Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.657
-471
83
Govori se da bo kmalu tretji val? Kdaj pa bo zaključek drugega? Kaj mora biti izpolnjeno da govorimo o koncu vala oz. zacetku novega?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
2.007
828
113
Govori se da bo kmalu tretji val? Kdaj pa bo zaključek drugega? Kaj mora biti izpolnjeno da govorimo o koncu vala oz. zacetku novega?
Pocakmo avijone ;)

Nism od foha - me pa tale prekuzenost mal bega... A ni blo recen, da lahko zbolis za tem vec kot 1x? Torej to niso norice, ki jih imas1x v zivljenju..kaksna prekuzenost torej?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Pocakmo avijone ;)

Nism od foha - me pa tale prekuzenost mal bega... A ni blo recen, da lahko zbolis za tem vec kot 1x? Torej to niso norice, ki jih imas1x v zivljenju..kaksna prekuzenost torej?


Tisti ki so asimptomatsko preboleli Covid naj bi bili imuni do 3 mesece,nekateri niti nimajo protiteles, tisti z blago obliko do 6 mesecev, s težko obliko pa tja do enega leta. Po zadnih raziskavah se pa delajo nove, vsaj tko stroka pravi (torej 50% verjetnost) . Tako da če je to res bi tisti asimptomatski iz lanskega novembra marca lahko spet kaj okrog nosili.

Bodo pa številke šle vztrajno počasi dol zagotovo z februarjem, tistih na intenzivni in hospitaliziranih.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.380
2.415
113
Nisem se do zdaj kaj dost ukvarjal s to korono, ni pa mi nekaj jasno. Pri znancu se je okužila cela familija, živijo v dvojčku, tri familije, vsi okuženi, vsi so imeli znake, nič hujšega, vse mimo. Odrejena karantena za vse. Vse ok. Rekel pa mi je ta znanec da so jih kontaktirali iz NIJZ in da bi se kao naj v hiši tudi med seboj izolirali? Uporabljali ločeno sanitarije, vsak v svoji sobi, razkuževali en za drugim itd... Wtf? Torej vsi so se približno na srečanju istočasno okužili, zakaj za boga se morajo zdaj izolirati med seboj? Zakaj teoretično bolan brat ne sme k bolani sestri v zgornji štok?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.203
-2.133
113
Nisem se do zdaj kaj dost ukvarjal s to korono, ni pa mi nekaj jasno. Pri znancu se je okužila cela familija, živijo v dvojčku, tri familije, vsi okuženi, vsi so imeli znake, nič hujšega, vse mimo. Odrejena karantena za vse. Vse ok. Rekel pa mi je ta znanec da so jih kontaktirali iz NIJZ in da bi se kao naj v hiši tudi med seboj izolirali? Uporabljali ločeno sanitarije, vsak v svoji sobi, razkuževali en za drugim itd... Wtf? Torej vsi so se približno na srečanju istočasno okužili, zakaj za boga se morajo zdaj izolirati med seboj? Zakaj teoretično bolan brat ne sme k bolani sestri v zgornji štok?
Ali sedaj spet na nijz-ju iščejo stike, s katerimi je bil okuženi v stiku, ali to samo njim dajo navodila? Kaj pa odločbe o karanteni že izdajajo?
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.750
540
113
42
povsod malo
Nisem se do zdaj kaj dost ukvarjal s to korono, ni pa mi nekaj jasno. Pri znancu se je okužila cela familija, živijo v dvojčku, tri familije, vsi okuženi, vsi so imeli znake, nič hujšega, vse mimo. Odrejena karantena za vse. Vse ok. Rekel pa mi je ta znanec da so jih kontaktirali iz NIJZ in da bi se kao naj v hiši tudi med seboj izolirali? Uporabljali ločeno sanitarije, vsak v svoji sobi, razkuževali en za drugim itd... Wtf? Torej vsi so se približno na srečanju istočasno okužili, zakaj za boga se morajo zdaj izolirati med seboj? Zakaj teoretično bolan brat ne sme k bolani sestri v zgornji štok?
To pove neka študentka kar ji piše na listu. Ni druge logike.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Kot zgleda naslednji teden ne bo nobenega odpiranja ničesar, tiste pogoje ki so za 18 postavili so že vsi presegli po novem letu. Goriška je bila pred prazniki še v oranžnem območju po novih pravilih, ne samo občinske meje ampak tudi osnovne in srednje šole + druženje do 10 ljudi. Potem pa po praznikih :obesise:, bodo zviseli za vse.
goriska.jpg
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.419
3.517
113
Ma jebali vas testi in okužbe. Kako vam ni jasno, da je samo bolnica pravi pokazatelj stanja. Kako imaš lahko tak prepih v glavi, da vzameš nezanesljive teste za sveto resnico in se po njih ravnaš?
 
  • Všeč mi je
Reactions: ametist in McGiver

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
...Goriška je bila pred prazniki ....Potem pa po praznikih :obesise:...
Zanimivo, kako se višina rumenkaste črte poklapa s hitrostjo burje te zadnje dni :zardelalter: ... zgleda da princ teme ni naroćil sončni upravi naj izda burji posebno odločbo o neprehajanju obč.mej, pa je šibala ven iz občine Ajdušna ... :evil: ...
------------------------------------
" ... " Butale so male, Butalcev pa preveč" ! ..." :jezen:
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Ma jebali vas testi in okužbe. Kako vam ni jasno, da je samo bolnica pravi pokazatelj stanja. Kako imaš lahko tak prepih v glavi, da vzameš nezanesljive teste za sveto resnico in se po njih ravnaš?

Ja ampak zaradi testov bodo šole ostale zaprte, čeprav bi bilo upoštevanje števila hospitaliziranih boljše za vse. Sicer pa zadnji teden po novem letu je bilo najvičje število pozitivnih na PCR tudi če gledaš za zadnjih 8 tednov in daš HAT teste stran.

Zanimivo, kako se višina rumenkaste črte poklapa s hitrostjo burje te zadnje dni :zardelalter: ... zgleda da princ teme ni naroćil sončni upravi naj izda burji posebno odločbo o neprehajanju obč.mej, pa je šibala ven iz občine Ajdušna ... :evil: ...
------------------------------------
" ... " Butale so male, Butalcev pa preveč" ! ..." :jezen:

Baje je bila zabava najboljša v zadnjih nekaj letih :evil:
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.419
3.517
113
A živčki popuščajo? :fredi:
Ne ne popuščajo, samo mnogim še vedno ni jasno in samo preštevajo številke. Med drugim tudi vladnikom ne.

Ja ampak zaradi testov bodo šole ostale zaprte
Očitno tisti kateri imate mlajše otroke še nimate dovolj in še kar goltate sproducirano govno. Kolektivno izvedite bojkot šolanja na daljavo, pa se bojo stvari spremenile. Sem danes govoril z enim, ki ima otroka v prvem razredu. Do danes so vzeli 4 črke. :nigladek: Bravo, šolanje na daljavo dela.
Lahko pa preštevate številke in gledate grafe in še naprej goltate kar vam postrežejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd