Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
ZDA, Bidnov vax mandat

Ivan je očitno poklical Bidna in mu svetoval naj bo odlok.
In the course of her diatribe, however, Psaki admitted something that has been bubbling on the media backburners for some time: Biden’s vaccine mandate currently doesn’t even exist.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in LeQuack

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113

Finančna uprava širi obseg delovanja na zdravstveno področje.

Če ne morem do osebnega zdravnika, a se lahko kar na Furs naročim?

FURS in zdravstvo??
Kaj bo naslednje?
ARSO kontroliral promet?


Okrepljen nadzor nad upoštevanjem PCT-pogoja v obalno-kraški in goriški regiji

Zanimivo. Prej je en mesec po besedah gospoda ministra PCT pogoj ful učinkoval, čeprav ga sploh nihče ni preverjal, zdaj bo pa zaradi očitnega neupoštevanja okrepljen nadzor...


Pa ti se sami iz sebe norca delajo, no.

To je protizakonito krši 45člen pravice pacjentov.
Nihče drug kot osebni zdravnik nima vpogleda v zdravstveno stanje osebe.
Če se zaradi tega kršenja povzroči novo kršenje..131člen.kršitev enakopravnosti.
Citiram:
Vložitev kazenske ovadbe po 131. členu Kazenskega zakonika (Uradni list RS, št. 50/12 – uradno prečiščeno besedilo in 54/15: KZ-1-NPB4), ki prepoveduje »kršitev enakopravnosti«:(1) Kdor zaradi razlike v narodnosti, rasi, barvi, veroizpovedi, etnični pripadnosti, spolu, jeziku, političnem ali drugačnem prepričanju, spolni usmerjenosti, premoženjskem stanju, rojstvu, genetski dediščini, izobrazbi, družbenem položaju ali kakšni drugi okoliščini prikrajša koga za katero izmed človekovih pravic ali temeljnih svoboščin, ki so priznane od mednarodne skupnosti ali določene z ustavo ali zakonom, ali mu takšno pravico ali svoboščino omeji ali kdor na podlagi takšnega razlikovanja komu da kakšno posebno pravico ali ugodnost, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do enega leta.(2) Enako se kaznuje, kdor preganja posameznika ali organizacijo zaradi zavzemanja za enakopravnost ljudi.
(3) Če stori dejanje iz prvega ali drugega odstavka tega člena uradna oseba z zlorabo uradnega položaja ali uradnih pravic, se kaznuje z zaporom do treh let. Gre za direkten navedek NAŠE zakonodaje.
Opravljanja dela na delovnem mestu in zaposlitve s PCT pravilom pravno NI dopustno. Pogojevanje zaposlitve s cepljenjem ali testiranjem neposredno posega v ustavno pravico ljudi do svobode dela iz 49. člena Ustave RS in v pravice, ki jih ljudem zagotavlja Zakon o delovnih razmerjih (Uradni list RS, št. 42/02, 79/06 – ZZZPB-F, 103/07, 45/08 – ZArbit in 21/13 – ZDR-1: ZDR-NPB3), zaradi česar delodajalec odškodninsko odgovarja: če delodajalec odkloni delavcu zaposlitev ali mu poda odpoved delovnega razmerja, ker delavec ne izpolnjuje pogoja PCT, je takšno ravnanje delodajalca mogoče izpodbijati pred pristojnim Delovnim in socialnim sodiščem.

Odvetniki si lahko že manejo rokave, posla jim ne bo zmanjkalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113

Moj dohtar je v malem kraju dobil ze prek 1 mio v casu korone, zaradi corone. Zdravi po emailu. Toliko o tem...

Kmalu bodo po tem vzoru začeli podkupovati policiste na osnovi,koliko ljudi bo kdo pretepel...

Pri politikih vemo, da je etika mrtva, ampak da pa so zdravniki tako brez vesti je pa zaskrbljujoce
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pri politikih vemo, da je etika mrtva, ampak da pa so zdravniki tako brez vesti je pa zaskrbljujoce
In kaj imajo zdravniki pri tem butastem projektu? :nigladek:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.745
357
83
Vipavska dolina
KSZ
zakaj je porast okužb na obalnokraškem in goriškem?
@Marezige

velik sarkazem preden se kdo na to obesi. Nasploh se je pa tudi vlada zadnje dni mudila na Primorskem. Mi je pa zanimivo da tega ni še nihče omenil...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.298
3.408
113










To je protizakonito krši 45člen pravice pacjentov.
Nihče drug kot osebni zdravnik nima vpogleda v zdravstveno stanje osebe.
Če se zaradi tega kršenja povzroči novo kršenje..131člen.kršitev enakopravnosti.
Citiram:
Vložitev kazenske ovadbe po 131. členu Kazenskega zakonika (Uradni list RS, št. 50/12 – uradno prečiščeno besedilo in 54/15: KZ-1-NPB4), ki prepoveduje »kršitev enakopravnosti«:(1) Kdor zaradi razlike v narodnosti, rasi, barvi, veroizpovedi, etnični pripadnosti, spolu, jeziku, političnem ali drugačnem prepričanju, spolni usmerjenosti, premoženjskem stanju, rojstvu, genetski dediščini, izobrazbi, družbenem položaju ali kakšni drugi okoliščini prikrajša koga za katero izmed človekovih pravic ali temeljnih svoboščin, ki so priznane od mednarodne skupnosti ali določene z ustavo ali zakonom, ali mu takšno pravico ali svoboščino omeji ali kdor na podlagi takšnega razlikovanja komu da kakšno posebno pravico ali ugodnost, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do enega leta.(2) Enako se kaznuje, kdor preganja posameznika ali organizacijo zaradi zavzemanja za enakopravnost ljudi.
(3) Če stori dejanje iz prvega ali drugega odstavka tega člena uradna oseba z zlorabo uradnega položaja ali uradnih pravic, se kaznuje z zaporom do treh let. Gre za direkten navedek NAŠE zakonodaje.
Opravljanja dela na delovnem mestu in zaposlitve s PCT pravilom pravno NI dopustno. Pogojevanje zaposlitve s cepljenjem ali testiranjem neposredno posega v ustavno pravico ljudi do svobode dela iz 49. člena Ustave RS in v pravice, ki jih ljudem zagotavlja Zakon o delovnih razmerjih (Uradni list RS, št. 42/02, 79/06 – ZZZPB-F, 103/07, 45/08 – ZArbit in 21/13 – ZDR-1: ZDR-NPB3), zaradi česar delodajalec odškodninsko odgovarja: če delodajalec odkloni delavcu zaposlitev ali mu poda odpoved delovnega razmerja, ker delavec ne izpolnjuje pogoja PCT, je takšno ravnanje delodajalca mogoče izpodbijati pred pristojnim Delovnim in socialnim sodiščem.

Odvetniki si lahko že manejo rokave, posla jim ne bo zmanjkalo.
Za dihaj malo.
Carinik bo pač preveril kdo si in če imaš veljavno potrdilo.
To je vse.
Jaz ne vidim problema, ker mu zakonodaja to omogoča.
Ti pa če misliš z zdravstveno kartoteko okrog hodit pa izvoli.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113

V vednost vam ,kvazi direktor NIJZja…. kaznivo dejanje ne more biti utemeljeno na odloku, ampak samo na zakonski osnovi, kar pa žal ta manjšinsko- kriminalna vlada itak ne zna, ne zmore in ne razume!
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.687
552
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
zakaj je pomebna njegova placa?
Imam obcutek, da dela od jutra do vecera, vsaj v enem intervjuju je to povedal
ne bom sodil njegove strokovnosti, ampak men deluje iskreno, se trudi in dela po najboljsih moceh in z dobrimi nameni, vsaj taksno je moje mnenje
 
  • Haha
Reactions: Car

sousis

Guru
16. nov 2019
1.497
991
113
Vsake toliko to ponovim, ker je spomin množic slab: Krek je strokovnjak s področja odvisnosti. Lahko dela od jutra do večera, z najboljšimi nameni, ampak ne vem kaj lahko strokovno dela na področju epidemije, kot direktor inštitucije, ki bi glede na svoj strokovni položaj morala imeti glavno besedo v vodenju odgovora na epidemijo.

(Lahko bi se pa posvetil psihičnim težavam in morebitnem porastu odvisnikov/uporabnikov različnih substanc zaradi epidemije. Zagotovo bi lahko konstruktivno prispeval s svojim znanjem in izkušnjami. Menda je na svojem področju zelo dober.)

Predvidevam, da se zato LeQuack sprašuje kakšno ima plačo - ker ne ve kaj ga motivira, da se rine na področje, o katerem nima blage veze razen splošne medicinske izobrazbe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car, AndY1 in javr

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.271
113
nimajo nič proti.
Res?
Žena samo zmajuje z glavo. Tudi, če bo komu omenila cepljenje, bojo itak vsi mislili, da to samo zaradi denarja dela.
Kolikor sem se slišal z družinskimi zdravniki danes (5, ni reprezentativni vzorec, vem), bodo svojim pacientom enostavno nehali omenjat cepljenje.
"Ker se mi enostavno ne da boriti še proti enemu očitku, zakaj predlagam cepivo."