprav nekateri, ki jim je zdravnik tako potrdilo izdal v angleščini potujejo po celi Evropi.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
ksz

Kje so kakšni članki z razponom vrednosti protiteles? Vedno bolj se mi dozdeva, da 5-dnevno "čudno počutje" po službeni poti lani, ko sem bila v družbi več ljudi kot eno leto prej skupaj, mogoče le ni bila samo utrujenost po potovanju...
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
ksz

...Vedno bolj se mi dozdeva, da 5-dnevno "čudno počutje" po službeni poti lani, ko sem bila v družbi več ljudi kot eno leto prej skupaj, mogoče le ni bila samo utrujenost po potovanju...
Sumiš da je šlo za nevarno smrtonosno bolezen, zaradi katere se zapirajo države, kršijo človekove pravice.....?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Sumiš da je šlo za nevarno smrtonosno bolezen, zaradi katere se zapirajo države, kršijo človekove pravice.....?
Offtopic: "čudno počutje" je vključevalo non-stop vrtoglavico in izčrpanost zaradi katerih sem bila nezmožna za delo ali skrb za otroke. 5 dni sem preležala na kavču. V ZDA bi že dobila odpoved in bi mi socialna odvzela otroke. :p Cepljena (z AZ kar naj bi sicer bilo bolj blažev žegen po 9 mesecih), zdrava, brez kakšnih faktorjev za rizik. Tako da ja, seveda verjamem, da je bolezen nevarna (če je to sploh bilo to!) in da kakšnem, ki nima mojih (zdravih kmečkih slovanskih ;)) genov, ne bi šlo tako dobro, sploh če bi naenkrat bilo pol države okužene. Ali so trenutni ukrepi sorazmerni temu? Ne vem glih.

Ontopic: zanimajo me številke, ne politika.