Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.654
113
Covid sledilnik skoraj zmeraj podatke o hospitalizeranih in preminulih objavi kasneje kot o testiranih, ker jih verjetno dobi kasneje.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Sedaj te pa pozivam da mi nalepiš en moj post v tej temi s katerim trolam. Jaz lahko tvojih vsaj ducat.


Ytbnd: 20. apr 2020
Stanje v bolnišnicah je taksno, da tako praznih bolnic v zgodovini Slovenije še ni bilo.
Verjetnost, da izven dso stakneš korona virus, pa je manjka od tiste, da na AC doživiš prometno nesrečo. In ljudje to vedo, saj večina prebivalstva zmore po 1 mesecu sprocesirati podatke.

Ytbnd: 14. apr 2020
Pri 8 novih na dan bo trajalo 479 let, da se okuži 70% populacije Slo :eek: .

Jebejo narod na suho, ni druge.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.206
5.588
113
Včeraj Logarjeva: Zavrnila je pritožbe nekaterih predstavnikov učiteljev, da bi morali tudi oni biti uvrščeni na prioritetni seznam za cepljenje. Prednostni seznam je bil sprejet na podlagi mednarodnih strokovnih podlag in tako rekoč na nobenem nista šolstvo in vzgoja uvrščena visoko.

Danes Kacin: Ob tem je napovedal, da bi množično cepljenje zaposlenih v vzgoji in izobraževanju lahko steklo že prihodnji teden.


Glede na številke v grafih "Daily New Cases" ter "Daily New Deaths" gre vse dol.

Črnogorski sev na delu ?
 
Nazadnje urejeno:

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
In kaj je tu novega?
En drugega, pa tretjega, pa mimo, pa nazaj, pa gremo, pa zaprimo, ne me, pa... pa saj to je klasika... :evil:
Dihaj, dihaj, globoko dihaj in spusti stres iz tebe ven na tiste, ki ga povzročajo... :zmaga:
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.206
5.588
113
Texas in Mississippi sta od danes odprta, nimajo nobenih omejitev več.

 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Texas in Mississippi sta od danes odprta, nimajo nobenih omejitev več.


A si tam? Greva v Austinu na pivo? ;)
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Piknik prostor se trenutno sme najeti? Sem brskal ma v tej zmedi vsega ne najdem nekih potrjenih info..

Lahko. Ne sme pa vas bit več kot 10 v oranžni regiji...
Pa pečt in ostalo morate sami... Imeli smo to zadnji vikend, pa še do danes, pač ah, 10 pa 10... Pa (ah vrag, je pač okrogel RD moje), nadaljujemo veselo naprej...
A, še to, najprej seveda 10 izbranih, zdaj se jih 10 ob mizi menjava, pa eni lulajo, pa eni kadijo 5m stran, pa eni bruhajo, pa eni hočejo domov spat, pa... Lušno...
Edit: Nobenega inšpektorja, policije, nič...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Tele se spomnim iz FB portala ugodno po svetu, pa ni edina, jih je bilo kar že nekaj takole zapisanih. Če se inšektorjem ne da na teren ker tako radi sedijo za računalniki in berejo FB (vem ker poznam dva ki sta že plačala na ta račun kazen za druge stvari), potem bi moral biti obisk pri takih prva stvar. Sicer za njo se je že prej vedelo da se ne bo testirala ker to ni bil prvi zapis na tej strani.

Pa na Zanzibarju se sicer lahko testiraš za nazaj, samo izvid je le negativen ker pač pri njih ni covida.
Že več ljudi je napisalo, da na slovenskih mejah proti Šengnu ni žive duše od policaja, ne na eni, ne na drugi strani.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Že več ljudi je napisalo, da na slovenskih mejah proti Šengnu ni žive duše od policaja, ne na eni, ne na drugi strani.

OK, moj prijatelj iz MB je rekel, da če greš preko Šentilja in si "normalen" (kaj je to, ne vem...), pa zlikan, bela srajca, itd greš preko takoj. In po službi/nakupih/zabavi velja isto za nazaj...
Ne vem, če je res, nisem poskusil, ampak, glede na to, da mi pobira pošto v Spielfeldu, zna met nekak prav...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Že več ljudi je napisalo, da na slovenskih mejah proti Šengnu ni žive duše od policaja, ne na eni, ne na drugi strani.

Saj na italjanski in Madžarski tudi ne. Ampak to da ni nikogar na meji še ne pomeni da ne rabiš testa naredit. Saj ne zaradi sebe ampak zaradi drugih sploh če potem še ne greš v karateno.
 
  • Haha
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.320
113
Saj na italjanski in Madžarski tudi ne. Ampak to da ni nikogar na meji še ne pomeni da ne rabiš testa naredit. Saj ne zaradi sebe ampak zaradi drugih sploh če potem še ne greš v karateno.

Japajade, folk da bo samoiniciativno zaradi drugih delal teste brez da bi bilo to nujno potrebno, da dosežejo svoj cilj kakršenkoli to pač že je in s tem še dodatno trošil čas in denar za zadevo, ki se jim zdi že v osnovi napihnjena ali pa kar izmišljena, ta je pa dobra ej :aplauz:

Pa ne me narobe razumet, tako dejanje bi bilo IMHO povsem na mestu ampak v tej sodobni jaz-jaz-jaz družbi se mi zdi to izjemno nerealno za pričakovat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
V Ratečah se okoli dveh popoldne pripeljejo za uro ali dve. Dopoldne jih nikoli ni (preverjeno vsaj 10x). Italjani pa malo mešano, ponavadi nikjer, kdaj pa tudi na tekaški progi (20x greš čez, 21-tič pa te obrnejo).
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.392
113
še v SLO - ampak komaj
Japajade, folk da bo samoiniciativno zaradi drugih delal teste brez da bi bilo to nujno potrebno, da dosežejo svoj cilj kakršenkoli to pač že je in s tem še dodatno trošil čas in denar za zadevo, ki se jim zdi že v osnovi napihnjena ali pa kar izmišljena, ta je pa dobra ej :aplauz:

Pa ne me narobe razumet, tako dejanje bi bilo IMHO povsem na mestu ampak v tej sodobni jaz-jaz-jaz družbi se mi zdi to izjemno nerealno za pričakovat.


Lahko tudi tako rečeš - a je težava drugje.
Jodlarji so s svojo akcijo "pretravel clearence" in min. 7 dnevi HAT tudi za dnevne/redne migrante dosegli, da se vsi "testiramo". Dosegli pa so to, ne s predpisom, ampak z akcijo, da res čisto vsakega pregledajo (dokumente), ampak to tako, da ni zastojev (zjutraj najmanj dve špuri, kontrolirane ozr. brezdokumentne na stran, ostali tekoče skozi).
Naš predpis pa od mene zahteva, da imam neg. HAT test, ki ni starejši kot 24 ur - a me še noben niti povohal ni na meji, niti 50 m za njo. In ravno zaradi takega jebivetrskega odnosa do smiselnega nadzora na upoštevanjem predpisom, se pač državi, ki se začne za Spielfeldom, reče balkanska.
In tu je kriv tudi PR vlade in naš balkanizem - kaj se ima za debatirati test ja ali ne - moraš ga imeti (velja tudi za šolnike), tiste, ki ga nimajo je pa treba "ujeti" in niti ne "kaznovati" - ampak pač karantenirati ozr. mu onemogočiti, da opravlja službo (leti na šolnike in nekatere, ki testiranje razumejo kot poseg v telo :bonk:). Ampak to je treba spet narediti na način brez obtoževanja in žuganja, ampak suhoparno in birokratsko stati za odločitvijo,. Seveda tudi zagotoviti, da bo izvajanja tekoče in čimmanj obremenilo vse deležnike (beri - ne na vrat na nos na en dan "prisiliti" učitelje, trgovce, taksiste in smučarje na "obvezen" test). Ampak za kaj takega je treba biti malo več kot veliki vojskovodja in se zadev lotiti premišljeno.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Lahko potrdim iz prve roke, da nadzora na šengenski meji ni (vedno). Smo bili te dni na počitnicah, ob normalni uri šli na mejni prehod in nikjer nobenega (se vidi, da je pripravljeno za nadzor, ampak v tistem trenutku ni bilo nobenega) in šli normalno domov (po vseh veljavnih merilih bi nas morali poslati v karanteno).
In ja, ker smo pričakovali karanteno in sem imel pregled vseh relevantnih točk za hitro testiranje in njihov delovni čas, smo se vseeno šli testirat (HAGT). Tudi otroci, tako da so šli v šolo s svežim negativnim testom.
 
Nazadnje urejeno:

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.206
5.588
113
'Ko krivica postane zakon, je upor dolžnost.'
vir https://www.slovenskenovice.si/novi...sa-ko-krivica-postane-zakon-je-upor-dolznost/


2013-14 je bilo še ok protestirati za izpustitev JJ