Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.687
552
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
A je morda kaj narobe povedal? Saj pol epidemiologije je zdrava pamet. Česar antivaxxerjem pač primanjkuje.
Nekako se zdi, da v zahodnem/razvitem svetu že skoraj dve leti počnemo stvari narobe. In sedaj, po Žižku, je krivda nedostopnost cepiv v nerazvitem svetu. Še ena dobra fora, cepiva ne delujejo ker baje v Afriki niso precepljeni.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.687
113
kod Džej-Zija
Spet ne razumeš. Zakaj me to ne preseneča?

Point je, da je v Afriki ogromno imunokompromitiranih (HIV pa te fore) necepljenih, ki so idealno gojišče za za vse sorte bacilov. Dejstvo je, in na to se opozarja že od začetkov cepljenja, da se epidemija ne bo ustavila, vključno z novimi sevi, dokler se ne precepi tudi nerazviti svet. Če pogledaš, vse VOC (variants of concern), od alfe do omikrona, izvirajo iz tretjega sveta. To lahko na dolgi rok ustavi le cepljenje, ki močno oteži množitev (replikacijo) virusa. Bili so že pozivi, naj razviti svet namesto boosterjev cepiva raje nameni tretjemu svetu.

Žižek ni povedal ničesar novega, same v stroki znane stvari, ki pa v rajo nekako ne prodrejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Kostanjev odlok je po stari navadi neustaven...



Danes bi se lahko gostinci pridružili protestnikom....a bodo kot kaže raje zaprli dejavnost, zapufani za lepe številke.

Tudi policaji so imeli priložnost, a so ostali Mone.

 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in novaa

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Spet ne razumeš. Zakaj me to ne preseneča?

Point je, da je v Afriki ogromno imunokompromitiranih (HIV pa te fore) necepljenih, ki so idealno gojišče za za vse sorte bacilov. Dejstvo je, in na to se opozarja že od začetkov cepljenja, da se epidemija ne bo ustavila, vključno z novimi sevi, dokler se ne precepi tudi nerazviti svet. Če pogledaš, vse VOC (variants of concern), od alfe do omikrona, izvirajo iz tretjega sveta. To lahko na dolgi rok ustavi le cepljenje, ki močno oteži množitev (replikacijo) virusa. Bili so že pozivi, naj razviti svet namesto boosterjev cepiva raje nameni tretjemu svetu.

Žižek ni povedal ničesar novega, same v stroki znane stvari, ki pa v rajo nekako ne prodrejo.
Poglej četrtkov Globus, ki je obravnaval prav to tematiko. Na liniji je bila Kamerunka, ki se ukvarja prav s cepilstvom v Afriki. Tam je izmed 56 držav samo pet takih, ki so sposobne proizvajati cepivo. Podarjeno pa nekatere države celo zavračajo, ker nimajo skladišč, kjer bi ga lahko hranili. Poleg tega smo v Evropi pravi antiwaxerski vajenci, proti tistim v Afriki, kjer celo zdravstveni delavci ne verjamejo v cepivo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.841
3.362
113
40
Lj
Poglej četrtkov Globus, ki je obravnaval prav to tematiko. Na liniji je bila Kamerunka, ki se ukvarja prav s cepilstvom v Afriki. Tam je izmed 56 držav samo pet takih, ki so sposobne proizvajati cepivo. Podarjeno pa nekatere države celo zavračajo, ker nimajo skladišč, kjer bi ga lahko hranili. Poleg tega smo v Evropi pravi antiwaxerski vajenci, proti tistim v Afriki, kjer celo zdravstveni delavci ne verjamejo v cepivo.
Belci spet maltretirajo Afričane za svoj gain. To je spet tako kot prej ko so sužnje peljal v Evropo in Ameriko, zdaj pa jih hotečejo zasužnjiti kar od daleč, s cepivi na obroke, za bolezen ki tistemu mlademu prebivalstvu ne pride do živega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in jendomen

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.687
552
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Spet ne razumeš. Zakaj me to ne preseneča?

Point je, da je v Afriki ogromno imunokompromitiranih (HIV pa te fore) necepljenih, ki so idealno gojišče za za vse sorte bacilov. Dejstvo je, in na to se opozarja že od začetkov cepljenja, da se epidemija ne bo ustavila, vključno z novimi sevi, dokler se ne precepi tudi nerazviti svet. Če pogledaš, vse VOC (variants of concern), od alfe do omikrona, izvirajo iz tretjega sveta. To lahko na dolgi rok ustavi le cepljenje, ki močno oteži množitev (replikacijo) virusa. Bili so že pozivi, naj razviti svet namesto boosterjev cepiva raje nameni tretjemu svetu.

Žižek ni povedal ničesar novega, same v stroki znane stvari, ki pa v rajo nekako ne prodrejo.
Maš prav, tudi sam priznam, ne razumem, nimam pojma. Kot kaže tudi tisti,ki odločajo bolj kot ne že skoraj dve leti tavajo v temi.
Precepljenost nerazvitih v nekem razumnem roku je misija nemogoče. Pa tudi če uspe, kaj bo naslednje? Izgovor, da bo treba pocepit domače ljubljenčke?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Odlok: Dopoldne da, popoldne ne.

Torej odloki delujejo!
Zakaj z odprtjem lokalov ne nasprotujejo odloku?

p.s. 1 kljub levemu, antivaxerskemu prepričanju menim, da to pa JE neumnost (Kostanjev odlok)
p.s. 2 Mesec pa Kordiš sta cepljena v bukev! Da bo kaj iz niju zraslo.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.687
113
kod Džej-Zija
Poglej četrtkov Globus, ki je obravnaval prav to tematiko. Na liniji je bila Kamerunka, ki se ukvarja prav s cepilstvom v Afriki. Tam je izmed 56 držav samo pet takih, ki so sposobne proizvajati cepivo. Podarjeno pa nekatere države celo zavračajo, ker nimajo skladišč, kjer bi ga lahko hranili. Poleg tega smo v Evropi pravi antiwaxerski vajenci, proti tistim v Afriki, kjer celo zdravstveni delavci ne verjamejo v cepivo.
Jebiga, potem nikoli ne bo konca. Vedno bo iz Bocvane lahko uletela kaka nova, hiv optimizirana varianta.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Jebiga, potem nikoli ne bo konca. Vedno bo iz Bocvane lahko uletela kaka nova, hiv optimizirana varianta.
Seveda ne bo konca mutacijam. Virusa ne bomo iztrebili. Se bomo pa prekuzili. Eni s cepljenjem, drugi brez.
In po tem se bo pritisk na bolnice zmanjsal, saj bo vsaka naslednja okuzba milejsa, ker bo imunski sistem ze prepoznal virus.
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.142
113
Seveda ne bo konca mutacijam. Virusa ne bomo iztrebili. Se bomo pa prekuzili. Eni s cepljenjem, drugi brez.
In po tem se bo pritisk na bolnice zmanjsal, saj bo vsaka naslednja okuzba milejsa, ker bo imunski sistem ze prepoznal virus.
Res je...več NEcepljencev bo umrlo manjši bo pritisk na bolnice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new