Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Domevam. Ni ga ker ni bil sprejet v bolnišnico zaradi covid19 (sari klasifikacija) in posledično ni umrl zaradi covida (je pa bil covid pozitiven). Gre torej za t.i. faktografsko smrt ko vsakega covid pozitivnega umrlega 28 dni od zadnjega pozitivnega testa štejejo kot covid žrtev.
Pa kaj potem če ti domnevaš ? A to je uradni podatek ? :aplauz: :valjamse:
Dj raje razišči zakaj bolnice LJ in celje ne vodijo statistike porodnic in otrok na covidnih oddelkih ...ker posledično tudi vaš priljubljeni covid sledilnik tega ne upošteva.
Navsezadnje pa imamo uradno izjavo da je do 24 oktobra umrla samo ENA cepljena oseba v bolnišnici ....no...imela je tudi operacijo presaditve organa.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
Pa kaj potem če ti domnevaš ? A to je uradni podatek ? :aplauz: :valjamse:
Dj raje razišči zakaj bolnice LJ in celje ne vodijo statistike porodnic in otrok na covidnih oddelkih ...ker posledično tudi vaš priljubljeni covid sledilnik tega ne upošteva.
Navsezadnje pa imamo uradno izjavo da je do 24 oktobra umrla samo ENA cepljena oseba v bolnišnici ....no...imela je tudi operacijo presaditve organa.
Uradni podatek je iz mreže EPISARI kjer se javlja stanje iz bolnišnic. Recimo tudi umrli v DSOjih ali pa doma na kavču niso šteti v to statistiko. Zakaj so 19 letnika izpustili uradno ni nikjer napisano. Sem pa povedal pod kakšno uradno opcijo bi to lahko šlo. Lahko je pa umrli izven bolnišnice ali pa so ga imeli na pediatriji od kjer ne javljajo podatkov kot ti baje praviš.

Glede umrlih vprašaj šefa zakaj jih ne objavljajo. Sem sam že povedal da bom verjel da umirajo samo necepljeni ko bo uradno podatek zunaj. Sem 100% prepričan da to ni res. Sedaj kolikšen delež jih umre lahko pa mi samo špekuliramo. Ker ne dajo podatka ven imam upravičeno sum da je delež visok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
. Lahko je pa umrli izven bolnišnice ali pa so ga imeli na pediatriji od kjer ne javljajo podatkov kot ti baje praviš.
Torej si sedaj UKC označil za lažnivce
Posnetek zaslona 2021-11-26 185024.png
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
Podatki ki jih javlja ukc na TW niso ravno referenca in če oni pišejo zase že drži.

Podatki ki sem jih jst dal so iz sistema EPISARI, noter so tile:
30.3.2020 sodelujejo: Univerzitetni klinični center (UKC) Ljubljana, UKC Maribor, Splošna bolnišnica (SB) Celje, SB Murska Sobota, SB Novo mesto, SB dr. Franca Derganca Nova Gorica, SB Slovenj Gradec, SB Jesenice, SB dr. Jožeta Potrča Ptuj, SB Izola, SB Brežice, SB Trbovlje, Bolnišnica Topolšica, Univerzitetna klinika za pljučne bolezni in alergijo Golnik.
5.10.2020 sodeluje: Bolnišnica Sežana.
22.2.2021 sodelujejo: Onkološki inštitut Ljubljana, Ortopedska bolnišnica Valdoltra, Center za zdravljenje bolezni otrok - Šentvid pri Stični, Univerzitetni rehabilitacijski inštitut Republike Slovenije - Soča, Bolnišnica za ginekologijo in porodništvo Kranj, Bolnišnica za ženske bolezni in porodništvo Postojna, Univerzitetna psihiatrična klinika Ljubljana, Psihiatrična bolnišnica Begunje, Psihiatrična bolnišnica Idrija, Psihiatrična bolnišnica Ormož in Psihiatrična bolnišnica Vojnik.
29.3.2021 sodelujejo: Diagnostični center Bled, Kirurški sanatorij Rožna dolina in MC Medicor

Kako je recimo ginekologija in pediatrija tu noter šteta ne vem, nič ne piše da nebi bila ne bom pa trdil ker je vseeno v podatkih viden manjko najmlajših skupin.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.355
6.545
113

Nova različica koronavirusa že v Belgiji​


Pa gremo s paniko dalje, ceprav se ze 2 leti tocno ve kdo umira zaradi kovida. No vsaj cehi so deloma pametni in razmisljajo o obv cepljenju za 60+ letnike
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Podatki ki jih javlja ukc na TW niso ravno referenca in če oni pišejo zase že drži.

Podatki ki sem jih jst dal so iz sistema EPISARI, noter so tile:
30.3.2020 sodelujejo: Univerzitetni klinični center (UKC) Ljubljana,
Posnetek zaslona 2021-11-26 192919.png

Podatki ki jih javlja ukc na TW niso ravno referenca in če oni pišejo zase že drži.

Podatki ki sem jih jst dal so iz sistema EPISARI, noter so tile:
30.3.2020 sodelujejo: Univerzitetni klinični center (UKC) Ljubljana,
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Uradni podatek je iz mreže EPISARI kjer se javlja stanje iz bolnišnic. Recimo tudi umrli v DSOjih ali pa doma na kavču niso šteti v to statistiko. Zakaj so 19 letnika izpustili uradno ni nikjer napisano. Sem pa povedal pod kakšno uradno opcijo bi to lahko šlo. Lahko je pa umrli izven bolnišnice ali pa so ga imeli na pediatriji od kjer ne javljajo podatkov kot ti baje praviš.

Glede umrlih vprašaj šefa zakaj jih ne objavljajo. Sem sam že povedal da bom verjel da umirajo samo necepljeni ko bo uradno podatek zunaj. Sem 100% prepričan da to ni res. Sedaj kolikšen delež jih umre lahko pa mi samo špekuliramo. Ker ne dajo podatka ven imam upravičeno sum da je delež visok.
Glede stevila umrlih se lahko ekstrapolira iz stevilk iz Nemcije, ce ze nasi ne objavljajo. Zakaj le?

 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

jest5

Guru
18. avg 2007
25.291
-8.466
113
Brez % cepljenih v tem starostnem razredu so številke popolnoma brez veze. Napiši še to
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
Jebovasdavasjebo, a sploh še kdo kej pametnga napiše tle gor, razen da copy paste-ate vse živo?