Covid-19 Covid-19 Samoplačniško testiranje na protitelesa

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Izjeme bodo vedno, 99% ljudi postane imunih, 1% ne. A sedaj bomo zaradi 1% zrušili svet?
Isto, kot zaradi cepiv, ker ima 1% zaplete ob cepljenju, 0,001% pa hujše zaplete, bomo obvezna cepljenja, za hude bolezni, ki so nekoč pobijala velik del populacije, uknili? Čaki malo, ne ga srat.
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Na Kliniki za infekcijske bolezni in vročinska stanja Univerzitetnega kliničnega centra Ljubljana bodo v četrtek začeli samoplačniško testiranje na okužbo z novim koronavirusom. Zanj bo treba odšteti 93 evrov.

Za PCR-RT test kar pričakovana cena.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Cena testa v SLO je bila javno objavljena = 65€. ;)

Ne pozabit, da vam velja le 72 ur za prehode mej, ko bo možno.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
ne pozabit da je to PCR test in ne test protiteles kakor ste že 10x pomešali v tej temi med seboj
Jaz nič ne mešam in ves čas opozarjam na to razliko - ceno pa so objavili nekje v marcu ob debati z nemškim proizvajalcem, ki je med drugim omenil, da je možno test (ob veliki količini) izvajat za 5€!!!
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
KSZ
enkrat ta teden prišla ponudba od BigBanga za tester protiteles.

Ima kdo kakšno idejo, kakšno korist bi z nakupom pridobila firma?
Mi je nismo našli.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Odbiješ DDV če je za poslovno uporabo. ;)

kateri tester, ker nam so ponujali onega za protitelesa - so se očitno malo zaklali s prevelikim naročilom.
 

MikiVeliki

Pripravnik
7. sep 2020
40
22
8
Znanstveniki pravijo, da je glavni test, ki se uporablja za diagnosticiranje koronavirusa, tako občutljiv, da bi lahko pobral drobce odmrlega virusa iz starih okužb.

Večina ljudi je nalezljivih le približno en teden, vendar bi lahko bili pozitivni tudi tedne pozneje.
Raziskovalci pravijo, da bi to lahko vodilo do prevelike ocene trenutnega obsega pandemije. Prepričan je, da bi odkrivanje sledi starega virusa lahko delno razložilo, zakaj število primerov narašča, medtem ko sprejem v bolnišnico ostaja stabilen.
To je težava, ki jo poznamo že od samega začetka - in še enkrat ponazarja, zakaj podatki o Covidu še zdaleč niso popolni.
Mnoštvo informacij o testiranju in številki R ustvarja zmedo.

Lažno pozitivno tveganje
Ko pa opravite test za koronavirus, dobite odgovor "da" ali "ne". Ni podatkov, koliko virusa je bilo v vzorcu ali kako verjetno je, da gre za aktivno okužbo. Oseba, ki izloči veliko količino aktivnega virusa, in oseba z ostanki drobcev okužbe, ki je že bila očiščena, bi prejela enak pozitiven rezultat testa.

 
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj in AndY1

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.069
301
83
Meni ni jasno kako alter virologom ne potegnjeo tale dejstva. Ta test je pa osnova za vse naprej. Pol smo pa razmišljujoči udeležneci flatertherji pa teoretiki zarot. Pa dejstva kar skačejo v faco. Se je treba že potruditi, da se jih ignorira....

Ampak čokoreški so pa odlični ...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Danes sem sel iz firbca na test na protitelesa v Biolab. Bil sem negativen, kar pomeni, da se nisem prebolel tega virusa.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Koliko eur? V mb je 24 ali 32.
Edit:
Sanotest prodaja home kite, ampak ne mores kupit, le za pr.osebe...
 
Nazadnje urejeno: